magazine top

adamietz1

Elastyczne i szybkie działanie napędza rozwój, który pozwala na ciągłe poszerzanie i doskonalenie oferty, aby jak najlepiej zadowolić wymagających klientów. Czy jednym, złożonym zdaniem można opisać sposób osiągniecia sukcesu przez firmę Adamietz sp. z o.o.? Z pewnością nie, jednak bez wymienionych czynników przedsiębiorstwo ze Strzelec Opolskich nie miałoby, tak wysokiej pozycji w branży budowlanej.

Od 25 lat funkcjonuje i oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych w pełnym spektrum obiektów kubaturowych oraz materiały dla branży budowlanej. Założyciel firmy Pan Rajmund Adamietz,  swoje pierwsze doświadczenia biznesowe,  zdobywał w Niemczech, a na polskiej ziemi wykorzystał je i połączył z wiedzą osób z kluczowych sektorów dotyczących budownictwa, działalności badawczej i rozwoju biznesu. Rozkwit przedsiębiorstwa przypieczętowało powstanie Grupy Adamietz, która łączy dzisiaj wiele podmiotów  z obszaru budownictwa, produkcji wyrobów budowlanych, transportu i hotelarstwa.

Rozwój na rozległą skalę
730 milionów złotych rocznego przychodu, tylko głównego podmiotu Adamietz Sp. z o.o. - to efekt 25 lat wytrwałej i odważnej pracy, zarówno samego właściciela, kadry kierowniczej, jak i całego zespołu. Zaskakujące jest to, że przy tak rozwiniętej strukturze, Grupa ma nadal charakter familijny, a całość kapitału reprezentuje rodzina Adamietz. Cofając się do początków, trzeba wspomnieć rok 1994, w którym doszło do założenia działalności przez Pana Rajmunda Adamietz w miejscowości Kadłub pod Strzelcami Opolskimi. Filarem Grupy jest spółka Adamietz funkcjonująca w obszarze generalnego wykonawstwa, z mocnym zapleczem produkcyjnym. W grupie jest także Opex S.A., firma budowlana wyspecjalizowana w rynku niemieckim i mieszkaniowym. Ponadto w nowoczesnych halach w Strzelcach Opolskich produkowane są innowacyjne wyroby takie jak : płyty warstwowe (ARPANEL), konstrukcje stalowe (FORMOPEX), cienkościenne profile i obróbki metalowe (PROFILAR) oraz suwnice (RIALEX), te akurat w Kluczborku. Wymienione komponenty są kluczowe w budownictwie przemysłowym. Ich pozycja rynkowa związana jest z jakością, wynikającą ze stosowania najlepszych surowców i materiałów, dobrych procesów obróbczych i nadzoru nad nimi, co w sumie gwarantuje najwyższe europejskie standardy. Dzisiaj zarządzający przedsiębiorstwem przyznają, że wprowadzenie nowatorskich produktów i zakup nowoczesnych maszyn wytwórczych były słuszny i umożliwił osiągnięcie sukcesu. Zarząd potrafił również skorzystać z funduszy unijnych w celu realizacji kilku projektów, które wzmocniły innowacyjny wizerunek firmy. Ważnym wydarzeniem w historii przedsiębiorstwa była zmiana siedziby w 2005 roku i przeniesienie firmy Strzelec Opolskich. Mieszczą się tutaj zarówno pomieszczenia biurowe, jaki i hale produkcyjne i magazynowe o łącznej powierzchni 19 000 metrów kwadratowych należące do Grupy Adamietz. Na tym terenie funkcjonuje park maszynowy do wytwarzania konstrukcji i elementów systemu obudowy hal oraz najnowocześniejsza w Polsce linia produkcyjna płyt warstwowych. Dawniej na tym obszarze był zlokalizowany państwowy zakład AGROMET, który upadł i stał się ruiną. Powstanie opisywanej firmy znacząco zmieniło krajobraz miasta, a także dało zadowalające miejsce pracy dla wielu mieszkańców Strzelec i okolicznych miejscowości.

adamietz2

Projekty najwyższej jakości
Podstawowym obszarem działania przedsiębiorstwa jest budownictwo kubaturowe, a zwłaszcza obiekty przemysłowe, logistyczne, komercyjne, biurowe, użyteczności publicznej. Ich realizacja odbywa się w generalnym wykonawstwie, w systemie „zaprojektuj i zbuduj”, jak i tylko wykonawczym. Oferta dla klientów jest kompleksowa, gdyż oprócz samego wykonawstwa kontrahenci otrzymują asortyment budowlany wyprodukowany w tej samej Grupie. Produkty Adamietz znane są także poza naszym państwem, gdyż ich międzynarodowy rynek zbytu wciąż się powiększa. W tym celu została powołana jedna ze spółek Adamietz Opex S.A., która prowadzi projekty budowlane w Niemczech, Austrii i w krajach Beneluksu, współpracując w tym zakresie z kilkoma potentatami, np. Bilfinger Berger. Do jednych z większych sukcesów Adamietz, niewątpliwie należy fabryka płyt warstwowych uruchomiona na początku 2014 roku. Płyty warstwowe ARPANEL stosuje się w budynkach przemysłowych, komercyjnych i użyteczności publicznej, głównie w obiektach wymagających zastosowania najostrzejszych przepisów przeciwpożarowych i z zachowaniem właściwych parametrów izolacyjności akustycznej. Ponadto wykorzystanie tych płyt gwarantuje izolację termiczną oraz spełnienie wymogów ekologicznych. Znajdują one zastosowanie przy budowie dachów i ścian pomieszczeń w konstrukcji stalowej i żelbetowej. Opisywany produkt może posiadać trzy różne rdzenie izolacyjne tj.: piankę poliuretanową PUR, piankę PIR oraz wełnę mineralną ( MiWo). Można powiedzieć, że te płyty łączą trzy kraje tzn. niemiecką jakość, polskie doświadczenia oraz włoski styl. Wszystkie wymienione parametry pozwoliły producentowi stać się jednym z liderów w Polsce w zakresie produkcji tego wyrobu. Nowoczesne elementy obudów hal przemysłowych, logistycznych powstają na bazie najwyższej jakości technologii niemieckiego producenta maszyn – firmy Hennecke. Decyzja o uruchomieniu tego przedsięwzięcia była bardzo słuszna, gdyż skala produkcji wynosi 2 miliony metrów kwadratowych płyt warstwowych o wartości ok. 200 milionów złotych.

Najważniejszy potencjał
Ta rozwinięta struktura działalności Grupy Adamietz i osiągnięte przychody nie byłyby możliwe bez pracowników, którzy są najważniejszym potencjałem firmy. W skład kadry wchodzą doświadczeni i profesjonalni inżynierowie, menadżerowie, pracownicy obsługi administracyjno-finansowej oraz osoby zatrudnione na produkcji, ekipy monterskie, żelbetowe i ogólnobudowlane. Ogromne zaangażowanie i chęć wykonywania swoich obowiązków jak najlepiej - znacząco przyczyniają się do dynamicznego rozwoju firmy. W całej Grupie kładzie się silny nacisk na utrzymanie dobrych, wzajemnych relacji. Służą temu różne wydarzenia, np. spotkania integracyjne, coroczne świąteczno-noworoczne imprezy pracowników wraz z ich partnerami. Taka kultura pracy wpływa pozytywnie na zatrudnionych, którzy mogą liczyć na wsparcie w razie problemów zawodowych i prywatnych. Warto dodać, że posiadanie własnych brygad budowlanych, to jedno z założeń strategii przedsiębiorstwa, której celem jest elastyczność i wysoka jakość oferowanych usług, dla zapewnienia najwyższej satysfakcji klientów. Przy niektórych projektach spółka korzysta z uznanych firm podwykonawczych i specjalistycznych. Własne zasoby i właściwe zarządzanie podwykonawcami pozwalają na oddawanie inwestycji, w terminie, bez zastrzeżeń jakościowych, w ustalonych budżetach. Zarządzający Adamietz wprost przyznają, że zadowolony klient to najlepszy nośnik reklamowy dla sektora usługowego. Trudno z tym stwierdzeniem dyskutować.

adamietz3

Światowe realizacje
Rok 2019 w historii firmy zapisze się jako niezwykle udany, a obroty przekroczą 700 milionów złotych. Wśród wielu realizacji można wymienić kilku klientów, dla których powstały fabryki np.: Gillette (w Łodzi), UTC Collins we Wrocławiu (przemysł lotniczy), MTU Rzeszów/Monachium (przemysł lotniczy), Broekelmann z Grupy Knauf (sektor automotive), duńskie przedsiębiorstwo TOMS (branża FMCG, w Nowej Soli) czy galeria handlowa w Nysie dla firmy DEKADA oraz wiele innych.

Plan na sukces
W świecie biznesu oprócz doskonałej orientacji rynkowej potrzeba także zmysłu przedsiębiorczego, którego nie brakuje Prezesowi Zarządu i właścicielowi firmy Panu Rajmundowi Adamietz. Konsekwentne budowanie firmy na fundamentach zaufania, solidności i rzetelności przyniosło wiele sukcesów. Szybka reakcja na zmiany i oferowanie najlepszego serwisu są równie istotne, jak i zapewnienie pracownikom wszystkich szczebli właściwych warunków pracy. Oczywiście osobiste i pełne zaangażowanie zarządzających jest także niezbędne w pomyślnym prowadzeniu działalności gospodarczej. Na pytanie dotyczące planów, Rajmund Adamietz odpowiada, iż strategia firmy zakłada: ciężką pracę nad kolejnymi zmianami, systematyczny rozwój w budownictwie przez powiększenie zasięgu geograficznego oraz poszerzenie oferty produktowej.

adamietz4

Przedsiębiorczość od innej strony
Tak doskonały sposób funkcjonowania został również dostrzeżony przez gremia eksperckie. Adamietz jest kilkukrotnym laureatem nagrody Gazela Biznesu oraz otrzymał nominację do lauru Firma Dobrze Widziana w konkursie organizowanym przez Business Centre Club. Przedsiębiorstwo należy do Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA oraz jest członkiem Programu Rzetelna Firma. Oprócz solidnego wykonawstwa, Grupa Adamietz jest znana w środowisku ze swojej działalności charytatywnej i sponsorskiej nie tylko na lokalną skalę. Warto wspomnieć o wsparciu dla Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „BARKA” i Fundacji „Sanktuarium Góry Św. Anny” angażującej się w rekonstrukcję obiektów dóbr kultury sakralnej na Górze Św. Anny. Kadra kierownicza pomagając potrzebującym oraz wspierając regionalne inicjatywy ukazuje, że przedsiębiorczość może mieć także „społeczną twarz”.

 

fb button