WYWIAD-Galeco sp. z o.o.- Właściciel i prezes zarządu Szczepan Buryło

Share

412

Firma Galeco sp. z o.o. została założona w roku 1996. Jest przedsiębiorstwem prywatnym ze stuprocentowym udziałem rodzimego kapitału i jedną z firm istniejących w grupie biznesowej Galeco Rainwater Technology.

Firma projektuje, produkuje i dystrybuuje systemy odprowadzania wody deszczowej, a jej głównymi produktami są systemy rynnowe. Specjalnie dla “BusinessPL” wywiadu udzielił: Szczepan Buryło, właściciel i prezes zarządu Galeco.

Proszę powiedzieć, jakie były początki i najważniejsze momenty w rozwoju Państwa firmy?

W przeciągu ponad dwudziestu lat działalność Galeco ewoluowała, szukaliśmy swojego miejsca wśród, jakby nie było, niszowego rynku budownictwa jakim są systemy rynnowe. Na początku działalności czyli około roku 1996 zajmowaliśmy się dystrybucją systemów rynnowych innych marek – głównie znanych międzynarodowych koncernów. Ten okres dał nam wiele wiedzy i doświadczenia w zakresie systemów rynnowych. Z czasem przejęliśmy firmę Teredo Puławy oraz CBS Pomerania. Był to moment przełomowy dla firmy, ponieważ rozpoczęliśmy pracę nad własną marką i własnym systemem rynnowym. Udało nam się nawiązać współpracę z japońskim koncernem Sekisui, dzięki czemu uzyskaliśmy dostęp do najnowocześniejszej technologii. Wtedy właśnie powstał opatentowany profil rynnowy Galeco z obustronnym wywinięciem krawędzi rynny do wewnątrz, na bazie którego firma opracowała jeden z najbardziej innowacyjnych systemów rynnowych dostępnych obecnie na rynku. Profil rynny odróżniający Galeco od konkurencji stanowi również element naszego logotypu. Na tym etapie działalności oferowaliśmy jedynie systemy rynnowe z PVC, jako że materiał ten był w latach dziewięćdziesiątych najpopularniejszym tworzywem wykorzystywanym do produkcji systemów rynnowych. Staramy się ciągle monitorować potrzeby klientów oraz szybko reagować na wszelkie zmiany w trendach rynkowych. I tak rosnące zapotrzebowanie na systemy wykonane ze stali powlekanej spowodowało, że zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do naszej oferty handlowej systemy rynnowe ze stali skandynawskiej powlekanej PURALEM - Galeco STAL.

Bardzo proszę opowiedzieć o innowacyjnych systemach odprowadzania wody deszczowej, które wprowadziła na rynek firma Galeco?

To co wyróżnia Galeco od pozostałych konkurencyjnych produktów to opatentowane i innowacyjne rozwiązania. Technologia cały czas posuwa się naprzód - my robimy tak samo. Wśród opatentowanych rozwiązań na uwagę zasługuje wywinięcie wewnętrzne krawędzi rynny co zapobiega przelewaniu się wody nawet podczas intensywnych opadów. Dodatkowo tylko Galeco posiada bezuszczelkowe odpływy PVC, narożniki regulowane oraz system kluczykowy w systemie Galeco STAL. Jako pierwsi wprowadziliśmy głęboką i wydajniejszą rynnę stalową oraz narożniki uszczelkowe, a także nowoczesne i niespotykane dotąd systemy rynnowe, m. in.: Galeco BEZOKAPOWY dedykowany budynkom bez okapu z możliwością ukrycia elementów systemu w ociepleniu budynku, a także nowość 2018 - kwadratowy system rynnowy z tworzywa pvc – Galeco PVC2.

Który z oferowanych produktów Państwa zdaniem, jest obecnie najważniejszy i dlaczego?

Wszystkie oferowane przez nas produkty są dla nas ważne, dlatego stale słuchamy opinii rynku i staramy się ulepszać dotychczasowe rozwiązania. Natomiast bezwzględnie współczesne budownictwo idzie w kierunku minimalizmu i prostoty z jednoczesnym zachowaniem elegancji i estetyki. Z tego względu w naszym portfelu produktów pojawiły się cztery systemy odprowadzania wody deszczowej pod nazwą KWADRATOWY ŚWIAT. Oparliśmy się na geometrii, która w naturalny sposób wpasowuje się w prostotę projektowanych brył, podkreślając prestiżowy wygląd całości budynku. Stale śledzimy kierunki w architekturze i staramy się wyznaczać je w naszej branży. Pierwszym etapem koncepcji było wprowadzenie systemu Galeco BEZOKAPOWY, który opierając się na „kwadratowym” profilu rynny i rury zrewolucjonizował podejście do systemu rynnowego. Możliwość jego ukrycia w ociepleniu elewacji budynku stała się jego dodatkowym atutem. W krok za nim wprowadziliśmy system Galeco STAL2 – „kwadratowy” stalowy system rynnowy pokazujący całą swą okazałość na zewnątrz budynku, wykorzystujący przy tym elementy maskujące rynnę. Dzięki temu w swym wyglądzie stawała się ona bardziej gładka, prosta– niemal niezauważalna acz idealnie dopasowująca się do dachu. Dokładnie tak, jak widzą to architekci kreujący trendy i dokładnie tak, jak oczekują tego klienci. I dalej w poszukiwaniu rozwiązań dla inwestorów równie czułych na estetykę, zaprojektowany został „kwadratowy” system z tworzywa - Galeco PVC2, bardziej ekonomiczny, lecz równie mocno podkreślający prestiż i estetykę. Dopełnieniem tych trzech systemów rynnowych stało się wejście Galeco w nową epokę odwodnień dachów płaskich – dachów w domach również bazujących na kącie prostym i swym kształtem zbliżonych do kwadratu. Niezależnie od tego przez cały czas myślimy o nowych rozwiązaniach, ale na niektóre z nich rynek nie jest jeszcze gotowy.

Proszę opowiedzieć o sieci dystrybucji Państwa produktów?

W ciągu całego czasu naszej działalności systematycznie poszerzaliśmy zasięg działania poprzez otwieranie nowych biur handlowych. W chwili obecnej mamy ich osiem: w Tarnowie, Katowicach, Wrocławiu, Puławach, Warszawie, Płocku, Poznaniu i w Gdyni. Taki układ biur handlowych zapewnia naszym klientom optymalne zaopatrzenie w produkty i pozwala zachować pełną elastyczność w działaniu.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Nie ma jednej uniwersalnej recepty na sukces. O tym decyduje wiele czynników wpływających na jej rozwój w ciągle zmieniającym się otoczeniu rynkowym. Na pewno w przypadku firmy Galeco wymieniłbym trzy kluczowe czynniki. Myślę, że najważniejszym czynnikiem jest filozofia firmy nastawiona na kreowanie rozwiązań przyjaznych klientowi. On rzeczywiście jest najważniejszy w naszym myśleniu. Drugim jest niesamowicie zaangażowany zespół ludzi, którzy identyfikuję się z firmą i jej misją. A trzecim będzie spójna strategia marketingowa oparta na haśle „Uśmiech na deszcz”.

Proszę powiedzieć kilka słów o kadrze pracowników, dzięki której firma odnosi tak duże sukcesy?

Za każdym sukcesem marki Galeco stoją ludzie w pełni oddani idei rozwoju firmy. To im zawdzięczamy silną pozycję na rynku krajowym i zagranicznym. Obecną pozycję i skalę działania na rynku krajowym osiągnęliśmy dzięki wyjątkowemu systemowi dystrybucji. W kraju działa osiem biur handlowych: w Gdyni, Mikołowie, Płocku, Poznaniu, Puławach, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu. Taka struktura i wysoko wykwalifikowana kadra zapewnia naszym klientom optymalne zaopatrzenie w produkty, a nam swoistą bliskość do każdego miejsca w kraju i możliwość szybkiej oraz elastycznej reakcji.

Czy na przestrzeni ostatnich dwóch lat były realizowane jakieś inwestycje?

Jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich dwóch lat było opracowanie i wdrożenie do produkcji systemu rynnowego Galeco PVC2 oraz akcesoriów do produkcji elementów do dachów płaskich. Bardzo duży nakład środków finansowych przeznaczyliśmy również na modernizację narzędzi do produkcji oraz rozbudowę infrastruktury Biur Handlowych.

Jakie nowe produkty, technologie w przyszłości pojawią się w Państwa ofercie?

Każdy produkt ma własny cykl życia. Naturalną rzeczą jest wprowadzanie ulepszeń i modernizacji posiadanych w ofercie produktów. To co wyróżnia firmę innowacyjną to ciągłe poszukiwanie inspiracji i nowych wyzwań. Pracujemy obecnie nad kilkoma bardzo interesującymi rozwiązaniami, które przede wszystkim mają wspomóc naszych klientów w sytuacji, kiedy na rynku brakuje wykonawców. Oczywiście szczegóły przedstawimy w odpowiednim czasie. Wąska specjalizacja Galeco jest powodem ciągłego rozwoju systemów rynnowych. Wymaga to od nas dalszej inwestycji w nowoczesne i innowacyjne maszyny do produkcji. Szczegółów jednak zdradzić nie mogę. Ale proszę mi wierzyć cały nasz wysiłek zostanie skierowany na rozwój produktów i ich ciągłe dostosowywanie do zmieniających się gustów naszych klientów. Po 25 latach pracy w branży dachowej ze zdziwieniem stwierdzam, że nie ubywa nam pracy, a wręcz przeciwnie. Polacy się bogacą, co przekłada się na coraz więcej nowych inwestycji. Nie bez znaczenia jest również rynek remontowy. Po 20 latach wiele montowanych wtedy systemów rynnowych nadaje się do wymiany. W wielu przypadkach klienci remontują dachy ponieważ zmieniła się moda. W latach 90-tych i pierwszej dekadzie XXI wieku królowały brązy i systemy rynnowe z PVC. Dzisiaj standard dla dobrego dachu to rynna stalowa w kolorze grafitowym lub czarnym. Myślę, że na pewno pracy wystarczy mi do emerytury, a nawet jeden dzień dłużej :-))

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Fundamentalną wartością w naszej firmie od lat pozostaje uśmiech - pracowników, klientów i kontrahentów. Towarzyszy nam symbolicznie na co dzień: w logotypie i haśle firmy, na produktach oraz w nazwie ulicy, na której zlokalizowana jest siedziba Galeco. Słuchanie i odpowiadanie na potrzeby rynku stoi na piedestale filozofii naszej firmy, a to pociąga za sobą kreowanie nowoczesnych, dotąd niespotykanych rozwiązań. Kreowanie i wyznaczanie trendów na rynku to strategia jaką obraliśmy już na początku istnienia firmy. Przykładem niech będzie nasz system stalowy, który w każdym swoim elemencie posiada rozwiązania wykreowane przez Galeco. Nie wspomnę o kluczykowym systemie połączeń, narożnikach regulowanych czy foliowaniu ochronnym rynien i rur spustowych. Jednak najbardziej dumni jesteśmy z systemu bezokapowego, który nie tylko jest systemem innowacyjnym. Dzięki temu rozwiązaniu stworzyliśmy na rynku nowy segment pod nazwą bezokapowe systemy rynnowe.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Największą satysfakcją dla nas jest uśmiech i pozytywna opinia każdego zadowolonego klienta.

Czy angażują się Państwo w działalność poza branżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Wiemy, że prowadzenie biznesu niesie za sobą społeczną odpowiedzialność. Tworząc firmę, która jest przyjazna pracownikom i klientom, nie zapominamy o najbardziej potrzebujących. W miarę możliwości niesiemy pomoc, szczególnie dzieciom w domach dziecka, osobom niepełnosprawnym z fundacji św. Alberta, młodym ludziom uzależnionym wspierając fundację Jump Higher, a także dołączamy się do ogólnopolskich akcji np. niesienie pomocy poszkodowanym w wiruchach na Pomorzu w 2017 r. Ponadto stawiamy na promocję sportu i aktywności fizycznej. W latach 2012-2015 sponsorowaliśmy siatkarki Wisły Kraków, a także aktywności sportowe naszych pracowników w ramach Galeco Cup oraz obecnie Galeco Team. Choć wiemy, że to tylko kropla w morzu potrzeb, dążymy do wywołania na twarzach innych choć drobnego uśmiechu, nie tylko na deszcz.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Cieszymy się, że nasza codzienna praca znajduje odzwierciedlenie w wynikach ogólnopolskich konkursów i rankingów biznesowych. Na naszym koncie znajdują się takie wyróżnienia jak tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku, Rynkowego Lidera Innowacji, Laury Klienta, Jakość Roku czy certyfikat Solidna Firma. Dokładamy wszelkich starań, by powierzone nam zaufanie procentowało każdego dnia.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie