Trwałe i funkcjonalne okna na każdą kieszeń

Share

okna-wroclaw

Prace wykończeniowe w nowych budynkach oraz remonty nadszarpniętych już upływem czasu nieruchomości to duży wydatek. Szczególnie wysokie koszty generuje zakup okien, dlatego warto dobrze przygotować się do takiej inwestycji i wybrać nie tylko dopasowane do wielkości posiadanego budżetu, ale także indywidualnych potrzeb okna, które zapewnią ciepło i przytulny klimat w mieszkaniu.

Najważniejsze kryteria wyboru okien do budynków mieszkalnych
Podczas zakupu okien liczy się nie tylko aspekt dekoracyjny. Wprawdzie okna powinny stanowić spójną część całego budynku, jednak nie oznacza to, że musimy z góry zakładać np. jedynie zakup okien z PCV czy drewna. Na rynku znajdziemy szereg tradycyjnych i nowoczesnych propozycji okien do każdego typu budynków i bez problemu dopasujemy ich wygląd do stylu nieruchomości.

Do dyspozycji mamy między innymi nowoczesne okna z PCV, tradycyjne okna drewniane czy nowość na rynku, jaką są okna aluminiowe – każdy z rodzajów okien ma swoje wady i zalety, które także należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania ostatecznego wyboru.

Kolejnym kryterium wyboru okien jest ich funkcjonalność. Warto pamiętać, że okna powinny przede wszystkim chronić wnętrze budynku przed przenikaniem zimna i upału, gwarantować optymalny dla naszego samopoczucia dopływ światła oraz zapewniać ochronę przed wilgocią i wiatrem. Dodatkowo dobre okna muszą wytrzymać niskie temperatury i napór silnego wiatru, chronić przed opadami atmosferycznymi, a także wygłuszać pomieszczenia przed irytującymi dźwiękami z zewnątrz.

Nie bez znaczenia podczas wyboru okien jest ich cena. Niektóre profile generują szczególnie wysokie koszty zakupu, jednak taka inwestycja w dłuższym okresie czasu zwraca się z nawiązką np. okna przeznaczone do domów pasywnych, które zbudowane są z pięciokomorowych i sześciokomorowych profili pozwalają niemal całkowicie zredukować straty ciepła przez powierzchnię okien i wpływają na duże oszczędności na ogrzewaniu lub klimatyzowaniu budynku.

Zalety okien plastikowych
Od wielu lat okna z PCV cieszą się ogromną popularnością. Te produkowane w nowoczesnych technologiach idealnie spełniają swoją funkcję i oprócz walorów estetycznych gwarantują także minimum wysiłku podczas konserwacji.

Ważne, aby wybierając okna plastikowe stawiać na te posiadające odpowiednie certyfikaty np. znak RAL przyznawany przez Stowarzyszenie ds. Jakości Systemów Okiennych z Tworzywa Sztucznego, który gwarantuje, że okna spełniają wszelkie wymagania dotyczące jakości produkcji oraz funkcjonalności, certyfikat przeciwpożarowy CNBOP czy znak CE.

Ona plastikowe nie wymagają odnawiania, są odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak mróz czy słońce oraz kuszą korzystną ceną i różnorodnymi wariantami kolorystycznymi, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać je do koloru i materiału elewacji budynku.

Zalety okien drewnianych
Drewno to jeden z najbardziej przyjaznych nam materiałów. Okna drewniane wymagają jednak stałych zabiegów pielęgnacyjnych oraz sukcesywnego odnawiania, aby zachowały atrakcyjny wygląd. Zaletą profili drewnianych jest przede wszystkim możliwość naprawy uszkodzonej części okna bez konieczności całkowitej jego wymiany na nowe czy zmniejszenie ryzyka wystąpienia zjawiska kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby.

Okna drewniane wnoszą także do domu wyjątkowy klimat, a materiał, z którego są wykonane „żyje” i wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach, chociażby poprzez wpływ na zmniejszenie zawartości pary wodnej w naszym otoczeniu.

Jeżeli szukasz trwałych, funkcjonalnych i korzystnych cenowo okien koniecznie odwiedź sklep bianex.pl i sprawdź ofertę dotyczącą różnego typu profili oraz ich montażu. Zyskasz nie tylko możliwość wyboru z różnorodnego i dopasowanego do indywidualnych potrzeb asortymentu, ale także pewność, że Twoje nowe okna zostaną prawidłowo osadzone w murze i spełnią w 100% swoje zadanie!