Usługi dystrybucji materiałów technicznych “Klient i jakość we wszystkim co robimy

Share

onninen

Onninen sp. z o.o. jest częścią Grupy Kesko i jednym z wiodących dostawców materiałów technicznych w Europie. W Polsce Onninen rozpoczął działalność w 1996 r. Onninen to hurtownia o szerokim zakresie asortymentu z branży elektrotechnicznej, instalacji grzewczej, techniki sanitarnej, klimatyzacji i wentylacji.

Firma ma w swojej ofercie ponad 170 tysięcy produktów renomowanych producentów. Obecnie Firma Onninen posiada sieć 35 oddziałów w całej Polsce oraz System Zamówień Internetowych dla biznesu. O działalności Firmy rozmawiamy z Kingą Witczak, Kierownikiem ds. Komunikacji / Communications Manager.

Droga na szczyt
„Naszą historię rozpoczął Alfred Onninen, zakładając w 1913 r. w Finlandii, w mieście Turku, małą Firmę usługową o profilu hydraulicznym” – o początkach działalności Przedsiębiorstwa opowiada Kinga Witczak. „Przedsiębiorstwo szybko się rozwijało i uruchomiło działalność handlową. W latach dziewięćdziesiątych rozpoczęto ekspansję międzynarodową”. Dziś Onninen to prężnie działająca Firma, oferująca zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów, detalistów, przemysłu, instytucji publicznych w zakresie branży elektrotechnicznej, instalacyjno-sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. W 2013 r.

Firma Onninen obchodziła stulecie swojego istnienia. Ugruntowane lata doświadczenia to jedna z najlepszych wizytówek jej usług. Można śmiało powiedzieć, że dzięki profesjonalnej kadrze, zgromadzonemu przez lata doświadczeniu oraz wiedzy ma także świetne perspektywy na przyszłość. W Polsce Onninen działa od 1996 r. Jak wyjaśnia Kinga Witczak, „od 2016 jesteśmy częścią dużego międzynarodowego Przedsiębiorstwa, jakim jest Grupa Kesko, która ma bardzo silną pozycję w Europie Północno-Środkowej. Bez wątpienia wzmacnia to naszą lokalną pozycję. Kesko stanowi centrum kompetencyjne, z którego możemy obficie korzystać, np. w zakresie sposobów i koncepcji prowadzenia sklepów czy istotnych kwestii dotyczących relacji typu B2B i B2C”. W Polsce Onninen prowadzi działalność w oparciu o sieć 35 hurtowni. Zapewniają one najwyższy standard obsługi, nowoczesny system zamówień internetowych oraz sprawną realizację zleceń wraz z dostawą we wskazane miejsce. Onninen oferuje również szkolenia produktowe i profesjonalne doradztwo techniczne.

Zakres oferty
Onninen jest jedyną hurtownią, która oferuje kilka branż technicznych w jednym miejscu, elektrotechnika, hydraulika, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, wyposażenie domu, ogrodnictwo, przemysł oraz BHP. Onninen to nie tylko hurtownia hydrauliczno-elektryczna, ale także nowoczesne rozwiązania dla budownictwa i przemysłu oraz szeroki wybór artykułów wyposażenia dla domów, biur i warsztatów. Onninen posiada rozległą sieć oddziałów, w tym samoobsługowe punkty Onninen Express, w których Klient może samodzielnie dokonać zakupu lub odebrać towar zamówiony przez internet. W razie problemów Klient może zawsze liczyć na pomoc doradców. Wychodząc naprzeciw dynamicznie rozwijającemu się rynkowi przemysłowemu w Polsce, w 2013 r. powstał centralny Dział Przemysłowy, dedykowany do obsługi Klientów ze wszystkich jego sektorów. Duża sieć oddziałów zlokalizowanych w całej Polsce sprawia, że Onninen jest blisko Klienta i może szybko reagować na jego potrzeby. Kluczowym wsparciem dla Klienta w Firmie są wykwalifikowani Doradcy Techniczno-Handlowi. Onninen zapewnia najwyższy standard obsługi, nowoczesny system zamówień internetowych oraz sprawną realizację zleceń wraz z dostawą we wskazane przez Klienta miejsce. W gronie dostawców Onninen znajdują się takie Firmy jak m.in.:
3M, ABB, ACO, Aniro, Apator, Arot, Atlantic, Biawar, Breve, Dafi, Danfoss, De Dietrich, Dehn, Delta Plus, Eaton, Elektro-plast, Elko-Bis, Ensto, Erko, ETI, F&F, Famas, Fluke, Franke, Galmet, Gazex, Geberit, Grohe, Grundfos, Hager, Hauraton, Heatpex, Hensel, Honeywell, Immergas, Ingremio, Jean Muller, KAN, Kludi, Kontakt Simon, KospelLapp Kabel, Ledvance, Legrand, NKT, OBO, Oras, PCE, Philips, Purmo, Relpol, Roca, Saunier Duval, Schneider Electric, SFA, Spamel, Spotline, Vaillant, Walraven, Wilo, Wolf, Zehnder i inne.

