Gdzie szukać mieszkania swoich marzeń?

Share

scott-webb-386701-unsplash1

Kupno mieszkania to inwestycja na całe życie, jednak bardzo często zdarza się, że jest to dla nas trudna do podjęcia decyzja. Na przeszkodzie stoi problematyczny proces kupna mieszkania – zwłaszcza dla osób, które robią to pierwszy raz i dość szeroki rynek, w którym bez pomocnej dłoni można łatwo się pogubić. Problemy mogą zacząć się znacznie wcześniej, niż może nam się wydawać. Będą one związane z wyborem mieszkania naszych marzeń, a dokładniej z tym gdzie go szukać.

Mieszkanie marzeń, czyli jakie?

Zanim przystąpimy do poszukiwań idealnego mieszkania, warto sprecyzować nasze wymagania względem miejsca zamieszkania, metrażu czy ceny. Tak precyzyjnie określone parametry znacznie ułatwią nam proces poszukiwań i zminimalizują ryzyko nieudanych transakcji.

  • Lokalizacja — to jedno z najważniejszych i najbardziej indywidualnych kryteriów. Kwestia doboru lokalizacji zależna jest od naszego miejsca pracy i czasu, jaki chcemy spędzić na dojazdach do miejsc docelowych. Dodatkowo ma niebagatelny wpływ na cenę metra kwadratowego. Pamiętajmy, że czas to nasz najważniejszy zasób. Warto też sprawdzić, jaki jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w okolicy wybranego mieszkania, w celu poznania istniejącego lub przyszłego otoczenia budynku.
  • Metraż — to niepodważalny i bardzo istotny parametr dla każdego kupującego. W tym wypadku warto jest spojrzeć nie tylko na ilość pokoi, ale i powierzchnię całego mieszkania. Im mniej posiadamy zbędnych przedmiotów, tym mniejszy może być metraż, jednak patrząc na zakup mieszkania z perspektywy inwestycji na całe życie, im większy metraż, tym lepiej.
  • Cena — to znaczące kryterium ostatecznie opowiadające się za zakupem mieszkania lub dalszymi poszukiwaniami tego wymarzonego. Warto przejrzeć kilka ofert mieszkań i zorientować się, jak wyglądają średnie ceny metra kwadratowego w naszym mieście. Jeśli rozeznamy się w przedziale cenowym, w którym będziemy się poruszać, znacznie łatwiej będzie nam eliminować dużą część ogłoszeń, która nie spełnia naszych wymagań.

Nie wiesz gdzie szukać — skorzystaj z pomocy Vantage Development!

Kiedy mamy już dobrze sprecyzowane wymagania, można zacząć szukać mieszkania swoich marzeń. Jeśli nie wiemy gdzie rozpocząć poszukiwania, warto zatrzymać się koło serwisów takich jak Vantage Development, które wraz z renomowanymi pracowniami architektonicznymi tworzą wspaniałe mieszkania spełniające nawet najwyższe wymagania. Zdecydowanie warto jest zaufać specjalistom, którzy mają za sobą czasem i dekady doświadczenia w branży, ponieważ to właśnie oni najlepiej znają szeroki rynek nieruchomości i podadzą ci pomocną dłoń w kwestii poszukiwania idealnego mieszkania.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie