Ogrodzenia stalowe

Share

adobestock ogrodzenie-stalowe

Na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów ogrodzeń stalowych. Dodatkowo każde z nich występuje w ogromnej ilości wzorów. Czym należy się więc kierować podczas zakupów, by wybrać nie tylko ładne, ale również trwałe ogrodzenie?

Bezpieczeństwo
Wybór trwałego i estetycznego ogrodzenia jest bardzo ważny. Wyznacza ono nie tylko granice naszej działki, ale również daje poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Jeszcze do niedawna większość ogrodzeń wykonywana była z drewna. Działo się tak, ponieważ utrudniony był dostęp do lepszej jakości materiałów takich jak na przykład stal.

Obecnie można zaobserwować, że wokół coraz większej ilości domów pojawiają się nowoczesne i stylowe ogrodzenia stalowe. Wpływają one nie tylko na poprawę poczucia bezpieczeństwa, ale również dają możliwość zastosowania nowych technologii takich jak na przykład automatyczne bramy, które można otwierać za pomocą pilota. Dają one także możliwość swobodnego wypuszczania zwierząt domowych.

Estetyka
Podstawową funkcją ogrodzenia jest bezsprzecznie poprawa bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że jest ono również bardzo ważnym elementem architektury, wpływającym na wygląd naszej posesji.

Przy wyborze odpowiedniego wzoru należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim ogrodzenie nie powinno być za bardzo ekstrawaganckie. Zbyt duża ilość zdobień lub skomplikowany wzór mogą zdominować otoczenie. Dlatego ogrodzenie powinno być stonowane i harmonijnie powinno się uzupełniać z pozostałymi elementami posesji.

Trwałość
Kolejną bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze ogrodzenia jest jego trwałość. W sklepach i hurtowniach budowlanych dostępnych jest wiele tanich systemów wykonanych z kiepskiej jakości stali. Na pierwszy rzut oka wyglądają one solidnie i nie różnią się znacznie od droższych rozwiązań jednak są od nich mniej trwałe. Na co więc należy zwrócić uwagę by częsta konserwacja ogrodzenia nie stała się naszym utrapieniem?

Najbardziej trwałe są ogrodzenia stalowe wykonywane przez specjalistów metodami ślusarskimi. Niestety są one tworzone wyłącznie na specjalne zamówienie, a co za tym idzie bardzo drogie.

Na szczęście w sklepach budowlanych można też kupić trwałe ogrodzenia, należy jednak zwrócić uwagę czy zostały one odpowiednio zabezpieczone przed korozją (cynkowanie ogniowe, cynkowanie galwaniczne, malowanie proszkowe).

Odpowiednio zabezpieczone ogrodzenia stalowe wykazują podobną trwałość co ogrodzenia betonowe. Jednocześnie są od nich znacznie ładniejsze i dostępne w większej ilości wzorów.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie