Gotowe projekty domów jako sposób na obniżenie kosztów budowy

Share

 61

Rozpoczynając swoją przygodę z budową domu często stajemy przed dylematem czy wybrać gotowy projekt domu czy zamówić indywidualny projekt u architekta. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dowiedzieć się co zyskujemy i tracimy.

Przede wszystkim projekt architektoniczny domu na zamówienie wymaga więcej czasu. Architekt omawia z inwestorem jego potrzeby i konsultuje z nim kolejne etapy dzieła. Przy projekcie indywidualnym mamy wpływ na każdy detal i rozwiązanie architektoniczne. W efekcie końcowym otrzymamy uszyty na miarę projekt domu. Taki proces jest kosztowny i długotrwały, zwłaszcza jeśli inwestor nie ma do końca sprecyzowanych oczekiwań. Możemy być jednak pewni, że po zakończeniu tego procesu otrzymamy projekt w pełni dostosowany do naszych potrzeb i możliwości dysponowanej działki.

Z kolei gotowe projekty domów to rozwiązanie dedykowane dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy. Za pomocą Internetu możemy przeglądać i zakupić projekt w biurze architektonicznym nawet z drugiego końca Polski. Gotowy projekt domu jest dostępny niemalże od ręki, ma uniwersalne i przemyślane rozwiązania. Dodatkową zaletą jest fakt, że często dany projekt został już "przetestowany" przez użytkowników, którzy wcześniej go kupili. Dodatkowo dla gotowych projektów dostępne są wizualizacje, a przy odrobinie szczęścia projekt można obejrzeć już "na żywo" zrealizowany. W dobie Internetu łatwiej znaleźć użytkowników, którzy skorzystali z projektu nad którym się zastanawiamy i zapytać ich o opinię. Wielu inwestorów ceni sobie również niższą cenę gotowych projektów (w porównaniu do tych na zamówienie).

Biuro Architektoniczne Studio AR w Czechowicach-Dziedzicach prowadzone przez architekta i urbanistę Artura Rzepusa posiada rozbudowany katalog projektów architektonicznych. Oferuje rozwiązania zarówno dla małych jak i dla dużych rodzin. Na stronie www.studioar.pl znajdziemy gotowe projekty domów parterowych, piętrowych oraz drewnianych.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie