magazine top

sitodrut1

Siatki stalowe używane są w różnych branżach. Producenci dostarczają je w wielu wariantach do wyboru. Możemy podzielić je na dwie kategorie – siatki zgrzewane i plecione. Co warto kupić?

Wykonane ze stali siatki mogą być stosowane na wiele sposobów. Są używane między innymi do wygradzania przestrzeni, jako klatki ochronne dla urządzeń, woliery dla zwierząt czy też do łatwiejszego przechowywania rozmaitych produktów i surowców. Gotowe siatki stalowe może zaoferować producent - http://sitodrut.com.pl/ Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, musimy podjąć decyzje dotyczącą typu siatki. Tu do wyboru mamy dwa rozwiązania, a mianowicie siatki zgrzewane oraz siatki plecione.

Siatki stalowe zgrzewane

Aktualnie to właśnie siatki stalowe zgrzewane cieszą się największym zainteresowaniem. Siatki te powstają podczas procesu zgrzewania ze sobą drutów stalowych. Druty te mogą być zgrzewane pomiędzy sobą pod różnym kątem oraz w różnych odległościach, co pozwala na uzyskanie określonych wymiarów i kształtów oczek. Siatki zgrzewane najczęściej oferowane są w formie gotowych arkuszy, ale dostępne są także jako siatki w rolkach. Główną zaletą siatek zgrzewanych jest ich odpowiednia sztywność i stabilność wymiarowa, dzięki czemu są znacznie łatwiejsze do montażu niż siatki plecione. Nie trzeba wówczas korzystać ze specjalnych napinaczy czy obejm. Siatki te są także łatwe w docinaniu do właściwego wymiaru.

Siatki stalowe plecione

Druga opcja to siatki stalowe plecione. Powstają na specjalnych maszynach do plecenia, które zaplatają je w oczka o określonych wymiarach. Siatki plecione są bardziej elastyczne od siatek zgrzewanych – mogą się lekko napinać. Są jednak trudniejsze w montażu ze względu na mniejszą sztywność. Także są narażone na rozciąganie, dlatego są mniej trwałe niż siatki zgrzewane. Siatki stalowe plecione mają przystępne ceny – są tańsze od siatek zgrzewanych. Najczęściej stosowane są na różnego rodzaju ogrodzenia, na przykład dla zwierząt. Warto wskazać, że w sprzedaży dostępne są także siatki plecione tkane z grubszych drutów, które zapewniają lepsze parametry techniczne. Cechują się wyższą trwałością splotu i stabilnością wymiarową. Mają jednak wyższą cenę.

fb button

logo jooble