magazine top

ALBECO3

Albeco Sp. z o.o. od prawie 30 lat zapewnia dostawy łożysk tocznych, elementów techniki liniowej i produktów przeniesienia napędu na terenie kraju i poza jego granicami. Od początku działalności firma współpracuje z najbardziej cenionymi dostawcami z całego świata. O firmie rozmawiamy z Prezes Zarządu - panią Anną Konopką – Rozwadowską.

Proszę powiedzieć, jakie były początki Państwa firmy i jakie momenty były najważniejsze w jej rozwoju?

Firma Albeco powstała w 1989 roku, była jedną z pierwszych firm w Polsce w sektorze prywatnym, która koncentrowała się na dostawach łożysk do firm produkcyjnych oraz do mniejszych firm handlowych. Od samego początku kierowaliśmy naszą ofertę do firm w całym kraju. Od samego też początku naszą główną wartością była najwyższa jakość. Dlatego też podstawą naszych działań i naszej oferty produktowej była współpraca z uznanymi na świecie, renomowanymi producentami – GMN, INA (obecnie Schaeffler Group), NTN (obecnie grupa NTN -SNR) to uznane na świecie marki, które dzięki Albeco pojawiły się w latach 90-tych na polskim rynku. Najważniejsze momenty to z pewnością nawiązanie współpracy z kluczowymi producentami, poza tymi wymienionymi wcześniej pragnę wspomnieć rok 2001 i zapoczątkowanie współpracy z firmą Hepco Motion – angielskim producentem techniki liniowej. Otworzyliśmy się na bardzo dużą i nową wówczas dla nas kategorię produktów.

Sprzedajecie łożyska, prowadnice i inne elementy techniki liniowej, narzędzia, w tym nagrzewnice i ściągacze, a także smary i szereg innych produktów cechujących się najwyższą jakością. Czy mogą Państwo opowiedzieć nam szerzej o oferowanych produktach i usługach oraz sieci sprzedaży?

Od początków naszej działalności minęło dużo czasu, obecnie nasz asortyment to nie tylko łożyska i technika liniowa, a także szereg produktów przemysłowych oraz nowoczesnych usług. Poza produktami, o których już wspominałam oferujemy chemię techniczną, produkty przeniesienia napędu, pneumatykę. W odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie ze strony naszych odbiorców wprowadziliśmy również szereg istotnych dla nowoczesnego przemysłu usług: diagnostykę maszyn i wynajem narzędzi montażowych, cięcie wałków. Aby jeszcze lepiej sprostać bardzo indywidualnym potrzebom naszych Klientów oferujemy również obróbkę CNC. Bardzo istotnym rozwiązaniem, które proponujemy naszym Klientom końcowym jest też usługa składu konsygnacyjnego. Klient ma wówczas pełną gwarancję natychmiastowej dostępności części zamiennych dla działu utrzymania ruchu. Główny magazyn zlokalizowany jest w Plewiskach koło Poznania, posiadamy jednak oddziały w Katowicach i Olsztynie, a także grupę wykwalifikowanych doradców, którzy służą wsparciem odbiorcom na terenie całego kraju.

Fundamentem każdej firmy są jej pracownicy. Proszę powiedzieć, ile osób pracuje w tym momencie nad coraz większym sukcesem, który odnosi firma?

Ludzie są siłą napędową naszych wszystkich działań. Bardzo dynamicznie się rozwijamy, wielkość zatrudnienia stale rośnie. Obecnie nasza firma zatrudnia ok. 90 pracowników.

Czy oferujecie Państwo wsparcie techniczne i pomoc dla klientów?

Oczywiście. Zapewniamy pełne doradztwo techniczne oraz profesjonalną obsługę klienta, również tą posprzedażową. Dzięki temu działalność naszej firmy jest kompletna. Bardzo dużą wagę przykładamy do szkoleń technicznych pracowników oraz doskonałej znajomości asortymentu i doradztwa na najwyższym jakościowo poziomie.

Dowodem waszej rzetelności jest ponad 10 000 stałych kontrahentów zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

U podstawy sukcesu firmy leży dostarczanie klientom zawsze produktów najwyższej jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu im wsparcia technicznego oraz opieki przed i posprzedażowej. Na przestrzeni lat skrupulatnie budowaliśmy zaufanie naszych odbiorców, które zaowocowało ugruntowaniem się wizerunku profesjonalnej i pewnej firmy. Bardzo dużą wagę przykładamy do dostępności produktów nawet niestandardowych. Dzięki wnikliwej analizie rynku oferujemy naszym Klientom dostawę nawet wysoce specjalistycznych produktów już na następny dzień.

Kładziecie nacisk na wysoką jakość produktów, sprawną obsługę klientów i atrakcyjne ceny. Pragniecie umocnić czołową pozycję na rynku krajowym oraz osiągnąć znaczącą pozycję na rynku europejskim. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy?

Naszym najważniejszym potencjałem jest niewątpliwie zespół pracowników, wiedza i wieloletnie doświadczenie, a także bardzo duże zaangażowanie w dbałość o najwyższą jakość, zarówno w odniesieniu do produktów, jak i do samej obsługi sprzedaży. Bardzo ważny jest również ciągły rozwój oraz otwarcie na wyzwania jakie stawia współczesny przemysł, mam tu na myśli wykorzystanie nowoczesnych technologii, jak również współczesne koncepcje zarządzania, a także idee IoT i Przemysł 4.0.

Jakość to dla Państwa priorytet. Współpracują Państwo ze stałymi dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy?

Wszyscy nasi dostawcy są dla nas bardzo ważni. Wspomniałam kilku z nich w kontekście naszego rozwoju i momentów przełomowych w przeszłości. Takie firmy jak NTN-SNR czy Schaeffler Group są dla nas bardzo ważne, nie tylko dlatego, że są to firmy światowej sławy, które mieliśmy okazję wprowadzić na polski rynek, ale też ze względu na to, że ponad 25-letnia współpraca przekłada się na doskonałą znajomość produktów i świetną dostępność. Chciałabym też wspomnieć firmę FLURO – producenta łożysk przegubowych i firmę Accuride – producenta prowadnic teleskopowych. Nie powinnam również pomijać firm, z którymi dopiero niedawno rozpoczęliśmy współpracę. Taką firmą jest ELMODIS – oferujący nowatorskie podejście do diagnostyki. Jesteśmy pod wrażeniem tego rozwiązania i jesteśmy przekonani, że dzięki tej usłudze nasi klienci sporo zyskają.

Jakie na przestrzeni ostatnich kilku lat były realizowane inwestycje?

Nieustannie się rozwijamy i inwestujemy. Do najważniejszych inwestycji należy z pewnością nasza nowa siedziba i niezwykle nowoczesny, zautomatyzowany magazyn o powierzchni 1 800 m2. Bardzo intensywnie inwestujemy również w nasz park maszynowy, tak aby móc oferować produkty niestandardowe – maszyny do cięcia wałków, prowadnic, a także obrabiarka CNC, które pozwalają nam mocno rozwinąć ofertę produktów na specjalne zamówienie.

Jak kształtować się będzie przyszłość firmy w najbliższych latach?

W najbliższych latach stawiamy na dynamiczny rozwój pod każdym względem. Zacieśniamy współpracę z obecnymi dostawcami, rozwijamy sprzedaż nowych produktów, pragniemy też zwiększyć udział usług oraz produktów na specjalne zamówienie w naszej całkowitej sprzedaży. Pragniemy też dotrzeć do nowych grup odbiorców, na rynkach krajowych i zagranicznych.

Ponad 29-letnie doświadczenie, ustabilizowana pozycja oraz nieustanny rozwój oferty produktów i usług czyni was liderem w zakresie dostaw najwyższej jakości łożysk w Polsce. Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Powodem do dumy jest z pewnością to, jak Albeco rozwijało się przez te wszystkie lata. Praktycznie każdy rok naszej działalności był lepszy od poprzedniego. To duże osiągnięcie i zasługa całego naszego zespołu. Ich zaangażowanie, inicjatywa, wiedza i chęć jej pogłębiania zasługują na najwyższą pochwałę. Nie mogłabym jednak nie wspomnieć o naszych Klientach. Jesteśmy dumni i niezwykle szczęśliwi patrząc wstecz na rozwój naszych kontaktów handlowych. Duża część naszych Klientów to firmy które rozpoczynały z nami współpracę ponad 20 lat temu. Bardzo się tym faktem czujemy wyróżnieni. To dla nas znak, że spełniamy ich oczekiwania.

Którzy z Państwa klientów są najważniejsi i dlaczego?

Jak wspomniałam, mamy wśród naszych Klientów firmy, które znamy od niemal początku naszej działalności. Naszymi odbiorcami są też duże, światowe firmy produkcyjne. Niemniej jednak, wszyscy Klienci są dla nas ważni, tak jak wszyscy Klienci potrzebują szybkiej dostawy, wysokiej jakości, rzetelnego i popartego doświadczeniem doradztwa. W naszych działaniach oraz przy konstruowaniu naszej oferty myślimy w równym stopniu o odbiorcach handlowych i produkcyjnych, dużych i mniejszych. Na nasz sukces składa się współpraca z wieloma małymi i średnimi sklepami technicznymi, drukarniami, czy piekarniami. Kibicujemy i wspieramy ich rozwój z całych sił.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Tak. Podejmujemy działania na rzecz organizacji charytatywnych, wspieramy szkoły, fundacje, stowarzyszenia, potrzebujące osoby prywatne. Chcemy wspierać wysiłki organizacji, które robią coś dobrego. Angażujemy się też we wspieranie rozmaitych inicjatyw lokalnej społeczności. Są to bardzo zróżnicowane działania. Staramy się również spędzać czas aktywnie po pracy. Mamy pracowniczą drużynę biegową, na ostatnim biegu w barwach firmowych wystąpiło 9 osób. Gramy w piłkę nożną, jeździmy na wspólne wyjazdy majowe. Działamy aktywnie nie tylko w biurze w godzinach pracy.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Mamy szereg wyróżnień przyznawanych przez niezależne organizacje na podstawie wyników finansowych, jak np. Gazele Biznesu. Takie statuetki otrzymujemy każdego roku. Możemy się również poszczycić nagrodą Produkt Roku, którą przyznają czytelnicy miesięcznika Inżynieria i Utrzymanie Ruchu. Produkty z naszej oferty aż 3 razy zostały wyróżnione tą nagrodą. Otrzymaliśmy też jak dotąd sporą ilość nagród od naszych dostawców.

www.albeco.com.pl

fb button