Zalety mieszkania w Piasecznie

Share

zalety-mieszkania-w-piasecznie

Od wielu lat na rynku nieruchomości obserwować można bardzo duże zainteresowanie nieruchomościami zlokalizowanymi poza obrębem metropolii – ta tendencja szczególnie silna jest wśród osób posiadających dzieci. Dom lub mieszkanie w miejscowościach takich ja Piaseczno może mieć bardzo dużo plusów.

Mniejsze koszty utrzymania

O ile życie pozbawionego większych zobowiązań singla może być w dużym mieście bardzo zadowalające pod względem ekonomicznym, o tyle utrzymanie w tych samych warunkach całej rodziny jest dużo trudniejszym zadaniem. To główny powód, dla którego wiele osób w pewnym momencie życia decyduje się na wyprowadzkę ze stolicy i zamieszkanie dalej, w jednej z miejscowości wchodzącej w skład aglomeracji. Takie rozwiązanie stanowi doskonałe wyważenie między kosztami życia, a benefitami płynącymi z racji zamieszkania w pobliżu dużego miasta – sumy wydane przez nas na czynsz oraz media staną się niższe, a jednocześnie nie zrezygnujemy w pełni z wielkomiejskiego życia. Warto pamiętać jednocześnie, że niskie koszty życia w miejscowościach takich jak Piaseczno idą w parze ze stosunkowo niższymi poborami – dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie się do małego miasta, jednak bez zmiany miejsca zatrudnienia.

Rozbudowana sieć komunikacyjna

Częstym argumentem zwolenników mieszkania w Warszawie jest łatwość przemieszczania się po mieście – mieszkając w stolicy z pewnością łatwiej będzie nam się dostać do pracy lub szkoły. Niemniej jednak czas dojazdu z Piaseczna w to samo miejsce nie jest wcale dużo dłuższy. Wręcz przeciwnie.

– Niekiedy dojazd z obszarów podmiejskich zająć może mniej czasu, niż dojazd z innej dzielnicy tego samego miasta – mówi przedstawiciel przedsiębiorstwa budowlanego PB Ekodom. – Wszystko dzięki rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej. Do Warszawy możemy dojechać samochodem, co zajmuje kilkanaście minut, lub przesiąść się w pociąg – w takim przypadku podróż zajmie nam około pół godziny. Najdłużej trwa dojazd jedną z kilku linii autobusowych. Rozbudowana sieć transportowa to istotna zaleta, kiedy sami nie posiadamy samochodu lub kiedy nasze dzieci chodzą do szkoły w Warszawie.

Cisza i spokój

Wysoka gęstość zaludnienia w metropoliach takich jak Warszawa niesie za sobą kilka minusów – przede wszystkim wszechobecny hałas oraz znaczne zanieczyszczenie środowiska. W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o wiszącym nad stolicą smogu, którego główną przyczyną jest bardzo duży ruch uliczny. Piaseczno jest miejscowością mniejszą, mniej ruchliwą, stąd też nie dotykają go problemy typowe dla dużych miast.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie