Zalety rur kanalizacyjnych z polietylenu

Share

zalety-rur-kanalizacyjnych1

W instalacjach wodociągowych wykorzystywane są cztery rodzaje tworzyw sztucznych: polichlorek winylu, polietylen, polibutylen, polipropylen. Wszystkie mają pewne cechy wspólne, a różnice między nimi pozwalają na dobór materiału najlepszego dla danej instalacji. Zalet wykonania rur kanalizacyjnych z polietylenu jest wiele i to one powodują, że materiał ten cieszy się uznaniem inwestorów i wykonawców.

Zalety rur wykonanych z polietylenu

Tworzywa sztuczne są lekkie

Jest to niewątpliwa zaleta, ponieważ przez to są dużo łatwiejsze w montażu i transporcie.

Dostępne jest wiele modeli oraz rozmiarów

Na rynku mamy dostępny szeroki wybór rozmiarów oraz modeli rur wykonanych z tworzyw sztucznych, więc możemy stworzyć dowolną instalację, dopasowując ją do panujących warunków i stawianych wymagań.

Przewody z tworzyw sztucznych są gładkie

Gładka powierzchnia, jaką charakteryzują się rury z tworzyw sztucznych, będzie dużą zaletą, ponieważ zapobiega ona zarastaniu oraz minimalizuje straty ciśnienia hydraulicznego. Ponadto tworzywo sztuczne nie wpływa na jakość wody.

Odporność oraz wytrzymałość

Tworzywo sztuczne jest odporne na korozje, więc pod tym względem rury polietylenowe będą dużo bardziej wytrzymałe od swoich metalowych zamienników. Badania naukowe wykazały, że woda przepływająca przez rurę wykonaną z tworzywa sztucznego nie uszkadza jej w żadnym stopniu, ponieważ nie wymywa żadnych substancji ze ścianek rury.

Tworzywa sztuczne nie przewodzą temperatury

Tworzywa sztuczne są izolatorami ciepła, więc nie ma potrzeby, aby je izolować. Wykazują jednak znaczący współczynnik rozszerzalności cieplnej - rura o długości 1 metra może rozszerzyć się o 4-9 mm pod wpływem wody o temperaturze 60 stopni.

Rury z tworzyw sztucznych są elastyczne

Ta cecha pozwala na łagodne wyginanie rur, a więc prowadzenie instalacji jest zdecydowanie łatwiejsze. Po podgrzaniu rury wyginają się jeszcze lepiej.

Tworzywa sztuczne są bardzo higieniczne

Jest to zaleta szczególnie w przypadku instalacji, którymi będzie płynęła woda przeznaczona do spożycia.

Tworzywa sztuczne można poddać recyklingowi

Jest to zaleta dla ludzi ceniących przede wszystkim ekologię, ponieważ rury z tworzyw sztucznych po zużyciu lub zepsuciu można bez problemu oddać do recyklingu.

Podsumowanie

Powyższa lista pokazuje, że rury wykonane z tworzyw sztucznych są dużo lepszą inwestycją niż instalacja wykonana z innych materiałów dostępnych na rynku. Nadają się do instalacji w domach oraz hotelach itd. Pozwalają na łatwość montażu, komfort użytkowania i co najważniejsze służą w nienaruszonym stanie przez lata.

Źródło: Rury kanalizacyjne - Elplastplus

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie