Jakich metod używa się przy udrażnianiu kanalizacji?

Share

pexels-photo-342800 1

Problemy z układem kanalizacji potrafią uprzykrzyć życie nie tylko domowników, ale także i najbliższych sąsiadów. Wszystko za sprawą nieprzyjemnego fetoru powstałego na skutek zatorów występujących wewnątrz rur odpływowych oraz kanalizacyjnych. Ów zator jest spowodowany osadem oraz zanieczyszczeniami – te z kolei wynikają z zaniedbań powstałych w efekcie codziennego użytkowania. Brak regularnego czyszczenia rur może doprowadzić do o wiele bardziej groźnych konsekwencji – m.in. do ich pęknięć, co może zakończyć się wymianą całego układu kanalizacyjnego, co jest wyjątkowo czasochłonne oraz kosztowne. Jakich metod najrozsądniej użyć do udrażniania zapchanej kanalizacji?

Regularne czyszczenie to podstawa

Pierwsze oznaki wskazujące na zgromadzenie osadu wewnątrz rur objawiają się przede wszystkim nieprzyjemnych zapachem oraz słabszym przepływem wody. Kluczowa w tej sytuacji jest odpowiednia diagnoza. W tym celu najrozsądniej skorzystać z technologicznych możliwości. Jedną z nich jest zastosowanie tzw. monitoringu kanalizacji. Dzięki owej technice możemy ze 100% dokładnością zdefiniować defekt. Trafnie postawiona diagnoza jest przyczynkiem do dalszych prac mających na celu zniwelowanie usterki.

Profesjonalny sprzęt i jego rola

Po określeniu przyczyn zatoru należy przystąpić do działania. W tej kwestii liczy się przede wszystkim odpowiednie zaplecze sprzętowe. W dobie współczesnego rynku wiele firm kanalizacyjnych może pochwalić się profesjonalnym – wysokiej klasy sprzętem, który jest w stanie usunąć wszelkie uporczywe problemy. Przykładem takiej firmy jest warszawska marka Stankan - https://www.stankan.pl/. Fachowcy z tej firmy zostali wyposażeni w zaawansowany technologicznie sprzęt do udrażniania rur zarówno odpływowych, jak i kanalizacyjnych. Profesjonalny sprzęt próżniowo-ciśnieniowy jest w stanie pokonać każdy zator powstały na skutek zanieczyszczeń i osadu. W zależności od stopnia inwazyjności oraz rodzaju kanalizacji do dyspozycji pracowników są głowice ciśnieniowe, łańcuchowe oraz obrotowe. Dzięki tak potężnemu zapleczu sprzętowemu żadna usterka im nie groźna.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie