magazine top

klinkierbud

Firma Klinkier-Bud jest pionierem w popularyzowaniu szlachetnej ceramiki budowlanej: klinkieru elewacyjnego i ceramicznych pokryć dachowych. Klinkier-Bud jest również właścicielem największego w Polsce producenta elewacyjnych płytek klinkierowych KING KLINKER (Klinkier Przysucha SA).

Największa w Europie hurtownia klinkieru jest też właścicielem serwisu
„Dom z Cegły” - https://domzcegly.pl/.O historii firmy, obecnych możliwościach opowiada Dyrektor ds. Rozwoju Klinkier-Bud - Pan Jarosław Penconek.

Proszę powiedzieć, jakie były początki Państwa firmy i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

Początki Naszej firmy sięgają roku 1990, gdzie już wtedy staliśmy się pionierem w promowaniu ceramicznych materiałów budowlanych jako najlepszych możliwych zastosowań do budowania zarówno elewacji, pokryć dachowych oraz architektury ogrodowej. Na pewno do przełomowych momentów możemy zaliczyć początek współpracy z firmą Röben Polska, która do dzisiaj stanowi silny filar sprzedaży. Kolejnym przełomowym momentem było przeniesienie Naszej siedziby na obecny adres, gdzie dzisiaj na łącznie ponad 7 ha wciąż rozwijamy zakres Naszej działalności. Kolejnym przełomowym momentem był rok 2001, gdzie rozpoczęliśmy również działalność developerską, która z sukcesem pozwoliła Nam zrealizować wiele inwestycji w których znaleźliśmy nabywców na kilkaset lokali mieszkalnych i usługowych. Część z nich została nagrodzona w ogólnopolskich konkursach. Od roku 2003 jesteśmy również właścicielem największego Polskiego producenta płytek klinkierowych wytwarzanych metodą ciągnioną- Klinkier Przysucha (kingklinker.pl). W roku 2013 zbudowaliśmy najnowocześniejszą linie produkcyjną dzięki czemu możemy z sukcesem dostarczać Nasze produkty na elewacje na całym świecie. Od 2008 roku działa również Nasz oddział firmy w Kijowie - Klinker-Bud Ukraina (klinkerbud.com.ua).

Podstawową działalnością Klinkier-Bud jest hurtowy handel klinkierem i ceramicznymi pokryciami dachowymi. Współpracując wyłącznie z najlepszymi w Europie producentami, Klinkier-Bud wyróżnia się nie tylko jakością, ale również wyjątkowo szeroką gamą oferowanych wyrobów. Czy mogą Państwo opowiedzieć nam szerzej o oferowanych produktach, usługach i sieci dystrybucji?

Skupiamy się tylko i wyłącznie na najlepszych dostawcach zarówno usług jak i oferowanych produktów. Cała oferta jest zawsze starannie dobierana tak aby nie zawieźć naszych klientów i nie zburzyć tworzonego przez lata wizerunku specjalisty i solidnego partnera. Oferowane przez nas produkty zawsze są najwyższej jakości i posiadają wieloletnią gwarancję. Klient nie kupuje u nas tylko produktu, otrzymuje wraz z nim profesjonalne doradztwo, świetną logistykę oraz obsługę po-sprzedażową co wyróżnia nas na tle konkurencji. Nasza oferta skupia wyroby najlepszych producentów ceramiki budowlanej z całego świata.

W firmie Klinkier-Bud stawia się zarówno na najwyższe standardy obsługi jak i jakość oferowanych produktów. Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Duży nacisk stawiamy na uczciwość i lojalność zarówno wobec naszych partnerów biznesowych, jak również współpracowników. Większość z osób tworzących nasz zespół to ludzie od lat związani z naszą firmą. Ciągłe wyzwania, możliwości rozwoju, uczestnictwo w nowych projektach oraz atmosfera pracy w rodzinnej firmie tworzy przyjazny klimat miejsca pracy. Dla klienta poza fachowym serwisem ważne jest to, że większość oferowanych przez nas produktów może zobaczyć na żywo na ekspozycji u nas w siedzibie firmy, ponadto może ten produkt od razu nabyć gdyż ponad 80% produktów znajduje się na magazynie. Świetnie zorganizowana logistyka pozwala na realizacje wysyłki tak, aby klient w ciągu 24 h miał towar u siebie na budowie nawet jeżeli znajduje się ona na drugim końcu Polski.

Priorytetem Klinkier-Bud jest sprostanie wymaganiom każdego Klienta. Firma sprzedaje wyłącznie najwyższej klasy, sprawdzoną ceramikę budowlaną. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Klient przychodząc do nas otrzymuje fachowe doradztwo, coś więcej niż jest w stanie przeczytać na portalach o tematyce budowlanej. Uczestniczymy w wielu projektach oraz konkursach budowlanych gdzie zaangażowani są światowej klasy specjaliści, firmy wykonawcze czy też architekci co pozwala Nam na bycie na bieżąco w ciągle prężnie rozwijającej się technologii budownictwa XXI wieku. Współtworzymy serwis domzcegly.pl gdzie klient może zainteresować się ceramiką budowlaną już na etapie wyboru wymarzonego dla siebie projektu. Wraz z producentami tworzymy wspólne akcje marketingowe, szkolimy wykonawców, oraz promujemy ceramikę u przyszłych architektów.

Fundamentem firmy są jej pracownicy. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują sukces firmy?

Jak wcześniej wspominałem duży nacisk kładziemy na uczciwość i lojalność wobec współpracowników gdyż to oni są współtwórcą każdego sukcesu. Większość osób to nasi przyjaciele czy też część rodziny. Spędzamy razem większość swojego czasu także atmosfera pracy w rodzinnej firmie jest dość istotna. Rozważamy każdy pomysł i sugestie, każdy temat jest poddawany dyskusji. Nikt nie jest wszechwiedzący, nikt nie robi wszystkiego najlepiej. Dzielimy obowiązki tak, aby osoba odpowiedzialna za dany obszar czuła się w tym dobrze bo tylko wtedy będzie wykonywała to najlepiej jak potrafi. Każdego roku organizujemy cykle szkoleniowe tak, aby każdy miał fachową wiedzę zawsze na bieżąco. Brak ciągłego rozwoju zespołu prowadzi do spowolnienia lub zatrzymania rozwoju całej firmy.

Jakość to dla Państwa priorytet. Współpracują Państwo ze stałymi renomowanymi producentami oraz dostawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa głównych partnerów?

Większość renomowanych producentów z całej Europy znalazła już miejsce na Naszych półkach. Nie sprzedajemy tylko zwykłych cegieł czy dachówek, sprzedajemy ludziom marzenie o ich własnym domu dlatego nie możemy sobie pozwolić na wpadkę. Produkt zanim trafi do oferty jest starannie sprawdzony, musi posiadać wszelkie atesty oraz spełniać wszystkie obowiązujące normy. Jednym z kluczowych producentów jest firma Roben Polska, która na całym świecie prowadzi kilkanaście najnowocześniejszych zakładów produkujących wysokiej klasy klinkier oraz ceramiczne pokrycia dachowe. Jest to solidny i stały partner który przez lata wraz z nami popularyzował ceramikę w Polskim budownictwie. Innymi kluczowymi dla nas dostawcami są firmy: Vandersanden - największy producent cegieł ręcznie formowanych oraz King Klinker - producent płytek klinkierowych metodą ciągnioną.

Jakie inwestycje związane z rozwojem Klinkier-Bud były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat ?

Na przestrzeni ostatnich lat zrobiliśmy dwa bardzo duże projekty związane z rozbudową oraz unowocześnieniem fabryki produkującej płytki klinkierowe. Ostatnie kilka lat było również związane z poszukiwaniem nowych odbiorców również poza krajami Europejskimi. Uczestniczyliśmy w większości targów budowlanych na całym świecie gdzie również pozyskaliśmy nowych dostawców, aby poszerzyć ofertę produktową w Naszej sieci sprzedaży. Żyjemy w dobie e-commerce, przez co zdecydowaliśmy się również Naszym klientom umożliwić zrobienie zakupów z domu.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Branża mocno się rozwija. Klienci ponownie doceniają piękno i ponadczasowość klinkieru. Odchodzi mit wykorzystania cegieł tylko do starego budownictwa. Klient jest świadomy produktu który kupuje, wie, że jest to zakup spokoju i piękna na długie lata. Firma angażuje się również w wiele akcji związanych z promocją ceramiki w polskim budownictwie. Właśnie odbyła się w siedzibie SARP druga gala Konkursu Architektury Ceglanej dla studentów architektury z całej Polski. Dzięki takim przedsięwzięciom możemy zaszczepić w przyszłych architektach zamiłowanie do ceramiki już na etapie studiów. Klinkier-Bud wspólnie z firmą ROBEN zbudował również akademię, gdzie będą odbywać się szkolenia dla dekarzy, murarzy oraz uczniów budowlanych szkół zawodowych. Klinkier-Bud myśli również o dywersyfikacji swojej działalności i poza rozwojem handlu, angażuje się w projekty inwestycyjne o charakterze usługowym, sportowym oraz oświatowym.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Dumą jest dla Nas zespół który codziennie tworzymy, ludzie którzy spędzają z nami większość swojego czasu, tworząc naszą pozycję na rynku. Jesteśmy dumni z relacji zarówno z producentami jak i naszymi odbiorcami. Dziś istotna jest nie tylko cena, ale również relacje o które bardzo dbamy. Największa duma? Myślę, że tysiące zadowolonych klientów, którzy wraz z nami budowali swój dom.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Jak najbardziej uczestniczymy w większości akcji o rożnym charakterze. Skupiamy się jednak na Naszym lokalnym rynku, tak aby wspierać najbliższych.

Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Od wielu lat otrzymujemy nagrody „rzetelnej firmy” czy „firmy godnej zaufania” co dla Nas jest bardzo ważne. Traktujemy wszystkich kontrahentów tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Zdobyliśmy również wiele nagród za działalność developerską, jedna z ważniejszych to pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „wojna domowa” organizowanym przez serwis OTODOM na najpiękniejszą inwestycję mieszkaniową.

fb button

logo jooble