Projekty domów tanich w budowie – kupisz je także jako gotowe!

Share

xdom1

Nie chcesz przeznaczać sporej sumy na wybudowanie domu jednorodzinnego? W takim przypadku warto rozpocząć od wybrania odpowiedniego projektu – taniego w realizacji. Takie projekty można obecnie kupić również jako gotowe!

Masz ograniczony budżet, ale chcesz mieć swój własny dom? Dzięki odpowiednim projektom oraz kalkulacji można zrealizować swoje marzenia bez ponoszenia bardzo wysokich kosztów.

Naprzeciwko oczekiwaniom osób chcących zmniejszyć wydatki związane z budową wychodzą także biura oferujące gotowe projekty domów jednorodzinnych. W wielu z nich można zobaczyć także specjalne działy obejmujące projekty domów tanich w budowie – to idealny wybór dla oszczędnych!

xdom2

Dom tani w budowie – czyli jaki?
Jeżeli mówimy o domach tanich w budowie, od razu pojawia się pytanie – czym tak naprawdę powinny wyróżniać się takie nieruchomości? Czy są budowane tylko z najtańszych materiałów? Jak przekłada się to na koszty ich eksploatacji? Odpowiedzi w tym temacie szukaliśmy m.in. na portalu dom.pl

Projektanci domów tanich w budowie są przede wszystkim skoncentrowani na tym, aby oferować swoim klientom projekty wyróżniające się jednocześnie niskimi kosztami realizacji, ale przy tym wykorzystujące rozwiązania stosowane w budynkach wyższej klasy. Zatem obecnie często są one specjalnie izolowane, aby zmniejszyć koszty utrzymania. Posiadają nowoczesne instalacje wspierające energooszczędność, dlatego inwestorzy nie muszą obawiać się bardzo wysokich wydatków związanych z utrzymaniem.

Najczęściej oszczędności w przypadku domów tanich w budowie dotyczą ich metrażu. Wiele osób przy poszukiwana najlepszego projektu domu jednorodzinnego decyduje się na budynki większe niż potrzebne. Są one nie tylko droższe w realizacji, ale też w utrzymaniu. Wobec tego projekty domów tanich w budowie najczęściej mają metraż do 100 metrów kwadratowych.

xdom3

Także nie stosuje się w nich elementów architektonicznych podwyższających koszty inwestycji – dachy najczęściej są dwuspadowe albo płaskie, nie ma wykuszy, często także balkonów. Zatem oszczędności nie obejmują w tak dużym stopniu materiałów, ale samej bryły budynku.

Aby wybranie optymalnego gotowego projektu domu jednorodzinnego było jeszcze łatwiejsze, biura architektoniczne często dołączają do nich kosztorysy. Dzięki nim inwestor może w przybliżeniu zapoznać się z kosztami realizacji.

Ile kosztują gotowe projekty domów?
Ceny gotowych projektów domów jednorodzinnych wcale nie są bardzo wysokie. Zwykle rozpoczynają się od około 1500 złotych za mniejsze budynki. Generalnie, im dom jest większy, tym jego cena jest wyższa. Zwykle musimy liczyć się z kosztem około 2000 czy 2500 złotych za dom o przeciętnej kubaturze.

Warto także wskazać, że gotowy projekt domu musi przejść także adaptację, aby można było dostosować go do warunków panujących na konkretnej działce, na której ma być zrealizowany. Adaptacja przeprowadzana jest najczęściej przez oddzielne biuro architektoniczne i kosztuje od 1000 do 2000 złotych przy mniejszych domach, które nie wymagają skomplikowanych zmian. Im więcej zmian będziemy musieli czy chcieli wprowadzić w gotowy projekt, tym cena adaptacji będzie wyższa.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie