Zastosowanie ścianek działowych w biurze

Share

fotolia 112802521 subscription monthly m

Pracując w biurze często narzekamy na hałas, jakim są np. głośne rozmowy koleżanek siedzących obok, muzyka lecąca z radia postawionego u kogoś na biurku lub każda rozmowa telefoniczna prowadzona w zasięgu naszych uszu. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem, szczególnie w biurach z otwartą przestrzenią, jest zastosowanie ścianek działowych.

Rodzaje ścianek działowych
Ścianki działowe można wykonać z kilku różnych materiałów, w zależności od ich ostatecznego zastosowania. Największą wytrzymałością oraz ochroną akustyczną cechują się ścianki wykonane z cegły. Są one dosyć masywne, dlatego aby zmniejszyć ich ciężar, do budowy wykorzystuje się cegły dziurawki. Trwałym materiałem jest również szkło oraz pustaki ceramiczne. Ścianki działowe tego typu są funkcjonalne i efektowne, dlatego świetnie pasują do pomieszczeń, które należy wydzielić, jednocześnie pozostawiając dopływ światła dziennego.

Prostsze w wykonaniu, choć mniej trwałe, są ścianki z betonu działkowego. Bloczki, które wykorzystuje się przy ich budowie są lekkie i muruje się je łatwo i szybko. Trzeba jednak uważać, aby nie wieszać na nich ciężkich przedmiotów, ponieważ beton działkowy ma niską wytrzymałość. Proste w montażu są również ścianki działkowe wykonane z płyty gipsowo-kartonowej. Nie potrzebują one również dodatkowych wzmocnień, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze oraz czas na transport materiałów.

Komfort pracy w biurze
W biurach najczęściej wykorzystuje się ścianki działowe wykonane z profili aluminiowych. Zapewniają one doskonałą akustykę, dzięki czemu można w optymalny i ergonomiczny sposób wydzielić indywidualne stanowiska pracy w otwartej przestrzeni. Takie rozwiązanie pozwala pracownikowi działać swobodnie, bez obawy o swój komfort psychiczny, pozostając cały czas w kontakcie ze swoimi współpracownikami. Dotyczy to szczególnie informatyków lub copywriterów, którzy w swojej pracy powinni maksymalnie skupić się na wykonywanym projekcie. Oprócz praktycznego zastosowania, ścianki wykorzystywane w biurach są także bardzo estetyczne, a ich wybór dosyć szeroki.

Ofertę ścianek działowych budowanych z wykorzystaniem aluminium możemy znaleźć na stronie internetowej firmy Alumex z Warszawy, która jest uznanym producentem stolarki aluminiowej. Od 1995 roku dba o najwyższą jakość swoich produktów oraz terminowość realizacji każdej usługi, dzięki czemu coraz więcej produktów z oferty firmy znajduje swoje zastosowanie w licznych obiektach na terenie Warszawy i okolic.