magazine top

wilanow-1556282 12801

Dzielnica Wilanów położona jest w lewobrzeżnej części Warszawy, tuż przy Wiśle. Znajduje się tam sporo terenów zielonych i naturalnych zbiorników wodnych, dzięki czemu okolica jest spokojna i cicha. Gęstość zaludnienia dzielnicy jest stosunkowo niewielka, ale z roku na rok rośnie.

Ze względu na dużą liczbę atrakcji dla najmłodszych, mieszkania na Wilanowie to częsty wybór rodzin z dziećmi. Do najciekawszych miejsc w okolicy należy Pałac Jana III Sobieskiego oraz plaża przy Wale Zawadowskim.

Mieszkania na Wilanowie idealne dla miłośników spacerowania

Zielone tereny to raj dla spacerowiczów, a zarazem największy urok mieszkania na Wilanowie. W końcu bujna roślinność w dużym mieście to widok dość rzadki. Dzielnica Wilanów mieści kilka parków, a w tym zespół pałacowo-parkowy w Natolinie czy położony w pobliżu rzeki Wilanówki - leśny rezerwat przyrody Morysin .

W okolicy znajduje się także Wyspa Zawadowska, na terenie której podczas spacerów można zaobserwować gatunki ptaków, które w Polsce są objęte ścisłą ochroną. Ciekawym miejscem na wycieczkę dla rodzin posiadających mieszkania na Wilanowie jest Park Kultury w Powsinie. Na jego terenie mieszczą się obiekty sportowo-rekreacyjne, z których korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Trzeba jednak pamiętać, że w parku nie można poruszać się na rowerach, ponieważ zazwyczaj jest tam dużo spacerujących.

Warto wspomnieć, że dzielnica Wilanów posiada swój most zakochanych, gdzie każda para może powiesić swoją kłódkę z podpisem lub miłosnym wyznaniem. Osoby, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, powinny wybrać się na dziką plażę połączoną z Wałem Zawadowskim. To idealne miejsce na odpoczynek. Latem można się tam poopalać i zrobić piknik, a zimą podziwiać uroki Wisły. Będąc na plaży w sezonie warto wybrać się na wycieczkę promem na drugą stronę rzeki.

Dzielnica Wilanów – miejsca, które warto zwiedzić

Wilanowskie mieszkania na sprzedaż cieszą się dużą popularnością wśród młodych małżeństw z dziećmi. Dlaczego? Po pierwsze Dzielnica Wilanów jest spokojna, a po drugie pełna ciekawych miejsc, które podczas rodzinnych spacerów można pokazać dzieciom. Jednym z nich jest Pałac Jana III Sobieskiego, którego większa część została wzniesiona w latach 1681–1696. Atrakcją dla zwiedzających jest nie tylko przepiękna architektura, ale także rozległe ogrody. W okresie zimowym mieści się tam wystawa plenerowa mająca postać iluminacji świetlnych. Królewski Ogród Światła przyciąga nie tylko tych, którzy posiadają mieszkania na Wilanowie, lecz również turystów. Nie da się ukryć, że pałac to jeden z najciekawszych punktów na mapie Warszawy.

Przeczytaj również: Farby do wnętrz – rodzaje i zastosowanie

Dzielnica Wilanów otwarta jest na wiele kultur. Na jej terenie mieści się Świątynia Opatrzności Bożej, Rzymskokatolicki Cmentarz Wilanowski, a także meczet i centrum muzułmańskie. Na warszawskim Wilanowie znajduje się kościół św. Anny. Świątynia została wzniesiona w 1772 roku, a ufundował ją książę August Czartoryski. Charakter miejsca tworzą rzeźby Bolesława Syrewicza oraz dzieła Antoniego Kolberga.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem GetHome.pl.

fb button