magazine top

1111

Remont w mieszkaniu czy domu zwykle nie kończy się na pomalowaniu ścian. Bardzo często prace są o wiele bardziej zaawansowane, a ich efektem są śmieci, a nawet gruz. Tego nie można wyrzucać do tradycyjnego śmietnika przy bloku. Pomocą w takich wypadkach służą kontenery na odpady budowlane. Zanim jednak zamówi się kontener na odpady, warto poznać rodzaje pojemników na śmieci poremontowe.

Wynajęcie kontenera na odpady jest wygodnym i skutecznym sposobem pozbycia się śmieci po budowie czy remoncie. Pojemniki pozwalają też na zutylizowanie wielkogabarytowych odpadów np. starej kanapy czy niedziałającej pralki. Zamówienie kontenera na odpady nie wymaga większego wysiłku, ale trzeba wiedzieć, jaki pojemnik zamówić.

Objętość kontenerów na odpady

Pierwszym kryterium podziału kontenerów na odpady jest ich pojemność. Standardowo można zamówić te o objętości 6-7m3. Sprawdzą się one nie tylko w czasie remontu w mieszkaniu, ale też niewielkich prac porządkowych i gospodarczych w przydomowym ogrodzie. Aby zamówić taki kontener na odpady, wystarczy wejść tutaj.

W przypadku, gdy śmieci ma być więcej, lepiej jest od razu zamówić większy pojemnik, którego objętość wynosi minimum 10 m3. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które chcą ułatwić mieszkańcom przeprowadzanie remontów lub szykują się do akcji wywozu odpadów wielkogabarytowych, powinny natomiast od razu zainwestować w pojemniki powyżej 30 m3.

Z pokrywą czy bez?

Kolejna różnica, jaka występuje pomiędzy poszczególnymi modelami pojemników na gruz, to pokrywa. Niektóre modele je posiadają, inne nie. To czy zamówić kontener z pokrywą, czy bez niej, uzależnione jest od tego, jakiego rodzaju odpady chce się wyrzucać. O pokrywę warto zadbać, kiedy w pojemniku będzie się składować resztki płytek gresowych, płyt gipsowych, pustaków. Takie odpady budowlane pod wpływem wilgoci i wody deszczowej będą nabierać większej masy, a nawet rozpuszczać się. Kontenery bez pokryw sprawdzą się, kiedy głównymi odpadami będzie gruz, ziemia, beton czy śmieci mieszane.

2222

Kontener a rodzaj śmieci

Na końcu wynajmowany kontener należy dopasować do rodzaju wyrzucanych śmieci. Firma udostępniająca pojemnik już na wstępie zapyta, czy będzie w nim składowany czysty gruz, czy np. odpady mieszane. Zaznacza też, jakie śmieci będzie można wyrzucać do pojemnika. Zazwyczaj kontener na odpady mieszane (budowlane) pozwala pozbyć się worków foliowych, opakowań po materiałach budowlanych, wiaderkach po farbach, cemencie, zużytych narzędzi budowlanych, zniszczonej odzieży roboczej, płyt karton-gips, metalowych profili, styropianu, szkła płaskiego, gruzu zmieszanego z kawałkami glazury lub ceramiki. Należy pamiętać, że osobny kontener należy zamówić na niebezpieczne odpady takie jak wełna mineralna czy azbest.

3333

Rozpoczynając remont, warto pamiętać, że nie wszystkie śmieci można zutylizować w standardowy sposób - w koszu lub osiedlowym śmietniku. Kiedy śmieci są duże lub jest ich sporo, konieczny jest wynajem pojemnika na odpady. Przed złożeniem zamówienia warto jednak poznać typy pojemników, aby nie zamówić tego za małego lub niedostosowanego do rodzaju odpadów.

fb button

logo jooble