magazine top

TERRANO1

40 metrów kwadratowych powierzchni na start, czy to wystarczający metraż, na którym można zbudować sukces firmy? Okazuje się, że jest to realne, jak pokazuje historia spółki Terrano, która rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku.

Przełomowy rok w polskich dziejach w sferze polityczno-gospodarczej otworzył furtkę dla rozwoju prywatnych przedsiębiorstw. Mała przestrzeń wypełniona była optymizmem i pasją do prowadzenia własnego biznesu polegającego na sprzedaży płytek od kilku dostawców. Pierwsze powodzenia stały się bodźcem do rozwoju, zdobywania cennego doświadczenia i umacniania pozycji w województwie wielkopolskim. Takie zaangażowanie przyczyniło się do przekształcenia małej rodzinnej firmy w spółkę, która swoich odbiorców ma głównie w Poznaniu, Pile i Zielonej Górze. Nie można również zapomnieć, że marka Terrano rozwija dystrybucję sprzedaży także w sklepie internetowym, zdobywając klientów we wszystkich regionach Polski.

Rosnący metraż rozwoju
Wraz ze wzrastającą liczbą zamówień czterdziesto metrowy salon płytek musiał zostać zamieniony na większy, ponad stumetrowy lokal. Obecnie przedsiębiorstwo Terrano sp z o.o. prezentuje produkty z zakresu armatury łazienkowej, kuchennej, ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, a także niezbędnych dodatków np.: dywanów, lamp w bardzo przestronnym, nowoczesnym i industrialnym salonie przy ulicy Obornickiej w Poznaniu (1500 m2). Ponadto można się tutaj zaopatrzyć w materiały niezbędne do wykończenia wnętrz, tj. drewno, a już niebawem również w kamień. Jednak, to nie jedyna lokalizacja dostępna dla kupujących, ponieważ klienci mogą również zapoznać się z bogatym asortymentem i zrobić zakupy w salonach w Pile (od 2017 roku) i Zielonej Górze (od tego roku). Warto podkreślić, że te trzy punkty nie pełnią tylko funkcji sprzedażowej, ale są przestrzenią, w której rodzą się inspiracje i nabierają realnych kształtów zgodnych z nowoczesnym designem. Doradcy i architekci proponują estetyczne rozwiązania, które są zarazem efektowne i praktyczne. Firma Terrano daje możliwość stworzenia unikalnego wnętrza z najwyższej jakości materiałów od renomowanych producentów. Niewątpliwie wysokie wyniki sprzedażowe są udziałem całego zespołu, który buduje silną pozycję przedsiębiorstwa zwłaszcza wśród kontrahentów. Specjaliści ds. sprzedaży, architekci, pracownicy magazynowi i administracyjni tworzą zgraną drużynę, która jest ukierunkowana na obsługę klientów i partnerów na najwyższym poziomie. Ogromną wartością dla pracodawcy są dobre relacje zatrudnionych bez różnicowania na staż pracy. Dlatego, wieloletni pracownicy mają znakomitą wiedzę produktową i techniczną, którą chętnie przekazują nowym członkom zespołu, aby utrzymywać wysoki profesjonalizm całego teamu. Odwiedzający salony mogą zawsze liczyć na fachowe porady w zakresie doboru wyrobów zgodnych z oczekiwaniami oraz na innowacyjne pomysły i koncepcje zgodne z najnowszymi trendami. Pracownicy przechodzą cykliczne szkolenia, co gwarantuje ich profesjonalizm. Kompetencje sprzedażowe i produktowe załogi są nieustannie podwyższane, aby była „zawsze na czasie”. Warto podkreślić, że w poznańskim salonie na kupujących codziennie czekają architekci pomagający dopasować odpowiednie produkty.

Ogrom jakości i produktów

Oferta firmy jest bardzo bogata i wciąż poszerzana. Zainteresowani pod szyldem Terrano odnajdą szeroki asortyment zawierający: płytki ceramiczne i gresowe, armaturę, ceramikę sanitarną, wanny, brodziki, kabiny prysznicowe, meble, grzejniki, akcesoria łazienkowe, produkty instalacyjne, chemię budowlaną. Niedawno do oferty dołożono również elementy wykończeniowe, tzn.: dywany, lampy, tapety, okładziny drewniane i kamień do wnętrz. Należy również zaznaczyć, że oferowane towary są dostępne również online przez sklep internetowy poznańskiego przedsiębiorstwa: www.terrano.pl. Propozycje dla klientów odzwierciedlają najwyższy poziom jakości asortymentu, co potwierdzają najlepsi, europejscy producenci z Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Polski. Obecnie zarządzający Terrano współpracują w sumie z ponad 200 dostawcami. Z wieloma kontakt trwa nieprzerwanie od 20 lat i tym samym przekłada się to na efektywną współpracę. Bezpośrednia kooperacja z producentami pozwala na bycie konkurencyjnym na polskim rynku. Ponadto prawidłowo funkcjonująca logistyka sprawia, że dostawa zamówienia jest zgodna z terminem realizacji. W ofercie można znaleźć wyroby m.in.: Porcelaingres, Graniti Fiandre, Flaviker, Caesar, Grohe, Villeroy&Boch, GSI, Duravit, Marmorin, Zucchetti, Zehnder, Vasco. W branży handlowej bez oferty dostosowanej do potrzeb klienta trudno mówić i oczekiwać na sukcesy sprzedażowe. W Terrano cyklicznie poszerzana jest liczba dostawców, aby proponować produkty (jak najlepiej dopasowane do oczekiwań kupujących) i aranżacje inspirowane głównie włoskimi trendami z zakresu dekoracji wnętrz. Ponadto zarządzający firmą utrzymują stałe kontakty z najlepszymi biurami architektonicznymi i przedsiębiorstwami budowlanymi w zakresu wyposażenia i materiałów wykończeniowych. Bogaty katalog produktów charakteryzujących się wysoką jakością i europejskim wzornictwem został wybrany przez wielu uznanych aranżerów prestiżowych wnętrz na terenie całego naszego kraju. Wśród tych realizacji znalazły się m.in. obiekty: MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie, Lotnisko Poznań-Ławica, Pekao S.A., Strabag, centrum handlu i sztuki Stary Browar w Poznaniu, City Park Poznań, Galeria MM, Salony Apart, apartamenty Warzelnia oraz Wenecjańska.

Zasłużone prestiżowe wyróżnienie

Salony Terrano można określić jako sferę pełną pasji do pięknych, estetycznych rozwiązań połączoną z praktycznym wymiarem codziennego użytkowania. Te miejsca docenią zwłaszcza miłośnicy wyjątkowego designu. Najmłodsze studio płytek ceramicznych i armatury mieści się w Zielonej Górze przy ul. Fabrycznej 14 w ekskluzywnych wnętrzach, dawnej tkalni z dziewiętnastego wieku. Jego otwarcie miało miejsce 28 maja 2018 r. Marka Terrano została wielokrotnie dostrzeżona przez gremia eksperckie przyznające różnorodne nagrody w dziedzinach stylu i budownictwa. Jednak najwyższą wartość dla kadry kierowniczej ma wyróżnienie Salon Roku zdobyte aż trzy razy z rzędu. Ten laur ma tak ważną rangę, ponieważ o jego przyznaniu decydują klienci i architekci, którzy mają rozeznanie w ofercie i wojewódzkich salonach. Nie można również nie wspomnieć o szerokiej gamie działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Na szczególne wsparcie od Terrano mogą liczyć między innymi: instytucje organizujące wydarzenia sportowe, głównie turnieje tenisowe. Ponadto zarządzający chętnie udzielają pomocy finansowej na szkolenia i edukację młodego pokolenia.

Rynek detaliczny rośnie w siłę

Znawcy branży wykończeniowej podkreślają, że na przestrzeni ostatnich kilku lat widać pewne zmiany na rynku budowlanym. Ostatnie lata w firmie przyniosły spadek sprzedaży hurtowej, na rzecz rynku detalicznego. Taka tendencja odzwierciedla kolejne plany zarządców przedsiębiorstwem, którzy chcą otworzyć następne salony prowadzące sprzedaż detaliczną płytek, armatury ceramicznej i sanitarnej oraz pozostałych dodatków niezbędnych przy urządzaniu lokalu. Klienci w większym stopniu doceniają pracę z architektem podczas urządzania własnego mieszkania, punktu handlowego czy lokalu gastronomicznego. Stają się oni co raz bardziej wymagający i zwracają szczególną uwagę na jakość oferowanych wyrobów. Dlatego są w stanie za nie zapłacić więcej, jeśli ich cena odzwierciedla solidny wygląd i dobry gatunek. Warto również wspomnieć, że zlecający aranżację obdarzają większym zaufaniem architektów, którzy realizują projekty ich wnętrz. Mając na uwadze ten trend, firma Terrano kładzie duży nacisk na współpracę z profesjonalnym projektantami. W związku z tym klienci poznańskiego salonu mogą umówić się na indywidualne konsultacje z aranżerami, ta usługa cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. Wszystkich miłośników wyjątkowego designu serdecznie zapraszamy do Terrano, aby sami przekonali się o wyjątkowej ofercie przedsiębiorstwa, które swoje początki miało w 40 metrach kwadratowych.

www.terrano.pl

fb button