Inwestycje: prestiżowe realizacje i najnowsze projekty
Onninen ma na swoim koncie wiele prestiżowych inwestycji i realizację dostaw materiałów technicznych w ramach obiektów o różnorodnym przeznaczeniu, w tym Stadion Narodowy. W lutym 2018 r. Onninen podpisał umowę na dostawę kabli i tras kablowych w ramach rozbudowy drugiej linii metra w Warszawie. Budowa metra jest jedną z najważniejszych stołecznych inwestycji, co daje możliwość zdobycia bezcennych doświadczeń w sektorze infrastruktury. Tego typu inwestycje dają możliwość weryfikacji kompetencji, konkurencyjności i znajomości lokalnego rynku inwestycyjnego.

Relacje z Klientem – jakość, poziom ekspercki i kompleksowość
Wysokie standardy prowadzenia działalności oraz relacje oparte na partnerstwie i zaufaniu są podstawą do stworzenia długoletniej współpracy pomiędzy hurtownią a Klientem. Ważny jest nie tylko posiadany asortyment, ale również sposób realizacji zamówień i styl współpracy z Klientem. Onninen pragnie być więcej niż tradycyjną firmą hurtową: dla swoich Klientów i Dostawców chce być najlepszym partnerem handlowym, oferującym nie tylko asortyment kilku branż technicznych w jednym miejscu, ale również doskonały serwis i sprawdzone rozwiązania w zarządzaniu i dystrybucji materiałów technicznych. Onninen realizuje potrzeby swoich Klientów kompleksowo, skupiając ofertę materiałów elektrotechnicznych, instalacyjno-grzewczych, sanitarnych, a także tych z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Bogate know-how oraz wieloletnie doświadczenie w budowaniu relacji konsumenckich i biznesowych sprawia, że Onninen jest wiarygodnym partnerem w biznesie. Proponuje swoim Klientom najlepsze rozwiązania w zarządzaniu materiałami technicznymi, a Dostawcom – najdogodniejszą dystrybucję ich produktów. Jak mówi Kinga Witczak, „nasz model obsługi dostosowany jest do wszystkich segmentów rynku, które obsługujemy: instalatorów, budownictwa, przemysłu, infrastruktury i redystrybucji. Oferujemy najlepsze praktyki w obsłudze profesjonalistów. Klienci zyskują więcej czasu na działanie i najlepsze doświadczenia w kontakcie z Firmą Onninen na każdym szczeblu jej działalności. Pomagamy naszym Klientom skupić się na kluczowych kwestiach dla ich biznesu, oferując najlepszych ekspertów i wszystkie materiały techniczne w jednym miejscu. Jesteśmy partnerem na małą i dużą skalę, na lokalnym i międzynarodowym szczeblu, od pojedynczego produktu do kompleksowej współpracy”.

Zintegrowany system zamówień
Jak mówi Kinga Witczak, „Onninen posiada zintegrowany system zamówień. Klienci mogą zamówić towary drogą internetową lub w sposób tradycyjny. Dla tych, którzy „poruszają się” przede wszystkim w internecie i w ten sposób zamawiają produkty, Firma Onninen stworzyła stronę OnnShop.pl. Dzięki niej użytkownicy mają nieustanny podgląd stanu magazynów lokalnych i Centrum Dystrybucyjnego w Teolinie koło Łodzi oraz są na bieżąco informowani o dostępności towarów. Strona jest dostępna także w formie aplikacji mobilnej. Dzięki temu inwestorzy mogą w każdej chwili zamówić potrzebne materiały z dowolnego miejsca w kraju poprzez smartfon lub tablet”.

