magazine top

partner

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Partner (PHU Partner) istnieje od prawie 30 lat. Obecnie firma zajmuje się głównie działalnością budowlaną i deweloperską w województwie mazowieckim. O historii firmy, najważniejszych inwestycjach i nagrodach rozmawiamy z Panią Grażyną Wiącek - współwłaścicielem PHU Partner Sp.j.

Proszę powiedzieć, jakie były początki Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego Partner i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Partner zostało założone przez małżeństwo Adama i Grażynę Wiącek w 1990 roku. Spółka początkowo zatrudniała 4 osoby zajmujące się dystrybucją gazu. W 1991 roku firma rozszerzyła swoją działalność o import urządzeń gazowych z Hiszpanii. Tworząc sieć dystrybucyjno – serwisową na terenie całej Polski i w niedługim czasie uzyskując wyłączność na import urządzeń wiodącej marki do Europy Wschodniej. Podążając dalej w tym kierunku, firma dostarczała produkty importowe z Hiszpanii, Włoch, Niemiec oraz Chin. Wraz z rozwojem firmy powstał nowy sektor przedsiębiorstwa zajmującego się transportem międzynarodowym, dostarczający produkty do różnych zakątków Europy. W tym czasie firma była Członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. W 1993 roku firma zajęła się działalnością budowlaną i deweloperską, rozpoczynając długoletni proces zmiany architektury krajobrazu rodzinnego miasta Mińsk Mazowiecki.

Dzięki swoim inwestycjom w samym tylko Mińsku Mazowieckim i Warszawie - PHU Partner oddał do użytku ponad 2500 mieszkań. W portfolio firmy znajdują się także osiedla domów jednorodzinnych oraz inwestycje komercyjne: galerie handlowe, supermarkety, hotel, partnerskie stacje paliw. Czy może Pani opowiedzieć nam szerzej o oferowanych usługach i najważniejszych realizacjach?

Dzięki konsekwentnej działalności firmy w samym tylko Mińsku Mazowieckim powstała pierwsza Galeria Handlowa skupiająca największe sieci handlowe, hotel, stacje benzynowe, budynki mieszkalno - usługowe, a na obrzeżach - w miejscowości Stojadła park handlowy oraz magazyny wielopowierzchniowe. Aktualnie firma istnieje na rynku 29 lat, zatrudnia około 100 osób. Ma za sobą realizacje mieszkalno - usługowe na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Legionowa oraz Grzebowilka. Spółka jest w trakcie realizacji kolejnych projektów, których efekty będą mogli Państwo zobaczyć już wkrótce.

W 2019 roku firma zajęła 2 miejscu w rankingu najcenniejszych firm rodzinnych z przychodami poniżej 100 mln w całej Polsce oraz 1 miejsce w województwie mazowieckim według miesięcznika „Forbes”. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Kluczem do sukcesu oraz największym potencjałem naszej firmy jest to, że jesteśmy firmą rodzinną – w której pracują córki, zięciowie, którzy zostali wdrażani do biznesu krok po kroku. Ale nie zapominajmy też o naszych pracownikach, gdyby nie oni nie byłoby możliwe uzyskanie takich efektów. Staramy się pracować w atmosferze rodzinnej.

Czy może Pani opowiedzieć kilka słów o kadrze specjalistów, którzy na co dzień realizują skomplikowane projekty?

Staramy się aby nasza kadra była stała, bo dzięki ich doświadczeniu i praktyce ułatwia to nam realizację skomplikowanych projektów. Każdy z nich dodaje swoją cegiełkę, gdzie po połączeniu tworzy to całość.

Firma prócz działalności deweloperskiej - posiada galerie handlową, stacje benzynowe, hotel oraz zarządza dwoma magazynami. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem firmy były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Jeśli chodzi o działalność deweloperską to co roku powstają nowe budynki, staramy się aby była ciągłość w sprzedaży mieszkań. Największą ostatnią inwestycją jaką realizowaliśmy to park handlowy na obrzeżach Mińska Mazowieckiego w miejscowości Stojadła. W połączeniu ze stacją benzynową, myjnią, halą magazynową oraz salonem samochodowym tworzą wizytówkę naszej firmy wjeżdżając do Mińska Mazowieckiego od strony Warszawy.

Wieloletnie doświadczenie oraz znakomita znajomość rynku nieruchomości umacniają pozycję firmy i pozwalają na konsekwentne wdrażanie kolejnych projektów budowlanych. Jak oceniają Państwo przyszłość branż w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy?

Pozostajemy nadal w branżach, w których obecnie funkcjonujemy. Będziemy ciągle rozwijać naszą działalność deweloperską. Galerie Handlowe w przyszłości może trzeba będzie przekształcić na inne działalności lub będą spełniały trochę inne funkcje z większą przewagą usług kulturalno – rozrywkowych. Ale to dopiero za kilka lat…

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Jak najbardziej angażujemy się w akcje charytatywne, wspieramy drużyny sportowe i nie tylko. Nie ma tygodnia, żeby ktoś nie zwrócił się do nas prosząc o pomoc. W ramach naszych możliwości staramy się pomagać.

Jakimi tytułami i wyróżnieniami mogą się Państwo pochwalić?

Partner został doceniony wieloma nagrodami, między innymi: „Gazelami Biznesu”, prestiżową nagrodą „Filary Polskiej Gospodarki”, „Lodołamacza” za bycie Zakładem Pracy Chronionej czy „Orłem” tygodnika Wprost. Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2019 roku firma zajęła 2 miejsce w rankingu najcenniejszych firm rodzinnych z przychodami poniżej 100 mln w całej Polsce oraz 1 miejsce w województwie mazowieckim według Miesięcznika „Forbes’’. Ostatnia nagroda, którą otrzymaliśmy to „Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości” na 30-lecie wolności RP.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Najbardziej jesteśmy dumni z tego, że nasza firma jest rozpoznawalna na rynku oraz zostaje doceniona wieloma nagrodami i wyróżnieniami.

fb button