Trójmiasto: mieszkanie pod aglomeracją i jego 2 zalety

Share

wiz11

Trójmiasto to prężnie rozwijający się ośrodek, który zdążył wykształcić w swoich granicach wiele miejsc do życia dla każdego człowieka. Co jednak, jeśli chcielibyśmy zamieszkać w okolicach tej aglomeracji? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czy warto się na nie zdecydować?

Coraz więcej osób szukających mieszkania zastanawia się nad przeprowadzką do Trójmiasta. Ta przyjazna swoim mieszkańcom aglomeracja kusi swoimi wdziękami młodych ludzi z całej Polski, którzy przybywają do niej w celu odnalezienie własnego miejsca na ziemi.

Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego mieszkania – a więc taniego oraz w dobrej lokalizacji może być trudne, jeśli bierzemy pod uwagę wyłącznie Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będą poszukiwania na obrzeżach Trójmiasta – na przykład w Baninie, które ostatnio stało się mieszkaniową przystanią młodych ludzi oraz rodzin za pośrednictwem nowego osiedla dewelopera Dom Moich Marzeń. A wszystko to za sprawą nowych inwestycji deweloperskich, cieszących się dobrą sławą.

A oto 2 główne zalety takiego rozwiązania:

TAŃSZE MIESZKANIA, A NAWET DOMY!

Nie da się ukryć, że mieszkania w Gdańsku nie należą do najtańszych. Najdroższe w Trójmieście są jednak te w Sopocie. Gdynia zdaje się być nieco tańszym rozwiązaniem, ale wciąż dyktuje wysokie kwoty. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak znaleźć swój raj na ziemi pod miastem.

Miejscowości położone pod Trójmiastem są terenami niezwykle atrakcyjnymi dla młodych ludzi oraz rodzin szukających nowego mieszkania. Patrząc na przykład na ceny nowoczesnych domów w Baninie z ogródkiem – można zauważyć, że w Gdańsku za nie możemy dostać jedynie mieszkanie w starym bloku z płyty.

DOBRY DOJAZD DO KAŻDEGO PUNKTU TRÓJMIASTA

Mylą się ci, którzy uważają, że wyprowadzka poza miasto oznacza rezygnację z życia miejskiego. Przeklinane przez wielu dojazdy w dzisiejszych czasach nie stanowią już żadnego problemu. Dobrze rozwinięta infrastruktura kolejowa jak i komunikacja publiczna w postaci autobusów gwarantuje szybki dojazd do centrum Gdańska, Gdyni, a nawet Sopotu w krótkim czasie. Jeśli natomiast posiadamy samochód – możemy liczyć na to, że do centrum dojedziemy w maksymalnie pół godziny!

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie