Instalacja systemu przeciwpożarowego w domu jednorodzinnym

Share

instalacja-systemu-przeciwpozarowego-w-domu-jednorodzinnym

Zabezpieczenia przeciwpożarowe (ppoż) w domu to obowiązkowy element wyposażenia. W trakcie pożaru bardzo niebezpieczny jest dym, dlatego konieczne jest zamontowane czujek czadu. Inne równie ważne elementy domowego systemu ppoż to gaśnice i czujniki gorąca lub termostaty przeciwogniowe.

W jaki sposób kompletować wyposażenie domowego systemu przeciwpożarowego?
Profesjonalne sklepy internetowe, np. iVolta, które mają w swoim asortymencie profesjonalny i atestowany sprzęt to najlepsze miejsca do zakupu urządzeń służących do ostrzegania przed pożarem i gaszenia płomieni. Ponadto kompletowanie systemu ppoż on-line daje możliwość porównania parametrów i wybrania najbardziej optymalnych oraz dostosowanych do potrzeb domowników produktów.

Instalacja czujek dymu i czadu w domu – wczesne wykrywanie i alarmowanie
Czujki dymu najwcześniej alarmują o pożarze. Powinny być rozlokowane w następujący sposób: po jednej na korytarzu, każdym pietrze i w każdej sypialni. Przy czym należy pamiętać, że zasięg działania czujki to około 40 m kw – po przeliczeniu powierzchni trzeba kupić odpowiednią ilość urządzeń. Montuje się je na suficie, zachowując odległość 60 cm od ścian. W pobliżu przewodów wentylacyjnych i w miejscach, takich jak: poddasze, łazienka, kuchnia i garaż wskazane jest instalowanie czujników dymu z funkcją ostrzegania o bardzo wysokiej temperaturze.

Sprzęt kupowany do domowej instalacji przeciwpożarowej musi mieć atesty: VdS, DIN lub TÜV/Kriwan. Wszelkiego rodzaju czujniki elektryczne powinny być zasilane bateriami litowymi, dzięki temu będą sprawne przez kilka lat. Istnieje wiele rodzajów czujników dymu: wizualne - optyczne (LED), jonizacyjne, akustyczne, termiczne oraz czujniki czadu.

Urządzenia gaszące pożar
Instalacje tryskaczowe instalowane pod sufitem składają się z rurek z wodą podłączonych do dystrybutora wody. Tego typu wyposażenie domu najlepiej zaplanować na etapie jego budowy lub generalnego remontu. Bardzo ważne jest, by rury wykonane były z trudnopalnego tworzywa odpornego na korozję, by w razie potrzeby cały system prawidłowo zadziałał. Oprócz tryskaczy warto mieć w domu gaśnice śniegowe i małe gaśnice w sprayu.

Dobrym i niedrogim uzupełnieniem instalacji ppoż w domu są drzwi przeciwpożarowe, które najlepiej zamontować np. w gabinecie, w którym są ważne dokumenty lub w pomieszczeniu, w którym znajduje się piec ogrzewający dom.

Ważne również jest, by przynajmniej raz na pół roku sprawdzać, czy wszystkie elementy domowego systemu przeciwpożarowego działają prawidłowo.

tadalis 20mg reviews
tadalis tablets mg are used to treat erectile dysfunction impotence the active ingredient is tadalafil and you can buy sx online