Realizacje dostaw na najwyższym poziomie
Zadowolenie Klientów z otrzymanego asortymentu oraz ze sposobu realizacji zamówienia to jeden z priorytetów firmy Onninen. Firma dba o to, aby wybór, zakup i dostarczenie produktów przebiegały sprawnie i bez problemów. Doskonała organizacja placówek handlowych i centrum logistycznego gwarantuje szybką dostawę we wskazane miejsce na terenie całego kraju. Klienci mają do dyspozycji szeroką gamę katalogów branżowych Onninen z ofertą elektrotechniczną, instalacyjno-sanitarną, grzewczą, wentylacyjną i klimatyzacyjną w formie aplikacji na urządzenia mobilne, on-line oraz drukowanej, dostępnej w każdym punkcie sprzedaży w Polsce. Szybka dostawa we wskazane miejsce to priorytet w realizacji zamówień. Firma Onninen oferuje szeroki zakres usług logistycznych: transport, magazynowanie, copacking oraz inne usługi dodatkowe. Profesjonalna realizacja przyjętych zleceń transportowych we wskazane miejsce na terenie Polski jest możliwa dzięki: stałej dostępności towarów w Centrum Dystrybucyjnym, taborowi samochodowemu, szybkiej reakcji na zamówienia oraz dużej elastyczności Firmy. Dla Onninen nie ma zamówień mniej ważnych i miejsc zbyt odległych. Pod wskazany adres, w każdej części kraju, towar zawsze dociera na czas.

Klucz do sukcesu
Kluczem do sukcesu Firmy Onninen jest wielokanałowość i wielobranżowa oferta produktowa. Klient chce mieć wybór, dlatego Onninen koncentruje się w równym stopniu na rozwoju stacjonarnych sklepów dla profesjonalistów, jak i kanału e-commerce. Skupia się także na kwestiach związanych z jakością informacji zapewnianej Klientom przez placówki Onninen, czyli kompetencjach technicznych. To trzy główne aspekty działalności, które Firma zamierza dalej rozwijać.
Sukces Firmy nie byłby możliwy bez wykwalifikowanych pracowników. Obecnie Onninen zatrudnia w Polsce ponad 700 osób. Sieć placówek handlowych Onninen na terenie Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji zatrudnia łącznie ponad 3200 wykwalifikowanych pracowników. Cała Grupa
Kesko liczy około 40 tys. pracowników. Firma Onninen chce być postrzegana jako rzetelny pracodawca.

Najwyższe standardy w dbałości o środowisko
Onninen prowadzi politykę proekologiczną. Poprawa jakości i działalność mająca na celu ochronę środowiska jest stałym elementem codziennej pracy i ma priorytetowe znaczenie dla całej organizacji. Kształtuje wszystkie działania Firmy Onninen z myślą o jej Klientach, pracownikach i środowisku naturalnym. Onninen jest Firmą odpowiedzialną społecznie, aktywnie zaangażowaną w działania proekologiczne, m.in. na rzecz oczyszczania Morza Bałtyckiego. Warto też wspomnieć, że w grudniu 2009 r. Grupa Onninen uzyskała certyfikat ISO 14001 przyznany przez firmę Lloyd’s Register Quality Assuranece Ltd. Posiadanie tego certyfikatu gwarantuje, że Grupa Onninen spełnia wymagania systemu zarządzania środowiskiem i zobowiązuje się przestrzegać reguły i zasady odpowiedzialności środowiskowej. Niezależni eksperci uznanej jednostki certyfikacyjnej Lloyd’s Registerd Quality Assurance regularnie audytują system zarządzania w Firmie, aby sprawdzić czy spełnia on międzynarodowe standardy. Wysiłki podejmowane przez Firmę Onninen dotyczące różnych aspektów jej działalności procentują i potwierdzają zasadność jej wysokiej pozycji na rynku, potwierdzonej zaufaniem zadowolonych Klientów. 

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie