WYWIAD - NEŁSA Sp. z o.o. - Dyrektor operacyjny Aleksy Ursatjew

Share

Nełsa1

Specjalnie dla „BusinessPL” wywiadu udzielił - pan Aleksy Ursatjew - Dyrektor operacyjny, Prokurent. NEŁSA prowadzi działalność na terenie całej Polski na rynkach budowlanych i przemysłowych. Założona w 1997 r. firma, ma za sobą historię ponad 20 lat zdobywania doświadczenia poprzez zatrudnianie 500 wykwalifikowanych pracowników.

Jesteśmy wyspecjalizowaną w kompleksowej obsłudze inwestycji grupą budowlaną i produkcyjną, działającą w obszarach: budownictwa komercyjnego i ogólnego, realizacji obiektów przemysłowych, prac instalacyjnych i żelbetowych, realizacji prac produkcyjnych. Sukces wymaga przestrzegania najwyższych standardów w zakresie postępowania w biznesie wobec wszystkich, z którymi pracujemy, a rozwój przynoszący korzyści powinien być także rozwojem odpowiedzialnym – takie podejście jest sercem naszego modelu biznesowego, prowadzi Nas do wychodzenia naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów na usługi, które zapewniamy kompleksowo i odpowiedzialnie.


Proszę powiedzieć, jakie były początki Państwa firmy i jakie momenty były najważniejsze w jej rozwoju?

Z uwagi na duże wymogi proceduralne (wydłużony okres oczekiwania na załatwianie spraw w urzędach, konieczność ponoszenia wysokich opłat za zezwolenia, brak procedur uproszczonych w Powiatowych Urzędach Pracy, etc.) skala początkowej działalności była znacznie mniejsza – ograniczaliśmy się do zapewnienia outsourcingu wykwalifikowanych pracowników, na potrzeby kilku lokalnych firm, według zgłaszanego zapotrzebowania. Działaliśmy więc stricte jako agencja pracy tymczasowej. Następnie, zmiana przepisów prawa oraz znaczna ekspansja cudzoziemców na polski rynek pracy, spowodowały znaczne ułatwienia w rejestracji pracowników, a także zwiększenie konkurencyjności na rynku, poprzez poszerzenie wachlarza oferowanych usług oraz ich zakresu ilościowego. Jakość świadczonych usług i stałe inwestowanie w rozwój zespołu przyczyniły się w krótkim czasie do pięciokrotnego zwiększenia zatrudnienia. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, od 2007 roku firma rozpoczęła realizację kontraktów budowlanych jako podwykonawca oraz kontraktów przemysłowych na zasadzie outsourcingu na rzecz zakładów produkcyjnych.

Czy mogą Państwo opowiedzieć nam o oferowanych usługach?

Uczestniczymy w dużych przedsięwzięciach budowlanych, ponieważ Nasze standardy pracy szybko zostały docenione przez wielu uznanych na rynku Deweloperów i Generalnych Wykonawców. Duży potencjał fachowców branży budowlanej (m.in. zbrojarze, cieśle, murarze, elektromonterzy, spawacze) umożliwia kompleksową i terminową realizację rozległych projektów budowlanych. Realizujemy inwestycje w całej Polsce i jesteśmy obecni we wszystkich segmentach rynku: budownictwie ogólnym, drogowo-mostowym, przemysłowym, hydroinżynieryjnym i kolejowym, a także w branżach produkcyjnych w sektorach: automotive, systemów przeciwsłonecznych, lakierniczych i tworzyw sztucznych.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Perfekcyjnie opanowana logistyka w zarządzaniu ponad półtysięcznym zespołem pracowników oraz sprawna organizacja pracy sprawia, że jesteśmy w stanie błyskawicznie reagować na potrzeby swoich partnerów biznesowych. Ponadto poza specjalistyczną wiedzą fachową i zrozumieniem biznesowego kontekstu prowadzonych przez klientów działalności, oferujemy szerokie doświadczenie projektowe, zrozumienie specjalistycznych zagadnień, elastyczność współpracy, pełne osobiste zaangażowanie w każdy realizowany projekt, a nadto jesteśmy otwarci na nowe wyzwania stawiane przez rynek. Kluczowym elementem naszego biznesu są pracownicy, dlatego dbamy o ich bezpieczeństwo pracy, zapewniamy godziwe wynagrodzenie oraz najwyższe standardy (zakwaterowanie, pojazdy służbowe, catering, narzędzia oraz odzież roboczą letnią i zimową).

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy?

Strategicznym potencjałem naszej firmy są wykwalifikowani pracownicy. Klientom dedykujemy stałe multidyscyplinarne zespoły z branż budowniczej i produkcyjnej, składające się z ekspertów poszczególnych obszarów, co pozwala szybko osiągnąć zrozumienie i stymuluje wzajemną współpracę. Wszyscy pracownicy posiadają niezbędne doświadczenie, zezwolenia na pracę, ważne badania lekarskie, szkolenia bhp oraz p. poż., a także wszelkie ubezpieczenia zdrowotne i wypadkowe. Jednym z ważniejszych czynników, wyróżniających naszą firmę względem konkurencji (co jest bez wątpienia strategicznym potencjałem), jest zaangażowanie i motywacja naszych pracowników do realizowania przydzielonych im zadań, co zaś przekłada się na ich efektywną wydajność.

Proszę powiedzieć, ile osób pracuje w tym momencie nad coraz większym sukcesem, który odnosi firma?

Nad sukcesem naszej firmy pracuje cały zespół – od udziałowców, przez zarząd, dyrektorów, kierowników i pracowników administracyjnych, aż po pracowników i zleceniobiorców. Uważamy, że satysfakcja i zaangażowanie pracowników są źródłem sukcesów każdej firmy. Wysoka satysfakcja z pracy sprawia, że pracownicy bardziej angażują się w realizowane zadania, przez co bardziej identyfikują się z firmą. Pracownicy są największym kapitałem, jakie posiada przedsiębiorstwo, są kluczową siłą napędową organizacji. Obraliśmy strategię, zgodnie z którą: satysfakcja pracowników = większa stałość zatrudnienia = wyższa produktywność pracowników = wzrost poziomu jakości usług = wzrost lojalności klientów = rozwój przedsiębiorstwa.

Jakie na przestrzeni ostatnich kilku lat były realizowane inwestycje?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat uczestniczyliśmy w wielu projektach w branży budowlanej realizując roboty żelbetowe, betoniarskie oraz ciesielsko-zbrojarskie w ramach inwestycji takich jak: „Budowa II Linii Metra w Warszawie”; „Zaprojektowanie, dostawa, montaż uruchomienie i przekazanie do eksploatacji chłodni kominowej wraz z wyposażeniem z przeznaczeniem dla Bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II”; „Budowa terminala kurierskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Warszawie”; „ Budowa zbiorników gazowych Gazoport LNG w Świnoujściu”; „Budowa hali produkcyjno-magazynowej k. Ostrowi Mazowieckiej”; „Projekt i budowa hali magazynowej paliw alternatywnych wraz z budynkiem administracji oraz infrastrukturą dla Cementowni Kujawy”; „Budowa Stadionu Miejskiego we Wrocławiu - Euro 2012”; „Budowa drogi ekspresowej S2 – Południowa Obwodnica Warszawy”; oraz wiele innych. Ponadto zapewniamy pracowników produkcyjnych na innowacyjne hale produkcyjne zlokalizowane w województwach Opolskim i Śląskim.

Jakie mają Państwo w planach nowe inwestycje?

Otrzymujemy propozycje ofertowe każdego dnia. Staramy się odpowiedzieć na każdą, następnie selektywnie dobrać odpowiednie inwestycje. Z całą pewnością będziemy uczestniczyć w dużych inwestycjach dot. budowy dróg, metra, obiektów przemysłowych i kubaturowych.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Z całą pewnością z kapitału ludzkiego, który udało Nam się zebrać, a także wypracowanego poziomu logistyki. Najważniejszym kapitałem w naszym przedsiębiorstwie są, zdecydowanie, pracownicy, dlatego ciągle staramy się dbać i zapewniać im najwyższe standardy. Uważamy, że owocna współpraca stymuluje rozwój – to nasza największą wartość. Ponadto jesteśmy dumni z wypracowanych relacji, szacunku i lojalności z dużymi firmami w branżach budowlanej i produkcyjnej – co bezsprzecznie przenosi się na obustronny rozwój. Zaufały nam takie przedsiębiorstwa jak: SKANSKA SA, ERBUD SA, Modzelewski & Rodek, AWBUD, etc.

Którzy z Państwa klientów są najważniejsi i dlaczego?

Wyrażamy dewizę, że każdy klient jest najważniejszy. Nie dokonujemy selekcji, lecz staramy się dbać o każdego równomiernie. Pozwala nam to odnosić sukcesy na rynku i być motorami napędowymi zmian zachodzących w biznesie. Traktujemy bardzo poważnie wszystkie aspekty każdej z branż w których uczestniczymy, co pozwala budować wartościowe relacje z każdym klientem.

Czy angażują się Państwo w działalność poza branżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Jesteśmy na etapie analizy różnych koncepcji działalności poza branżą, aby dokonać odpowiedniej selekcji i odpowiedniego wyboru. Planujemy skupić się wokół trzech obszarów: edukacji dotyczącej ochrony środowiska, bezpieczeństwa i kwestii techniki; pomocy w obliczu klęsk żywiołowych.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Zostaliśmy laureatem Skrzydeł Biznesu 2014 – uznaniowej nagrody dedykowanej przedsiębiorcom w województwie opolskim i śląskim. Ponadto ciągle otrzymujemy referencje od zadowolonych klientów. Przez cały okres funkcjonowania nasza firma nigdy nie została odsunięta od realizowanego kontraktu, co tylko potwierdza jakość oferowanych usług, profesjonalizm oraz zaangażowanie.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie