Poznańska Firma o wieloletniej tradycji

Share

21

Firma ASTAT istnieje od 1992 r. W swoim asortymencie posiada szeroką gamę produktów związanych z automatyką przemysłową, energetyką, miernictwem, kompatybilnością elektromagnetyczną oraz taśmami i klejami przemysłowymi. Sprzedaż towarów dystrybucyjnych odbywa się poprzez Spółkę ASTAT LOGISTYKA, natomiast za obsługę i realizację projektów odpowiada Spółka ASTAT. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu, natomiast jej oddziały są zlokalizowane we Wrześni (Centrum Logistyczne) i Zabrzu. O Firmie ASTAT opowiada Agnieszka Budzińska z Działu Rozwoju Sprzedaży.

Działalność Firmy
Firma ASTAT szczyci się wieloletnią tradycją – powstała w 1992 r. i na początku swojej działalności zajmowała się produkcją tapet. Później poszerzyła swoją działalność o konfekcjonowanie taśm (czym zajmuje się również do dzisiaj). Najważniejszym momentem było wzbogacenie oferty o komponenty automatyki i jej systematyczne poszerzanie. Obecnie działalność Firmy ASTAT obejmuje takie obszary jak: komponenty automatyki przemysłowej, osprzęt kablowy, szafy, obudowy i akcesoria, energetyka, jakość energii elektrycznej, miernictwo, zarządzanie energetyczne, kompatybilność elektromagnetyczna, taśmy i kleje przemysłowe, automatyka budynkowa oraz osprzęt elektroinstalacyjny. Firma ASTAT posiada dwie spółki zależne: ASTAT Sp. z o.o. oraz ASTAT LOGISTYKA Sp. z o.o. Od 01.08.2013 r. celem poprawy jakości serwisu logistycznego dla Klientów Firma zgrupowała wszystkie czynności logistyczne, związane z procesem zamawiania oraz wysyłek towarów dystrybucyjnych w jednej Firmie pod nazwą ASTAT LOGISTYKA Sp. z o.o., która została specjalnie przygotowana do efektywnej dystrybucji towarów. Poniżej przedstawiono szczegółowy zakres działalności obu Spółek.

Spółka ASTAT – zakres działalności
ASTAT Sp. z o.o. zajmuje się m.in. energetyką i miernictwem. W tym zakresie oferuje szeroką gamę produktów, m.in.: przekładniki prądowe i napięciowe, liczniki energii, mierniki analogowe, boczniki, multimetry, kalibratory, przyrządy testujące, cęgi pomiarowe, zasilacze, przetworniki pomiarowe, analizatory parametrów sieci. Dodatkowo oferuje pomiary i analizę zakłóceń sieciowych oraz pomiary jakości zasilania, urządzenia rejestrujące, liczniki i systemy do pomiaru energii, mierniki i regulatory temperatury. W ofercie są także automatyczne cewki Petersena i transformatory uziemiające do kompensacji ziemnozwarciowej
w sieciach średnich napięć, a także przyrządy do sprawdzania izolacji (pomiar izolacji dla bezpieczeństwa wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych). Przedsiębiorstwo oferuje możliwość wykonania testów: wytrzymałości elektrycznej izolacji, rezystancji izolacji, prądu upływu, sprawdzenia przewodu ochronnego itp. Kolejna dziedzina działalności to EMC i systemy pomiarowe. W jej ramach Spółka oferuje projektowanie, budowę, modernizację i weryfikacje obiektów pomiarowych takich jak: komory bezodbiciowe, GTEM, rewerberacyjne i kabiny ekranowane. Dodatkowo realizuje projekty i szkoli w zakresie systemów pomiarowych (testy emisji i odporności wspierane odpowiednim oprogramowaniem), dobór i kompleksową dostawę elementów redukujących zaburzenia EMI (filtry, dławiki, ferryty, uszczelnienia, okna ekranowane, absorbery, obudowy ekranujące, farby i kleje przewodzące oraz wiele innych), projektowanie i modyfikacje urządzeń pod kątem EMC z wykorzystaniem własnego laboratorium EMC (wyposażonego w systemy do badań EMC, skaner promieniowania oraz z wykorzystaniem materiałów EMI z bogato zaopatrzonego magazynu), jak również serwis przyrządów pomiarowych, modyfikacje, uaktualnienia i kalibracje urządzeń i systemów. Kolejna gama produktów to taśmy samoprzylepne i kleje, w tym taśmy jednostronnie i dwustronnie klejące, na bębnach przemysłowych, elektroinstalacyjne, wykroje samoprzylepne oraz etykiety przemysłowe. Następnym polem działalności Spółki ASTAT jest jakość energii. Głównym celem jej działań jest dobranie najkorzystniejszego rozwiązania problemu. Wiąże się to z dostarczaniem odpowiednich komponentów, ich zamontowaniem oraz właściwą konfiguracją. Firma dysponuje sprawdzonymi rozwiązaniami najlepszych światowych marek w dziedzinie jakości energii elektrycznej.

Spółka ASTAT LOGISTYKA – zakres działalności
ASTAT LOGISTYKA Sp. z o.o. działa w zakresie automatyki przemysłowej, oferując m.in. takie produkty jak: przekaźniki elektromagnetyczne, przemysłowe, nadzorcze, czasowe, instalacyjne moduły sprzęgające, półprzewodnikowe, układy łagodnego rozruchu silników, regulatorów temperatury, przetworniki i separatory, złączki, systemy oznaczania kabli i przewodów, systemy montażu kabli w szafach sterowniczych, łączniki elektryczne i krzywkowe, enkodery i liczniki, aparaturę pulpitową (przyciski, przełączniki, lampki, rozłączniki), łączniki krańcowe, przyciski nożne, wyłączniki linkowe, sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, sterowanie radiowe, a także osprzęt windowy i suwnicowy. W ofercie ASTAT LOGISTYKA Sp. z o.o. znajdują się także szafy sterownicze i akcesoria (w tym: obudowy, grzałki, wentylatory, klimatyzatory, termostaty, lampy, dławnice kablowe i peszle). Pod hasłem nowoczesny budynek kryją się takie produkty jak: inteligentne instalacje, system BY-Me, gniazdka elektryczne, przyciski, termostaty, ściemniacze, oprawy oświetleniowe, systemy alarmowe, ramki wykończeniowe, czujniki ruchu i obecności, sterowniki oświetlenia oraz lampy z czujnikami ruchu, wyłączniki zmierzchowe, zegary, przekaźniki impulsowe i inteligentny dom. Ofertę uzupełniają testery wiązek elektrycznych, wielostykowe złącza przemysłowe, złącza przemysłowe, dławnice kablowe, przepusty kablowe, korytka kablowe, węże ochronne typu peszel, oznaczniki na kable i przewody oraz uniwersalne systemy oznaczeń. Co ważne, ASTAT LOGISTYKA Sp. z o.o. dysponuje działem kompletacji dostaw, który zajmuje się doborem i sprzedażą produktów niedostępnych w standardowej ofercie Firmy ASTAT Sp. z o.o.

Odpowiedź na potrzeby Klienta
Jak podkreśla Agnieszka Budzińska, kluczem do sukcesu Firmy ASTAT jest szeroki asortyment oferowanych przez firmę produktów i usług. Przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie produkty i rozwiązania ponad 200 krajowych i zagranicznych producentów. Z drugiej strony istotne są także dobre kontakty z Klientami, którym są proponowane atrakcyjne ceny i krótkie terminy dostaw. Najważniejsza jest jednak wiedza i doświadczenie pracowników Firmy, którzy służą Klientom pomocą i wsparciem. Kapitał ludzki jest dla Przedsiębiorstwa ASTAT niezmiernie cenny, ponieważ nie da się osiągnąć sukcesu w budowaniu pozycji na rynku bez aktywnego i profesjonalnego udziału pracowników. Każdy Klient Firmy ASTAT może liczyć na wsparcie i korzystać z bogatego doświadczenia jej pracowników. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od ponad 25 lat i rozumie potrzeby każdego Klienta, również małych Firm u początku swojej drogi, które rozrastają się i budują swoją markę. Firma ASTAT oferuje swoim Klientom stałe wsparcie techniczne i pomoc w doborze komponentów elektroinstalacyjnych. Można się z nią kontaktować poprzez Product Managerów, Mobilnych Doradców Techniczno-Handlowych i pracowników Działu Obsługi Klienta, a także czat, obsługiwany na stronie internetowej www.astat.pl.

Firma, która stawia na rozwój
Firma ASTAT stawia na rozwój. W ostatnich latach najważniejszą inwestycją w Przedsiębiorstwie było Zachodniopomorskie Centrum monitorowania i prognozowania dynamicznych awarii sieci energetycznych w Rurzycy. Ważną inwestycją była także rozbudowa centrum biurowo-handlowego w Poznaniu i budowa centrum logistycznego we Wrześni. Przedsiębiorstwo ASTAT stara się dopasować ofertę do coraz bardziej wymagającego i dynamicznie rozwijającego się rynku. Pozyskuje nowych dostawców i nowe produkty, aby sprostać potrzebom swoich Klientów. Prowadzi na dużą skalę działalność szkoleniową dla swoich Klientów i Partnerów Biznesowych. Stara się sprostać wyzwaniom i problemom, które pojawiają się w przemyśle i energetyce. W ten sposób buduje swoją markę i zdobywa zaufanie Klientów.

Działalność pozabranżowa
Firma ASTAT podejmuje działania pozabranżowe na różnych polach. Bierze m.in. udział w akcji Szlachetna paczka, a także w różnego rodzaju biegach w ramach udzielania różnorakiej pomocy i wsparcia. Uczestniczyła m.in. w IV Biegu po zdrowie, XV Ogólnopolskim Wyścigu Ulicznym im. Bogdana Jańskiego, XVI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Zenona Czechowskiego & Ryszarda Szurkowskiego oraz XVII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim im. Bogdana Jańskiego.

Nagrody, dyplomy i wyróżnienia
Firma ASTAT może pochwalić się nagrodami i wyróżnieniami, które potwierdzają jakość jej usług. Otrzymała m.in. Dyplom w Plebiscycie Czytelników Magazynu Elektrosystemy Elektro Produkt w kategorii: System ochrony – Inteligentna kamera Secursam S2. Produkt Analizator Jakości Energii Firmy ASTAT został nagrodzony medalem SEP na targach energetycznych Expopower. Firma otrzymała także złoty medal Automaticon (Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów) za wieloborotowy enkoder, a także brązowy medal targów Energetab (promujących nowoczesne urządzenia, aparaturę i technologię dla przemysłu energetycznego) za Miernik Pola ESM-100.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie