W jakich przypadkach wynajmować podnośnik koszowy?

Share

dzwigmasko

Niewielkie prace na wysokościach wymagają zastosowania odpowiednich podnośników. W sporej większości przypadków przedsiębiorcy decydują się na profesjonalne podnośniki koszowe. Ze względu na konieczność zachowania wysokiego bezpieczeństwa przy pracach na wysokości, podnośniki koszowe idealnie spełniają swoją funkcję, chroniąc użytkownika przed wypadnięciem zapewniając pełną swobodę ruchu.

Rodzaje podnośników koszowych

Współczesne podnośniki koszowe na wynajem są dostępne w dwóch odmianach - przegubowych i teleskopowych. Można je zamontować na specjalnym samochodzie (dostawczym lub ciężarowym) dostosowanym do tego rodzaju konstrukcji. Dzięki temu podnośnik koszowy można przewieźć w dowolne miejsce. Kosze tych maszyn posiadają bariery zabezpieczające o różnej wysokości - uzależnione jest to od rodzaju prac, które mają być wykonane. Podnośniki koszowe wykorzystywane np. przy myciu okien wysokich budynków, dlatego bariera zabezpieczająca jest tak ważna.

Zastosowanie podnośników koszowych

Oprócz dźwigu na wynajem, często decyduje się o wynajęciu podnośnika koszowego. W porównaniu z tym pierwszym, podnośnik to zazwyczaj mniejsza maszyna, która pozwala na pracę na kilkunastu metrach wysokości, dzięki specjalnemu wysięgnikowi. Maszyny te bardzo często są wynajmowane na krótki czas. Tzw. wynajem krótkoterminowy jest zazwyczaj najbardziej opłacalny. Poszczególne firmy oferują wynajęcie podnośnika koszowego w cenach już od 100 zł na godzinę. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od modelu podnośnika koszowego, które chce się wynająć. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli tych maszyn. Wykorzystywane są przeważnie do specjalnych zadań np. przez strażaków. Może je również zastosować przy montażu różnorodnych billboardów reklamowych instalowanych na wysokościach. Podnośniki koszowe świetnie nadają się także do przeprowadzania remontów budynków np. w formie odnawiania elewacji.

Podnośniki omawiane w artykule mają z pewnością sporo zalet. Należy jednak pamiętać, aby wynajmować tylko w pełni sprawne urządzenia tego rodzaju, gdyż zapewnienie bezpieczeństwa jest najważniejsze. W tej kwestii warto poradzić się doświadczonych specjalistów.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie