Kupujemy mieszkanie na kredyt. O jakich aspektach musimy pamiętać?

Share

kitchen-1687121 960 720 1

Mieszkanie to jedno z najważniejszych celów, na które Polacy biorą kredyt. Młodzi, którzy mogą pozwolić sobie na lokum z rynku pierwotnego, chętnie wybierają przestronne i nowoczesne mieszkania z tarasem. Zanim jednak przejdą do urządzania swojego mieszkania, muszą pozyskać na nie środki oraz podpisać umowę z deweloperem lub poprzednim właścicielem. Na co warto zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?

Doradztwo kredytowe, czyli negocjacje z bankiem

Jeszcze przed zakupem mieszkania doradca kredytowy może usprawnić i ułatwić nam uzyskanie środków niezbędnych na zakup lokum. Warto pamiętać, że w zasadzie każdy kredyt można zmienić, modyfikując go na przykład na kredyt refinansowy – przenoszony do nowego banku i spłacany na lepszych warunkach. Ubiegając się o kredyt mieszkaniowy, warto zgłosić wniosek do 2-4 banków. Istotna jest również zdolność kredytowa, na którą wpływają czynniki takie jak: liczba osób będących na naszym utrzymaniu, rodzaj umowy z pracodawcą oraz oczywiście wysokość zarobków. Swoją zdolność kredytową w BIK możemy zwiększyć, decydując się na korzystanie z karty kredytowej lub wzięcie rat, które będziemy rzetelnie spłacać.


Negocjacje w zakresie kupna mieszkania

Negocjacje są ważnym elementem zakupu mieszkania. Potrafią znacząco zmniejszyć koszty jego nabycia, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wykorzystać na przykład do jego wyposażenia. Kompleksową sprzedażą mieszkań na terenie Warszawy i Łodzi zajmuje się m.in. firma Profit Development profitdevelopment.com.pl.

Niewielkie zmiany w mieszkaniu – jak zgłosić je deweloperowi

Jeśli oczekujemy niedużych zmian w projekcie mieszkania, możemy zgłosić je jeszcze przed odebraniem kluczy. Złożenie wniosku u dewelopera będzie skutkowało tym, że przeprowadzi on szereg niezbędnych zmian. Po wprowadzeniu się do mieszkania będziemy już mogli skupić się na aspekcie wystroju i meblowania wnętrza, a nie na mokrych i uciążliwych pracach.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie