KOPEL – kooperacja w najlepszym wydaniu

Share

kopel

W przyszłość firmy wpisuje się przyszłość jej klientów – to zdanie w swej prostocie zawiera podstawowe informacje i rzutuje na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. W myśl tej zasady Hurtownie Elektryczne KOPEL Sp. z o.o. budują silny wizerunek, prowadząc swoją rozwojową działalność dostosowaną do aktualnych potrzeb rynku i stawianych wyzwań.

Stałe reinwestowanie pozyskiwanych środków przyczyniło się do tego, że KOPEL z rodzinnego zakładu pracy stał się nowoczesną wielooddziałową hurtownią, która wyznacza trendy w krajowej dystrybucji artykułów elektrotechnicznych. Jasno określony cel „być lepszym od konkurencji” pomaga realizować założenia i osiągać  wysokie wyniki sprzedażowe.

30 lat ciągłego rozwoju
Od początku istnienia Hurtowni artykułów elektrotechnicznych KOOPERACJA, czyli od 1988 roku; współpraca i długookresowe, stałe relacje z kontrahentami były jednym z podstawowych jej wyróżników. Od niespełna trzydziestu lat, przedsiębiorstwo z Torunia konsekwentnie buduje w najbliższym otoczeniu mini społeczność opierając politykę firmy na szkoleniach i propagowaniu takich wartości jak: wytrwałość, systematyka, standaryzacja i samodoskonalenie. Rozwój przedsiębiorstwa postępował regularnie wraz z kolejnymi wysokimi wynikami sprzedażowymi. Jednym z ważnych momentów było otwarcie jeszcze w latach 90-tych, pierwszego zamiejscowego oddziału w Poznaniu. To rozszerzenie okazało się słuszną decyzją, w związku z czym nastąpiły kolejne otwarcia. Po wkroczeniu w XXI wiek w historii firmy miało miejsce kluczowe wydarzenie. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością KOPEL Hurtownie Elektryczne przejęła działalność handlową H.A.E. „Kopel-Kooperacja” s.c.. Prezesem Zarządu nowo powstałego podmiotu gospodarczego został mgr inż. Zbigniew Srokowski. Główna siedziba H.E. KOPEL sp. z o.o. znajduje się w Toruniu przy ul. Polnej 107. Strategiczną decyzją kierownictwa wdrożono w 2008 roku zintegrowany system zarządzania ERP, który jest systematycznie unowocześniany i rozbudowywany. Klienci mogą korzystać z oferty Hurtowni Elektrycznych KOPEL w 26 oddziałach zlokalizowanych na terenie całej Polski w następujących miastach: Toruń (2 miejsca), Bydgoszcz, Poznań, Konin, Chojnice, Elbląg, Bytów, Koszalin, Zamość, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Katowice, Częstochowa, Zielona Góra, Żagań, Żary, Nowa Sól, Głogów, Gostynin, Wrocław, Gdańsk, Rzeszów. Te sukcesy są możliwe dzięki profesjonalnej kadrze pracowników, która liczy ponad 250 osób. To oni tworzą KOPEL i wciąż podnoszą swoje kompetencje doskonaląc umiejętności i poszerzając wiedzę. W tej branży odpowiednie przygotowanie merytoryczne i know-how jest jednym z najważniejszych kapitałów, które znacząco przyczyniają się do osiągnięcia przewagi nad konkurencją. Zarząd spółki takie zaangażowanie załogi odpowiednio nagradza, dlatego zatrudnionym oferuje dodatkowe benefity kulturalno-sportowe oraz współfinansowanie programu ochrony zdrowia i spotkań szkoleniowo-integracyjnych. Ma to wpływ na relacje między pracownikami i tworzenie przychylnej atmosfery w miejscu pracy. Między innymi z tych powodów na rynku pracodawców H.E KOPEL są uznawane za stabilną i rozwijająca się firmę, która inwestuje w „swoich ludzi”. Ponadto kolejne, udane realizacje pozwalają na to, aby przedsiębiorstwo z Torunia określać jako czołowego dystrybutora w branży elektrotechnicznej i solidnego pracodawcę.

Solidnie, zawsze na czas i w rozsądnej cenie
Osiągnięte rezultaty nie byłyby możliwe bez dobrze opracowanej sieci sprzedaży i grona zadowolonych, stałych klientów, odbiorców produktów dostępnych w punktach KOPEL. Całkowita propozycja jest bardzo bogata. Baza danych przedsiębiorstwa liczy około 250 000 kartotek towarowych, a dostępny oferowany asortyment pochodzi od ponad 500 dostawców. W dobie powszechnego dostępu do informacji i do towarów, w czasach gdy podaż wielokrotnie przewyższa popyt, toruńska firma staje na wysokości zadania i dostarcza swoim klientom właściwy towar, we właściwym miejscu i we właściwej porze w korzystnej cenie. Przez ten długi czas obecności na rynku elektrotechnicznym opisywana spółka zbudowała dla siebie silną pozycję i stała się dystrybutorem wiodących marek w tej branży. Współpraca z nimi jest bardzo owocna, wśród ogromnie długiej listy można wymienić: PHILIPS, Schneider, NKT, EATON i wielu innych. Ponadto pracownicy działu sprzedaży zorientowani są na szybki i niezawodny serwis dla klientów. Logistyka funkcjonowania magazynów jest oparta na prostych zasadach – magazyny lokalne są zatowarowane w podstawowe wyroby elektroinstalacyjne, a pracownicy zatrudnieni w magazynie centralnym, po otrzymaniu dyspozycji od klienta dostarczą dostępny towar w ciągu 24 godzin w każde miejsce w Polsce.

FAIR PLAY popłaca
Tak bogate zaplecze produktów w znaczący sposób przyczynia się do systematycznego powiększania się grona zadowolonych klientów. Kierownictwo KOPEL uznaje ich za swój strategiczny potencjał, dzięki któremu zawdzięcza swoją pozycję na rynku i to właśnie odbiorcy są pewnego rodzaju „motorem napędowym” do nieustannego udoskonalania swojej pracy. Kontrahenci mogą liczyć na kompleksową obsługę i dostosowywanie produktów do indywidualnych potrzeb. Firma z Torunia działa w duchu zasad FAIR PLAY. Pracownicy Hurtowni Elektrycznych KOPEL są traktowani po partnersku, taka relacja pozwala na wzajemną wymianę zdań, kształcenie oraz wspólne kreowanie nowych trendów jakościowych. Sukcesy poparte wysokimi wynikami sprzedażowymi oraz klarowna polityka przedsiębiorstwa znajdują odzwierciedlenie w przyznanych nagrodach i tytułach. Wśród wielu warto wymienić m.in.: wyróżnienie Przedsiębiorstwo Fair Play przyznane przez Krajową Izbę Gospodarczą, laur Złoty Płatnik wręczany przez TU EULER HERMES oraz tytuł Gazela Biznesu w konkursie dziennika „Puls Biznesu”. Ponadto, jak dodaje Krzysztof Kłyś - Dyrektor Handlowy, KOPEL jest wieloletnim członkiem, a zarazem założycielem grupy FEGIME POLSKA, największej grupy zakupowej w naszym kraju. Członkowie tej organizacji wyznaczają branżowe trendy na rynku europejskim.

Proste zasady budują sukces
Oferowane produkty we wszystkich oddziałach to nie jedyny zakres świadczeń dla klientów. Pracownicy toruńskiej firmy chcą być partnerami dla kupujących, dlatego prowadzą szeroki zakres usług dodatkowych, takich jak: doradztwo projektowe, techniczne, inwestycyjne i prawne. Hurtownie Elektryczne KOPEL przez lata obecności na rynku wypracowały plan działań skupiony na zasadach: zaplanuj, wykonaj, sprawdź i popraw. Te cztery elementy wpłynęły na pozytywną opinię o przedsiębiorstwie wśród klientów. Zarządzający Hurtowniami podkreślają, że czują dumę z możliwości wspierania wielu inicjatyw społecznych, sportowych i kulturalnych. KOPEL jako firma z siedzibą w Toruniu propaguje zdrowy styl życia i wspiera rywalizację sportową. Wspólnie z klientami dopinguje polskich zawodników w międzynarodowych zawodach GRAND PRIX na żużlu odbywających się na Motoarenie. Sponsoruje także inne dyscypliny sportowe, np. siatkówkę, koszykówkę oraz aktywnie uczestniczy w ważnych wydarzeniach lokalnej społeczności wspierając regionalne akcje.

W drodze do innowacji
Historia przedsiębiorstwa KOPEL to historia ciągłego inwestowania. Wszelkie działania zostały podporządkowane temu, aby pozyskane środki były reinwestowane. Takie podejście do biznesu pozwoliło na dynamiczny rozwój. Systemy informatyczne, które znacząco ułatwiają codzienną pracę stały się jedną z kluczowych inwestycji dla opisywanego przedsiębiorstwa. W ostatnim okresie wdrożono procesy logistyczne związane z magazynowym systemem informatycznym, który należy do KOPEL i stanowi jego KNOW HOW. Ponadto klienci mogą korzystać z programu KOPEL GO pomagającego spełniać ich marzenia, natomiast projekt KOPEL-SODEXO PASS ułatwia zatrudnionym pracownikom aktywnie spędzać wolny czas oraz korzystać z szerokiej oferty kulturalnej. Kadra kierownicza dba również o to, aby zdobywanie nowej wiedzy przez personel było atrakcyjne. Stało się to możliwe dzięki platformie e-learningowej KOPEL GAME, w której zdobywanie nowych branżowych wiadomości połączone zostało z możliwością uzyskania dodatkowych atrakcyjnych nagród. Poza takimi wdrożeniami, zaplanowano także rozbudowę powierzchni magazynowej. Firma zawsze stanowiła czołówkę jeśli chodzi o innowacje informatyczne, dlatego już w najbliższym czasie udostępni kontrahentom mobilną aplikację internetową KOPEL B2B, która umożliwi stały dostęp do produktów z magazynu. Program będzie wsparciem podczas składania zamówień oraz ułatwi kontakt między klientem a jego bezpośrednim opiekunem. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwo znajdzie się bliżej klienta, który będzie na bieżąco monitorował stan realizacji swoich zamówień oraz będzie miał wpływ na kształtowanie dostępnych w oddziałach stoków magazynowych. 

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie