magazine top

Największą zaletą granitowych płytek płomieniowanych jest ich antypoślizgowa powierzchnia. Płomieniowanie czyni kamień chropowatym, co skutecznie zapobiega potknięciom i upadkom nawet na śliskiej i mokrej nawierzchni. Ale to nie wszystko - sprawdź resztę zalet tego pięknego materiały wykończeniowego.

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o granicie. To jedna ze skał, które charakteryzują się największą trwałością. To zasługa między innymi wyjątkowej twardości, która najlepiej świadczy o tym, jak bardzo materiał jest solidny. Z tego powodu często wykorzystuje się go między innymi do wytwarzania płytek, które łączą w sobie wspaniały wygląd i trwałość. Gwarantują one prawdziwe pole do popisu, bowiem możemy decydować o formie ich wykończenia i ostatecznym efekcie, jaki dzięki temu uzyskamy. Przykładowo, można zastosować płomieniowanie. To nic innego jak poddawanie kamienia obróbce termicznej, w wyniku której podgrzane fragmenty skały odpryskują. Można dzięki temu zyskać naprawdę wiele.

plytki-granitowe-padang-dark-plomieniowane2

Funkcjonalność i estetyka

Największą zaletą granitowych płytek płomieniowanych jest ich antypoślizgowa powierzchnia. Płomieniowanie czyni kamień chropowatym, co skutecznie zapobiega potknięciom i upadkom nawet na śliskiej i mokrej nawierzchni. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza na zewnątrz i podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy mróz. To prosty i skuteczny zabieg, którego rezultatem będzie znaczne podwyższenie bezpieczeństwa.

Gdzie sprawdzi się granit płomieniowany?

W związku z antypoślizgowymi właściwościami, naturalnym jest, że granit płomieniowany stosuje się przede wszystkim na zewnątrz. Ma to miejsce zarówno przed domami prywatnymi, jak i budynkami użyteczności publicznej. Płytki z tego surowca nadają eleganckiego i wytwornego charakteru, a jednocześnie zapobiegają ślizganiu się na nawierzchni. Przy ich pomocy można wyłożyć schody, taras, balkon a także ogrodowe ścieżki. We wszystkich tych rolach sprawdzą się doskonale. Musimy jednak pamiętać o tym, że granit należy odpowiednio zaimpregnować, by móc jak najdłużej cieszyć się jego nienagannym stanem. Impregnację trzeba wykonywać raz w roku, nie jest to jednak nic skomplikowanego. Dzięki niej zapewnimy podłożu ochronę przed zabrudzeniami i wilgocią, a płytki będą wyglądać doskonale przez wiele lat.

plytki-granitowe-yellow-pink-plomieniowane3

Korzyści płynące z zastosowania płytek granitowych

W czym płytki granitowe są lepsze od tych wykonanych z innego materiału i dlaczego warto się na nie skusić? Na ich korzyść przemawia wiele zalet. Pierwszą i podstawową z nich jest ich niekwestionowana solidność i trwałość. Twardością dorównują skale, z której zostały wytworzone. Co za tym idzie, bardzo trudno je uszkodzić. Są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, takie jak pęknięcia, ukruszenia czy nieestetyczne zarysowania i wyżłobienia, bez względu na to, jak intensywnej eksploatacji są poddawane. Znajdą więc zastosowanie zwłaszcza w przestrzeniach publicznych, gdzie codziennie przechodzi mnóstwo osób. Gdy zaimpregnujemy je we właściwy sposób i przy użyciu preparatu odpowiedniej jakości, zabezpieczymy je także przed działaniem substancji chemicznych, skrajnych temperatur, wilgoci i ognia. Tym samym nie będziemy musieli obawiać się o ich stan przez wiele długich lat.

Płytki granitowe cechują nie tylko zalety funkcjonalne ale i estetyczne. Posiadają wyjątkowe wzory, z których każdy jest na swój sposób unikalny i niezwykle elegancki. Przywodzą na myśl ponadczasową klasę i finezję. Dodatkowym plusem jest fakt, że występują w bardzo wielu interesujących kolorach, do których należą: szary, biały, czarny oraz czerwony. Dzięki temu mamy naprawdę ogromne pole do popisu jeśli chodzi o dopasowanie ich do konkretnych aranżacji. Taka uniwersalność sprawia, że granitowe płytki będą wyglądały równie dobrze w różnych pomieszczeniach w prywatnych nieruchomościach, jak i w budynkach przeznaczenia publicznego.

plytki-granitowe-plomieniowane-maple-red-1 4

Płytki granitowe – gdzie można je stosować?

Podsumowując przedstawione nieco wcześniej informacje, płytki granitowe o wykończeniu płomieniowanym stosowane są głównie na zewnątrz budynków z uwagi na ich właściwości antypoślizgowe. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań ku temu, by stosować je także wewnątrz budynków i mieszkań, na przykład w łazience. Również tam podniosą poziom bezpieczeństwa i będą wyglądać znakomicie. Z powodzeniem możemy wyłożyć nimi podłogę w garażu lub zastosować na podjeździe. Równie dobrze sprawdzą się jako materiał przy pomocy którego wytyczymy ścieżki ogrodowe, bowiem stworzą piękne połączenie z roślinnością. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyłącznie subiektywny gust.

Sięgając po płytki granitowe płomieniowane otrzymujemy produkt, który udowadnia, że wysoka jakość, funkcjonalność i walory estetyczne mogą iść ze sobą w parze. Są antypoślizgowe, przez co zauważalnie ułatwiają korzystanie z wielu przestrzeni. Ich pielęgnacja i utrzymanie w czystości i dobrej kondycji nie sprawia problemów, a trwałość i odporność na uszkodzenia sprawia, że są doskonałą inwestycją. Jeśli interesuje nas to rozwiązanie ale nie jesteśmy co do niego przekonani w stu procentach, warto rozpocząć naszą przygodę z tym materiałem od wyłożenia nim stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Może nią być chociażby podłoga na balkonie. Jeśli spełni nasze wymagania i uznamy, że nam odpowiada, będziemy mogli zastosować płytki granitowe na szerszą skalę.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani płytkami granitowymi zapraszamy do sklepu w którym znajdziecie większość dostępnych na rynku kamieniarskim materiałów - https://kamiennewnetrza.pl/