SPS Construction. Solidne budowle i solidne przedsiębiorstwo

Share

sps

Na próżno szukać na rynku budowlanym firm będących tak jednoznacznie kojarzonych z solidnością. Mowa o kieleckiej firmie SPS Construction, która od dwunastu lat pokazuje, że nie zawsze trzeba zaczynać z „wysokiego C”, by być potentatem. Wystarczy po prostu cierpliwość i rzetelność, by odnieść sukces biznesowy zarówno na płaszczyźnie finansowej, jak i partnerskiej – czy to z inwestorami, czy to z pracownikami.

Historia firmy sięga 2005 roku, kiedy to Grzegorz Głasek wraz z Bernardem Kwapińskim i Grzegorzem Etrykiem podjęli decyzję o założeniu spółki budowlanej. To postacie, które już wtedy mogły poszczycić się kilkunastoletnim doświadczeniem w biznesie. Nie oznacza to bynajmniej, że początek SPS Construction był procesem prostym. Owszem, wieloletnie szlify zdobyte podczas piastowania stanowisk w zarządach innych spółek pozwoliło stworzyć sprawnie działającą organizację, ale dużym wyzwaniem było dla włodarzy nowej spółki nakłonienie inżynierów, by ci przeszli do ich nowej firmy. Perspektywa porzucenia dotychczasowych posad i ruszenia w nieznane nie była prostą decyzją dla specjalistów, tym niemniej finalnie kilkunastu doświadczonych inżynierów dołączyło do SPS Construction. Kolejnym krokiem było pozyskanie współpracowników i inwestorów. Tu także pomogło wieloletnie budowanie kontaktów i dobrych relacji we wcześniejszych biznesach, ale kluczowym była po prostu wysoka jakość usług i rzetelność, która pozwoliła zbudować zaufanie i pozyskać sporą liczbę kontraktów.

Przestrzeń do startów i realizacji
Pole do popisu dało firmie ogłoszenie w 2007 roku w Cardiff, że Polska i Ukraina zostaną gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. To oznaczało, że nad Wisłą rozpoczną się wielkie inwestycje – potrzebne wszak były zarówno autostrady, jak i mniejsze drogi i – oczywiście – stadiony, na których miały rozegrać się spotkania tego futbolowego święta. Do tych największych przetargów, co oczywiste, wystartowały największe firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwa większe, ale nadal konkurencyjne dla SPS Construction nie interesowały się inwestycjami mniejszymi, co dało firmie przestrzeń do startów i realizacji. Ugruntowana marka pozwoliła kieleckiemu przedsiębiorstwu na pozyskanie kilkunastu kontraktów. Solidne wywiązanie się z nich jeszcze bardziej podniosło prestiż firmy, a to doprowadziło do pozyskania kontraktu na sumę przeszło 300 milionów złotych. Mowa tutaj o budowie nowej siedziby dla Banku Millenium – Millenium Park przy ul. Żaryna w Warszawie. Dwuetapowa inwestycja z powodzeniem została zakończona w 2010 roku. Przeprowadzenie tak złożonej i olbrzymiej w wymiarach budowy sprawiło, że SPS Construction zaczęło być postrzegane jako Generalny Wykonawca, który od A do Z wypełnia zadania zlecone przez inwestora.

Systematyczność na czas
SPS Construction specjalizuje się w realizacji robót budowlanych kubaturowych w generalnym wykonawstwie. Na obecny charakter przedsiębiorstwa składają się dziesiątki pracowników na różnych szczeblach. Począwszy od dziesięciu pracowników administracji, przez 50 inżynierów, na ponad 250 pracownikach fizycznych skończywszy. Ci wykonują na budowach elementy konstrukcyjne z żelbetu. Resztą zajmują się firmy podwykonawcze, co razem daje bagatela 1000 osób wznoszących budynki pod szyldem SPS Construction. Przez dwanaście lat symbolem firmy stała się uczciwość wobec pracowników i systematyczne wypłacanie wynagrodzeń. To także rzetelność wobec wywiązywania się z umów, co najlepiej potwierdzają nieskazitelne akta spółki. Przez całość istnienia SPS Construction nie miał ani jednej sprawy w sądzie, czy to złożonej przez inwestora, czy przez podwykonawcę, gdyż zarówno pieniądze, jak i zakończenia realizacji w kieleckiej firmie zawsze są na czas.

Elastyczność i rzetelność ceniona w całej Polsce
W ostatnich latach kielecka spółka zrealizowała około sto budów. Były to między innymi różne budynki mieszkalne w Warszawie. Dzięki SPS Construction w stolicy powstały takie osiedla jak Bliska Wola, Luxor Residence, czy Eko Park, ale także Aura Park czy Przy Pałacu w pobliskich Wilanowie i Pruszkowie. Co więcej, w międzyczasie oddana do użytku została kielecka Galeria Korona, nadmorskie osiedle mieszkaniowe „Aura Gdańsk”, czy też inne budynki rozsiane po całej Polsce. Taka ilość kontraktów nie jest przypadkowa. Działanie w ramach generalnego wykonawstwa to ciągłe tworzenie nowych ofert i odpowiadanie na kolejne zlecenia. Każda budowa trwa do dwóch lat, a firma nie może pozwolić sobie na miesiące przestoju. SPS Construction stawia na elastyczność względem klienta. Inwestor może liczyć na natychmiastowe działanie, a także indywidualne podejście do zlecenia. W partnerstwie z kielecką firmą klient może mieć pewność, że zawsze będzie miał do dyspozycji osobę decyzyjną, a każdy problem będzie mógł zostać rozwiązany natychmiastowo i bezpośrednio. Dzięki temu SPS Construction stał się potentatem na rynku i jednym z pierwszych wyborów potencjalnych inwestorów. Wśród nich znajduje się wielu znanych deweloperów: Longbridge, Acciona, Mill-Yon, Pro-Urba, White Stone Development, Zora Wilanów, J.W. Construction, Sirena, FedeZu Group, Harmony Office Center, SBM Natolin, Soho Development, SPS Real Estate, Eko-Park, Church Land Development, ABM Invest, Parkridge CE, Decoma, BOIG The Blue Ocean Investment Group, Ponar Real Estate.

Jakość, za którą przemawiają wyróżnienia
Wysoka jakość usług świadczonych przez SPS Construction znajduje także potwierdzenie w rozmaitych nagrodach przyznanych firmie. Gablota z wyróżnieniami jest imponująca. Na jej półkach stoją między innymi: Diament Polskiej Jakości 2016, Orły Polskiego Budownictwa – II nagroda w kategorii Generalny Wykonawca czy tytuł Gepardów Biznesu 2010. Wiarygodność i rzetelność przedsiębiorstwa potwierdzają rokrocznie przyznawane tytuły Wiarygodnej Firmy, Certyfikat Uczciwego Przedsiębiorcy 2016, ale także wiele, wiele innych. Co roku SPS Construction zajmuje czołowe pozycje w rankingach Rzeczpospolitej czy Pulsu Biznesu, ale to wszystko to jedynie miłe potwierdzenie sukcesu, który przez 12 lat uwidacznia się w rosnącej liczbie zrealizowanych kontraktów.

Literatura, muzyka, ale także brydż czy siatkówka
Zarząd spółki SPS Construction chętnie angażuje się także w działalność pozabranżową. Miłośnicy teatru z pewnością spotkali się z kielecką firmą przy okazji spektaklu „Mały książe”, a także konkursu „O dziką różę” dla najlepszych aktorów Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, których to przedsiębiorstwo było sponsorem. SPS Construction nierzadko angażuje się także w inicjatywy związane z muzyką. Dość wspomnieć, że spółka od lat wspiera Festiwal muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, co więcej, była sponsorem płyt Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego. Bez kieleckiej firmy nie powstałby warszawski pomnik 40. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana, który to został ufundowany przez zarząd, a co warte odnotowania, osobiste podziękowania wystosowała wtedy żona prezydenta – Nancy Reagan. SPS Construction angażuje się również w obszary sportowe. W środowisku brydżowym znany jest Klub Sportowy SPS Construction, którego członkiem jest jeden z założycieli firmy – Grzegorz Głasek. W ramach klubu działają ponadto sekcje siatkówki zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Spółka sponsorowała także lokalny Effector, a nieocenioną pomoc od lat otrzymuje drużyna piłkarska Politechniki Świętokrzyskiej. Ale to nie wszystko, bo nazwę SPS Construction wymienioną wśród sponsorów można było również spotkać na okładkach książek czy podczas rozmaitych innych inicjatyw.

Firma nie zwalnia tempa, bo jak przyznaje sam prezes - Grzegorz Głasek - nie ma tu miejsca na przerwę. W SPS Construction walka o kolejne inwestycje trwa cały czas. Bez nich nie byłoby sukcesu tej firmy, która zaczęła wszak od zera, budując przez lata markę, która stała się obecnie synonimem jakości na rynku przedsiębiorstw budowlanych.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie