Mieszkanie od dewelopera – czy warto kupować „dziurę w ziemi”?

Share

pexels-photo-224924

Gdy chcemy zdecydować się na kupno nowego mieszkania, musimy często liczyć się z tym, że na jego odbiór przyjdzie nam poczekać. Wielu deweloperów rozpoczyna prowadzenie rezerwacji na nowe lokale jeszcze na etapie „dziury w ziemi”. Czy to dobra decyzja?

Nowe mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki. Większość kupujących na transakcję decyduje się jeszcze przed momentem oddania nieruchomości do użytkowania. Czasami musimy na nią czekać kilka miesięcy, innym razem nawet ponad rok. W związku z tym pojawia się pytanie – czy warto decydować się na zakupienie „dziury w ziemi”?

Zadbaj o bezpieczeństwo
Główną kwestią, o której powinniśmy pamiętać przy kupnie nieruchomości, która nie jest jeszcze zrealizowana, to bezpieczeństwo. Dzisiaj ustawa deweloperska daje dobrą ochronę kupującym, ale z drugiej strony musimy pamiętać o tym, żeby zawsze sprawdzić, czy rzeczywiście kupno nieruchomości od konkretnego dewelopera będzie dla nas dobrym rozwiązaniem.

  • Sprawdź, czy deweloper nie znajduje się w jakimś z krajowych rejestrów długów.
  • Sprawdź, jakie są opinie klientów o danym deweloperze.
  • Poproś dewelopera o udostępnienie dokumentów dotyczących bezpieczeństwa – powinny one zawierać między innymi informacje o tym, czy deweloper jest właścicielem albo użytkownikiem wieczystym gruntu.
  • Należy dokładnie zapoznać się z umową i w razie potrzeby skonsultować ją z prawnikiem, jeśli mamy jakiekolwiek trudności.


Gdy wszystko wygląda w porządku, możemy zdecydować się na podpisanie umowy. Musimy jednak pamiętać o tym, że dostępu do naszego mieszkania nie otrzymamy od razu – musimy zaczekać, aż będzie ono gotowe do oddania. Potem musimy jeszcze zaczekać, aż będzie ono wykończone. Aby przyspieszyć przeprowadzkę, możemy skorzystać z opcji wykończenia pod klucz, która najczęściej pozwala nam na skrócenie czasu prac wykończeniowych nawet do 8-10 tygodni.

Zatem jeśli interesują cię niewybudowane jeszcze mieszkania Mokotów czy w innej lokalizacji, zawsze sprawdź dewelopera – to podstawa bezpiecznej transakcji.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie