magazine top

arsanit

ARSANIT Sp. z o.o. powstała w 2002 roku, początkowo jako niewielki zakład produkujący podstawowe wyroby chemii budowlanej. Firma jednak szybko weszła na drogę dynamicznego rozwoju, by obecnie zatrudniać niemal 200 osób, posiadać nowoczesne, wydajne linie produkcyjne i dostarczać na rynek szeroki wachlarz specjalistycznych, wysokiej jakości produktów chemii budowlanej i rozwiązań systemowych. O firmie rozmawiamy z Panem Krzysztofem Skrobotem – Prezesem Zarządu ARSANIT Sp. z o.o.

Proszę powiedzieć, jakie były początki firmy ARSANIT i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

Zakładając w 2002 roku firmę ARSANIT, skupiliśmy się na dwóch kwestiach – dbaniu o jakość produktów oraz budowaniu trwałych relacji z klientami. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie właśnie te wartości pozwalają przetrwać nawet największe perturbacje w trudnej branży chemii budowlanej. Z pewnością budowa każdego z zakładów produkcyjnych to istotne momenty w naszej historii. W obu przypadkach istotnym posunięciem było sięgnięcie po dotacje unijne – to z pewnością przyspieszyło rozwój firmy.

Aktualnie w ofercie firma posiada ponad 100 nowoczesnych produktów chemii budowlanej, podzielonych na trzy grupy: produkty sypkie, produkty mokre, styropian. Czy może Pan opowiedzieć nam szerzej o oferowanych produktach, technologiach produkcji i zapleczu produkcyjnym firmy?

Oba zakłady produkcyjne posiadają nowoczesne linie produkcyjne, a innowacyjność oferowanych rozwiązań opiera się w dużej mierze na badaniach, które prowadzone są we własnym laboratorium. Tam właśnie kontrolujemy jakość produktów i stale je ulepszamy. Fakt, że stałe wsłuchujemy się w głos klienta, nie raz pozwoliło nam trafnie dostrzec jego potrzeby i w efekcie rozszerzać naszą ofertę. Dziś oferujemy ponad sto specjalistycznych produktów, ale to kompleksowe rozwiązania w zakresie systemów ociepleń są naszą domeną a jako jeden z nielicznych producentów w Polsce, oferujemy wszystkie produkty do wykonania systemu ociepleń – produkty suche, produkty mokre i styropian.

Jesteście prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem z polskim kapitałem. Od lat staracie się, aby oferowane przez was systemy ociepleń, tynki oraz inne produkty z zakresu chemii budowlanej, zawsze odznaczały się najwyższą jakością i innowacyjnością. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Nie wystarczy mieć kompleksowej oferty, bo aby z powodzeniem sprzedawać takie złożone rozwiązania systemowe, stale i ściśle współpracujemy z wykonawcami, projektantami. Doskonalimy wiedzę ich oraz naszych doradców pracujących bezpośrednio z Klientami. Na takiej formie współpracy korzystają obie strony, bo Klienci otrzymują profesjonalne wsparcie przed- i posprzedażowe a my niejednokrotnie otrzymujemy informacje zwrotne, które wykorzystujemy dostosowując swoją ofertę do potrzeb rynku. Również własny tabor transportowy pozwala nam skutecznie docierać do klientów niemal w całej Polsce – bezpośrednio na budowę, wtedy, kiedy to najbardziej optymalne.

Sukces firmy nie byłby możliwy bez wysoko wykwalifikowanej kadry. Czy może Pan opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień poprzez swoją pracę budują sukces firmy?

W nowoczesnej i odpowiedzialnej firmie, dobry jakościowo produkt to podstawa – standard bez którego nie można marzyć o satysfakcji. Pełnym sukcesem jest dopiero Klient, który jest adwokatem marki i poleca ją innym. I o tego klienta dba każdy pracownik firmy, a szczególnie ten, który ma bezpośredni z nim kontakt. Mamy grupę doradców – zarówno techniczno-handlowych, jak i inwestycyjnych, którzy są w stałym kontakcie z klientami, bo nasza filozofia prowadzenia biznesu znacząco wykracza poza standardowe transakcje kupna-sprzedaży. Stawiamy na trwałość relacji, dobre zrozumienie potrzeb i wspólny rozwój.

Jakość to dla Państwa priorytet. Doskonale wiecie, że w przemyśle nie ma miejsca na kompromisy, dlatego obracacie się wyłącznie wśród najlepszych dostawców i partnerów biznesowych. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Dobry produkt oczywiście wymaga dobrego surowca, dlatego współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami. Nasze laboratorium badawcze stale monitoruje rynek surowców i prowadzi testy nowych komponentów, dzięki czemu zdobywamy wartościową wiedzę o nowościach i możliwościach ich zastosowania w naszych produktach. Z najbardziej znanych dostawców wymienić możemy firmy BASF (polimery), Lafarge (cementy), Wacker (dyspersje), Thor (biocydy), ale jest ich o wiele więcej.

Dzięki prowadzonej polityce jakości i ściśle przestrzeganym standardom, firma ARSANIT cieszy się zaufaniem Klientów w Polsce oraz wielu krajach świata. Firma ciągle dynamicznie się rozwija – zwiększa asortyment oferowanych produktów. Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Od dawna mamy jasno określoną drogę rozwoju. Jesteśmy w stałym kontakcie z dostawcami surowców, dzięki którym mamy też wiedzę o tym, co technologicznie przyniesie nam przyszłość. Cały czas staramy się na bieżąco reagować na pojawiające się w otoczeniu okazje i reagować z wyprzedzeniem gdy przewidujemy jakieś niebezpieczeństwa. Jedną z szans, którą od dawna zauważamy jest stale rosnące zainteresowanie Klientów szarym styropianem. Właśnie w pod tym kątem przygotowujemy się na kolejne lata i aktualnie rozważamy możliwości budowy kolejnego zakładu produkcyjnego styropianu.

Produkty firmy ARSANIT posiadają wszystkie niezbędne atesty. Nieustanny rozwój przedsiębiorstwa został wielokrotnie zauważony i doceniony. Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą się Państwo pochwalić?

Chociaż wyróżnienia i nagrody nie są głównym celem funkcjonowania firmy ARSANIT, to jednak każde z nich cieszy. Z tych najbardziej znanych przyznanych firmie ARSANIT wymienić można „Gazele Biznesu”, „Gepardy Biznesu”, „Diamenty Forbesa”, jesteśmy także uczestnikami programów „Firma Godna Zaufania” i „Rzetelna Firma”. Z ostatnich wyróżnień wymienić można tytuł „Wielki Modernizator Polski 2018”, przyznany w siódmej edycji tego konkursu. Każde z tych wyróżnień to dla firmy nagroda i potwierdzenie tego, że przyjęta filozofia prowadzenia biznesu, budowania jakości współpracy i kierunkach rozwoju przynoszą wymierne efekty oraz są pozytywnie oceniane przez naszych Klientów.

Będąc od lat obecna na polskim rynku, firma ARSANIT dba o najwyższą jakość dostarczanych produktów. Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Stale pracujemy nad rozwojem - zarówno od strony udoskonalania infrastruktury obu zakładów produkcyjnych, jak również od strony rozwoju kadry. To pozwoliło nam dotrzeć do tego miejsca, w którym jesteśmy dziś i pozwala z optymizmem patrzyć w przyszłość.

fb button