magazine top

 PFI3

Podstawową strategią PFI Future SA jest identyfikacja, kreowanie, przygotowanie, realizacja projektów, których przedmiotem są wielofunkcyjne, edukacyjno-rozrywkowe obiekty spędzania czasu wolnego, łączące unikatowość z użytecznością oraz walorem edukacyjnym, odpowiadające zmieniającym się oczekiwaniom lokalnej społeczności, dostosowane do dynamicznie rosnących potrzeb branży turystycznej oraz nieszablonowe obiekty przestrzeni biznesowej a także mieszkaniowej.

— Zajmujemy się przede wszystkim kreowaniem miejsc dobrych emocji - mówi Marek Nowara, Prezes PFI Future SA - Poszukujemy nowych możliwości i ciekawych projektów inwestycyjnych. Współpracujemy z samorządami i instytucjami publicznymi, właścicielami i operatorami centrów handlowych, partnerami kapitałowymi zainteresowanymi zyskowną inwestycją. To podejście do biznesu zostało docenione - w zeszłym roku PFI
Future SA otrzymało nagrodę Real Estate Impactor 2018 w kategorii „nowe ikony miast” za projekt Nautilus Gdańsk.

Zmiany społeczne zachodzące na świecie, w Europie i w Polsce powodują coraz większe znaczenie tzw. przemysłu czasu wolnego. W krajach Europy Zachodniej, czy też szerzej – we wszystkich krajach, w których społeczeństwo osiągnęło pewien poziom dobrobytu, od dawna zauważalny był trend konsekwentnego wzrostu wydatków konsumentów na dobra podnoszące jakość spędzania czasu wolnego. W ślad za tym stopniowo rozwijały się branże zaspokajające tego typu potrzeby, związane z rekreacją, sportem, kulturą, rozrywką czy wreszcie turystyką - Dziś w ruchu turystycznym Europy Polska „konsumuje” pół procenta, ale część miast europejskich nie jest w stanie przyjąć rosnącej liczby turystów - to ogromny potencjał, z którego należy skorzystać - mówi Marek Nowara, Prezes PFI Future SA.

W Polsce, która po 1989 roku przeżywa okres konsekwentnego przyrostu dobrobytu społeczeństwa i szybkiego zbliżania się poziomu oraz struktury konsumpcji do społeczeństw zachodnich, zjawiska te zachodzą dynamiczniej i w krótszym czasie. Przełom XX i XXI wieku to w Polsce okres błyskawicznego nadrabiania zaległości w rozwoju wszelkiej infrastruktury społecznej i gospodarczej, w tym w zakresie przemysłu czasu wolnego. Wrocławskie Afrykarium stało się uzupełnieniem edukacyjnej oferty dla osób podróżujących po Polsce. To inwestycja wrocławskiego ZOO, zbudowana i zarządzana przez spółkę z Grupy PFI Global, która od 4 lat nieprzerwanie utrzymuje blisko dwumilionową frekwencję, stając się w rezultacie największą polską atrakcją biletowaną pod względem liczby odwiedzających.

Takie przedsięwzięcie to przykład inwestycji, będącej odpowiedzią na wyraźne gospodarcze i społeczne trendy powodujące stałe zwiększanie się zapotrzebowania na nowoczesną ofertę rozrywkową i edukacyjną. Do tej oferty dołączymy obiekt Nautilus Gdańsk – Wielkofunkcyjny Obiekt Strefy Czasu Wolnego, który wpisuje się w obecne zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę. Powierzchnia oceanarium Nautilus Gdańsk będzie liczyła ponad 18 900 m2. Oceanarium będzie tematyzowane, a tematem przewodnim będzie fauna i flora Ameryki Południowej. W tym kontekście Nautilus Gdańsk będzie stanowił kolejny odcinek opowieści, którą zapoczątkowało wrocławskie Afrykarium.

Nautilus Gdańsk zabierze nas w podróż po zakątkach Ameryki Południowej. Pierwszym przystankiem rejsu będzie ujście rzeki Amazonki, a następnie podróż pod powierzchnią wody, gdzie będzie można podziwiać bogactwo podwodnego świata. Mijając lazurową jaskinię Poco Azul, łódź wynurzy się u wybrzeża Peru, ukazując zwiedzającym surowy krajobraz okolic Limy z fragmentem pociągu kolei trans andyjskiej. Tutejszą atrakcją będzie wesoła kolonia pingwinów. Ścieżka zwiedzania poprowadzi dalej na dno zbiornika, w którym widoczne będą podwodne harce zwierząt, w tym wydr olbrzymich. Dalszy etap zwiedzania to spacer po Amazońskiej dżungli pełnej wolno latających ptaków – ścieżka poprowadzona będzie na kilku poziomach Obiektu, także wśród koron drzew. Odwiedzimy też ruiny świątyni, a w niej terraria z niebezpiecznymi gatunkami zwierząt. Oceanarium będzie prezentowało faunę słodkowodną i morską oraz florę lasu deszczowego, a także wolno latające ptaki charakterystyczne dla tego rejonu. Uzupełnieniem oferty obiektu Nautilus Gdańsk będzie Egzotyczna Laguna oraz czterogwiazdkowy hotel.


W Europie istnieje około 25 wielkoformatowych oceanariów, z których najstarsze powstało 10 sierpnia 1872 r. w Brighton w Wielkiej Brytanii, a najnowsze w Rosji w 2015 r. Wszystkie oceanaria prezentują życie morskie, łącząc różne gatunki fauny i flory, często w konfiguracjach, które nie współistnieją w naturze. Koncepcja PFI Future SA koncentruje się na jednym konkretnym regionie geograficznym jako wiodącym temacie, co z kolei tworzy spójną opowieść dla odwiedzających i pozwala na spójny przekaz edukacyjny poprzez uzupełnienie prezentacji fauny i flory informacjami o danym regionie, jego kulturze i historii. Kolejne planowane Wielofunkcyjne Obiekty Strefy Czasu Wolnego z wiodącą funkcją oceanarium będą miały swoją unikalną tematykę i będą tworzyć sieć odcinków pod wspólną marką: Wodne Światy – źródło pozytywnych emocji. Jesteśmy przekonani, że w Europie Środkowej jest miejsce dla co najmniej 10 tego typu obiektów, w tym dla około 5 w Polsce. Obecnie badamy także możliwości budowy tych obiektów w innych miastach Europy, dlatego też w dniach 12 – 15 marca Nautilus Gdańsk zostanie zaprezentowany na targach nieruchomości MIPIM w Cannes – Od wielu lat uczestniczymy w targach, ale to w tym roku zdecydowanie rozszerzymy swój udział. Na stoisku PFI Future SA będziemy prezentować własne inwestycje oraz zaproszonych przez nas Partnerów, a na naszych konferencjach przedstawimy między innymi kluczowe projekty, tj. nowatorski Wielofunkcyjny Obiekt Strefy Czasu Wolnego o ponadregionalnym znaczeniu, z wiodącą funkcją Oceanarium – Nautilus Gdańsk oraz unikatowy projekt deweloperski ErgoCity – tj. zrównoważone, modelowe osiedle przyszłości z nowoczesnym kampusem biurowym, tworzącym optymalne środowisko do życia, nauki, pracy i rozrywki – mówi Marek Nowara, Prezes PFI Future SA.

Wraz ze zwiększającymi się z roku na rok oczekiwaniami mieszkańców miast, ich władze stają przed kolejnymi wyzwaniami w obszarach funkcjonalnego mieszkalnictwa, efektywnego transportu, ochrony środowiska, poprawy jakości życia i bezpieczeństwa. Wszystkim stronom zależy, aby miasta, dzielnice i osiedla zapewniały jak najlepsze warunki do życia, nauki, pracy i wypoczynku, tworząc zrównoważoną, przyjazną przestrzeń wpisaną w programy prospołeczne i proekologiczne propagowane przez Miasto. Ze względu na rozwój technologiczny, coraz większy nacisk kładzie się także na implementację jak największej ilości tzw. inteligentnych rozwiązań, pozwalających osiągnąć ten cel. Powinny być one wdrażane jednocześnie w kilku najważniejszych obszarach, gwarantujących wysoki poziom życia i satysfakcję przyszłych mieszkańców w każdym wieku. ErgoCity - to odpowiedź na potrzeby każdego współczesnego miasta. To inaczej ERGONOMIA ŻYCIA, czyli kompensacja wszystkich opisanych obszarów. To zbalansowane i jak najefektywniejsze wykorzystanie dóbr naturalnych i technologicznych, świadome planowanie przestrzeni dopasowane do oczekiwań mieszkańców oraz zaspokojenie ich potrzeb społecznych. Celem jest stworzenie inteligentnego osiedla dla każdego, o wysokim poziomie jakości życia, miejsca spójnego z tkanką miejską, gdzie realizowane są miejskie programy prospołeczne i proekologiczne, wychodzącego naprzeciw światowym trendom nowoczesnego budownictwa i ekologii - idealnego miejsca do życia, pracy, nauki, rozrywki i wypoczynku.

Pierwszym planowanym przedsięwzięciem według tej strategii będzie projekt inicjowany przez PFI Future SA we Wrocławiu – mieście dynamicznie rozwijającej się aglomeracji, które znalazło się na trzecim miejscu w polskim Rankingu Zrównoważonych Miast Arcadis, zdobywając przy tym wyróżnienie za dynamiczny rozwój gospodarczy oraz za starania o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Filozofia modelowego osiedla ErgoCity doskonale wpisuje się w strategię realizowania programów miejskich, które mają na celu dalszy, zrównoważony rozwój miasta oraz stałą poprawę jakości życia jego mieszkańców.

fb button

grab my essay banner

logo jooble