WYWIAD - Interstone Sp. z o.o. - Prezes Wiesław Sordyl

Share

41

INTERSTONE® została założona w 2000 roku. Firma jest wiodącym w Polsce importerem i dystrybutorem kamienia. W ofercie INTERSTONE® znajduje się niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata. O firmie rozmawiamy z Wiesławem Sordylem, prezesem Interstone Sp. z o.o.

Proszę powiedzieć, jakie były początki Państwa firmy i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

Kluczowym momentem w historii naszej firmy było wybudowanie w 2000 roku pod Mszczonowem jednego z największych w Europie Środkowej składów kamienia naturalnego. Pozwoliło nam to w sposób bardzo efektywny rozbudowywać sieć dystrybucji w Polsce. W kolejnych latach, wobec dynamicznego rozwoju firmy, zdecydowaliśmy się otworzyć 3 kolejne magazyny zlokalizowane w Chrzanowie, Poznaniu i Wrocławiu, dzięki którym możemy pochwalić się jeszcze lepszą dostępnością oferowanych przez nas gatunków kamienia naturalnego z całego świata. Kolejnym kamieniem milowym w historii Interstone był rok 2016-sty i otwarcie w centrum Warszawy showroomu włoskiej marki spieków kwarcowych Laminam, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem. Zwieńczeniem ostatnich sukcesów była z kolei inauguracja w 2018-stym roku pierwszego w Polsce showroomu kamienia naturalnego pod szyldem Interstone.

INTERSTONE® jest obecnie wiodącym importerem i dystrybutorem kamienia naturalnego w Polsce. Czy mogą Państwo opowiedzieć nam o oferowanych przez siebie produktach i sieci sprzedaży?

Nasza oferta obejmuje kamień naturalny oraz kamień przetworzony – spieki kwarcowe Laminam i kwarc Quarella. Importujemy ponad 200 gatunków kamienia z 15 krajów świata, w tym Brazylii, Chin, Indii, Turcji, Iranu, Włoch czy Portugalii. Byliśmy pierwszą firmą w Polsce, która rozwijała kategorię produktową jaką są bardzo popularne dzisiaj spieki kwarcowe. Nasze produkty dedykujemy branży budowlanej i aranżacji wnętrz, a głównymi klientami są architekci, klienci indywidualni i profesjonalne zakłady kamieniarskie. Systematycznie rozwijamy również sieć własnych showroomów i zaufanych salonów patronackich.

Proszę powiedzieć, ile osób pracuje w tym momencie nad coraz większym sukcesem, który odnosi firma?

Firma Interstone zatrudnia obecnie ponad 60 osób, w tym handlowców, konsultantów technicznych, pracowników obsługujących magazyny, księgowość czy marketing.

Mając na uwadze satysfakcję klientów dbacie o wysoką jakość i pamiętacie, że przystępna cena jest także elementem ich atrakcyjności. Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Bez wątpienia naszym największym atutem na bardzo konkurencyjnym rynku produktów wykończeniowych, jest niezwykle bogate portfolio produktów obejmujące bardzo różne materiały od kamienia naturalnego, przez spieki kwarcowy, aż po kwarc. Co istotne, dysponujemy znaczącymi stanami magazynowymi, które w przypadku kamienia naturalnego liczą ponad 100 000 m2. Dzięki temu bardzo wiele produktów klient może dostać u nas „od ręki”. Od początku bardzo dużą wagę przywiązywaliśmy też do profesjonalnego serwisu realizowanego na wielu poziomach, w tym doradztwa, szkoleń, transportu czy rozładunku zamówienia u klienta.

Codziennie pracujecie na pozycję numer 1 w branży. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy?

Kluczowym elementem filozofii działania Interstone jest nieustanne rozwijanie portfolio naszych produktów. Bardzo dużo podróżujemy po świecie w poszukiwaniu najbardziej unikatowych gatunków kamienia naturalnego czy też innych produktów wnętrzarskich innowacyjnych pod względem technologicznym i wzorniczym. Przewagi konkurencyjnej firmy Interstone upatrywałbym również w dużej dostępności naszych produktów, która nie byłaby możliwa bez ogólnopolskiej sieci 4 magazynów zlokalizowanych w sąsiedztwie największych polskich miast.

Fundamentem każdej firmy są jej pracownicy. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują sukces firmy?

Faktycznie, sukces rynkowy Interstone nie byłby możliwy bez zespołu specjalistów, którzy obecnie u nas pracują. Staramy się oferować korzystne warunki pracy i ciekawą ścieżkę rozwoju zawodowego, żeby być atrakcyjnym pracodawcą dla najlepszych ekspertów w branży. Nasi pracownicy zajmują się doradztwem produktowym, organizacją szkoleń i warsztatów dla architektów i wykonawców. Gwarantujemy również kompleksową obsługę sprzedaży produktu łącznie z dostarczeniem go na miejsce inwestycji.

Firma działa na terenie całego kraju. Jej siedziba mieści się w Andrychowie, a należące do niej 4 magazyny rozlokowane są w Adamowicach k. Mszczonowa, Chrzanowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Jakie planują Państwo inwestycje związane z dalszym rozwojem firmy i jakie nowe produkty w przyszłości pojawią się w Państwa ofercie?

W najbliższym czasie planujemy dalszą rozbudowę sieci showroomów oferujących zarówno kamień naturalny, jak i spieki kwarcowe Laminam. W 2019 roku nastąpi oficjalne otwarcie salonów w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Gdyni.

Jakość to dla Państwa priorytet. Współpracują Państwo z wieloma dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy?

Specyfika wydobycia kamienia sprawia, że faktycznie współpracujemy z bardzo wieloma firmami z całego świata, z których de facto każda dostarcza nam unikatowy produkt tzn. inny gatunek kamienia. W tym zakresie nie chciałbym wyróżnić żadnego z dostawców, bo ze wszystkimi relacje handlowe układają się nam wzorowo. Poza obszarem kamienia naturalnego naszym bezdyskusyjnie największym dostawcą jest Laminam, jeden ze światowych liderów w produkcji spieków kwarcowych. Ta współpraca bardzo dynamicznie się rozwija, czego dowodem są coraz to nowe wspólne inwestycje na rynku polskim.

Jakie inwestycje były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat mieliśmy przyjemność wziąć udział w realizacji wielu prestiżowych inwestycji. Na uwagę zasługują min. apartamentowiec Cosmopolitan w Warszawie, biurowiec Warsaw Spire w Warszawie czy budynek Politechniki Wrocławskiej.

Jak kształtować się będzie przyszłość firmy w najbliższych latach?

Mimo ostatnich sukcesów z dużą pokorą podchodzimy do przyszłości naszej firmy. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele jeszcze pracy przed nami, żeby Interstone

był na miarę naszych marzeń. W najbliższych latach czekają nas dalsze intensywne działania w obszarze rozbudowy portfolio produktów. Chcemy dysponować jeszcze większymi stanami magazynowymi najbardziej atrakcyjnych kamieni z różnych zakątków świata. Naturalnym kierunkiem rozwoju naszej firmy jest też otwieranie kolejnych showroomów w ciekawych lokalizacjach. Na koniec wspomnę o elemencie, bez którego nawet najlepszy produkt się nie obroni, czyli serwisie. Mamy ambitne plany, aby perfekcyjna obsługa klienta stałą się kolejnym znakiem rozpoznawczym firmy Interstone.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Z bardzo wielu rzeczy, ale gdybym miał wymienić te, które przyniosły mi najwięcej satysfakcji to postawiłbym na otwarcie pierwszego w Polsce showroomu kamienia naturalnego w Warszawie i zdecydowany wzrost rozpoznawalności firmy Interstone i naszej koronnej marki w portfolio, czyli Laminam.

Którzy z Państwa klientów są najważniejsi i dlaczego?

Szczególnie istotni są dla nas autoryzowani wykonawcy i dystrybutorzy, którzy wkładają wiele pracy w codzienną popularyzację marki Interstone. Śmiało można określić ich mianem nieformalnych ambasadorów naszej firmy za co, korzystając z okazji, serdecznie im dziękuję.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

W 2016-stym roku wspólnie z światowej sławy designerem Przemysławem Stopą udało nam się uzyskać nagrodę Red Dot określaną mianem „Oskara świata designu”. Najbardziej prestiżową ze statuetek „Red Dot: Best of the Best” nagrodzony został projekt płyty ze spieków kwarcowych Laminam o nazwie Star Maker, który zdobi m.in. wnętrza biurowca Warsaw Spire w Warszawie. Proces koordynacji produkcji płyty, jak i samego zgłoszenia jej do konkursu był koordynowany przez naszą firmę.

www.interstone.pl

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie