Jak odpowiednio zagospodarować halę stalową?

Share

comm12 piekne1

Konstrukcje stalowe są tanie i można je postawić nawet w miesiąc. Ze względu na te zalety wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jak można hale tego typu wykorzystać. Czy ich zastosowanie ogranicza się do celów magazynowych? Podpowiadamy, jak zagospodarować halę stalową.

Funkcjonalność

Obiekty stalowe jeszcze do niedawna kojarzyły się z pustymi wewnątrz bryłami. Rzeczywiście, hala pozbawiona przeznaczenia wygląda trochę jak duże pudełko. Jednak właśnie ze względu na tę cechę konstrukcje stalowe są niezwykle funkcjonalne.

Specjaliści Commercecon radzą, aby spojrzeć na hale jak na funkcjonalne, tanie w budowie przestrzenie, które można zagospodarować zgodnie z własnym pomysłem i potrzebą. Na pewno nie są to po prostu pudełka.

Jak odpowiednio zagospodarować halę stalową?

Halę można zagospodarować na wiele sposobów. Ostatnie lata pokazują, że funkcjonalność obiektów stalowych wydaje się być nieskończona. Ale od początku.

  1. Magazyny i hale produkcyjne

Gdyby kogoś zapytać, jak zagospodarować halę stalową, najprawdopodobniej odpowiedziałby: “na magazyn lub halę produkcyjną”. Są to najpowszechniejsze funkcje obiektów stalowych i trudno się temu dziwić. Hala jest po prostu idealnym rozwiązaniem dla przemysłu, który potrzebuje dużych powierzchni i przestrzeni pozbawionych ścian.

  1. Biura

Jak zagospodarować halę stalową? Coraz częściej obiekty stalowe zamieniają się też w biura. Zazwyczaj stoją one blisko magazynów czy produkcji lub są nawet połączone z tymi budynkami. W końcu konstrukcja hali jest na tyle prosta, że jej rozbudowa to żaden problem. Aby odpowiednio zagospodarować halę stalową na biuro, trzeba pamiętać o oknach i reprezentatywnym charakterze. Dobry wykonawca potrafi sprawić, że hala-biuro w niczym nie przypomina stalowego magazynu.

  1. Obiekty rolnicze

Jak zagospodarować halę stalową w rolnictwie? To niezwykle proste! Budynki stalowe świetnie sprawdzają się w roli magazynów np. na maszyny rolnicze lub płody rolne. Są też dobrą powierzchnią warsztatową. Niektórzy rolnicy gospodarują je na kurniki, co jest dobrym rozwiązaniem – w hali stalowej łatwiej o utrzymanie porządku niż w obiektach murowanych czy drewnianych.

  1. Rozrywka

Hale można też wykorzystać w rozrywce. Można np. zagospodarować halę stalowę w funkcji hali koncertowej lub hali sportowej. W obu przypadkach trzeba oczywiście pamiętać o wyposażeniu zgodnym z planowanym przeznaczeniem. Nie jest to jednak duże wyzwanie dla dobrego fachowca.

  1. Gastronomia

Niewielkie obiekty stalowe z powodzeniem sprawdzają się w szeroko rozumianej gastronomii. Najczęściej są stawiane z myślą o organizacji wydarzeń, które wymagają obsługi kuchni, np. wesela, studniówki. Dobrze zagospodarowane wyglądają naprawdę efektownie.

Jeśli wciąż nie wiesz, jak odpowiednio zagospodarować halę stalową, możesz zapytać o to wykonawcę. Jeśli natomiast nie masz pomysłu na żadną funkcję, rozważ wynajęcie hali – to dobre rozwiązanie, gdy na razie stoi nieużywana.

Źródło zdjęcia głównego: Pobrane ze strony producenta hal stalowych - Commercecon.pl

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie