Excellent - Marka zobowiązuje

Share

 Excellent Usługi Sp. z o. o. z Krakowa już od ponad 13 lat działa na rynku stolarki budowlanej. — Marka zobowiązuje — podkreśla Prezes spółki, Pan Edward Ziębicki. Dlatego też firma nie unika trudnych wyzwań, w tym także renowacji obiektów zabytkowych Jej szefowie postawili na jakość i elegancję – nie oszczędza się tam na materiałach, a okna z logo Excellent robione są wyłącznie z drewna.

Krok po kroku
Chcąc przybliżyć początki marki Excellent Usługi, musimy cofnąć się do 1997 roku. Wtedy to Grupa Excellent, specjalizująca się jak dotąd w usługach dla budownictwa, wyposażeniu wnętrz oraz przemyśle szklarskim, dostrzegła także niebagatelny potencjał drzemiący w produkcji stolarki budowlanej. Na konkretne decyzje nie trzeba było długo czekać – nowej gałęzi działalności postanowiono zadedykować osobną spółkę. Uznanie wśród odbiorców przyszło zaraz potem. — Od tego czasu staliśmy się marką rozpoznawalną i cenioną na rynku budowlanym — wspomina Edward Ziębicki — Konsekwentnie zdobywaliśmy doświadczenie, pozyskiwaliśmy znakomitych fachowców, doskonaliliśmy procesy technologiczne — dodaje. Sukcesu tego nie byłoby, gdyby nie jasno sprecyzowana misja spółki. Rzecz jasna misja ta celuje w jak największe zadowolenie i komfort Klientów. Środki, które temu służą, to przede wszystkim wysoka jakość, zaawansowane technologie, wreszcie najnowsze rozwiązania i trendy we wzornictwie. Tyle o misji, jeśli zaś chodzi o strategię, to postawiono tam na zrównoważony rozwój. Dzięki temu, bez większych wzlotów i upadków, firma zdobywa sobie coraz lepszą pozycję w branży. W Excellent Usługi nie stawiają wszystkiego na jedną kartę – zamiast działać pochopnie, wolą do wszystkiego dochodzić krok po kroku.

Widać efekty
Dziś przynosi to odpowiednie rezultaty. — Od początku tego roku realizujemy ambitny plan inwestycyjny — o szczegółach opowiada Edward Ziębicki — To pozwoli wzbogacić naszą dotychczasową ofertę o wyroby energooszczędne. Stosując profile ramy o szerokości 78 mm, możemy wreszcie wprowadzić 3-szybowy pakiet zespolenia. To rozwiązanie sprawia, że podnoszą się parametry energooszczędne naszych okien. Jak dotychczas odpowiednie parametry udawało nam się osiągnąć tylko przy pomocy kosztownej technologii okien pasywnych —dodaje. Gdy mowa o kolejnych inwestycjach, wspomnieć także wypada o profilu ramy o szerokości 92 mm. Ten z kolei pozwala osiągnąć parametry izolacyjności termicznej na poziomie Uw = 0.8 W/m2K. Co jeszcze? —Jesienią tego roku uzupełnimy ofertę o całą gamę drzwi wewnętrznych najwyższej jakości. Produkujemy je z najlepszych surowców naturalnych: drewna, naturalnych oklein drewnianych, ekologicznych lakierów oraz zaawansowanych technologicznie okuć — uzupełnia Prezes spółki.

Marka zobowiązuje
Sukcesu marki Excellent Usługi nie byłoby bez zadowolonych Klientów, Klientów z kolei nie byłoby bez przemyślanej polityki jakości. — Postawiliśmy na jakość i rzetelność. Nie szukamy oszczędności na siłę, preferujemy za to surowce i rozwiązania najwyższej jakości — podkreśla Edward Ziębicki. Chodzi wszak o to, by Klient nie tylko był zadowolony, ale miał również poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to zapewnia firmowy serwis, który świadczy wszelkiego rodzaju usługi gwarancyjne i pogwarancyjne w zamontowanej już stolarce, w tym regulację, konserwację, wymianę zestawów szybowych i inne. W spółce jednak doskonale wiedzą, że zadowolony Klient czuć musi coś więcej niż tylko bezpieczeństwo. —Dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Realizujemy projekty nietypowe oraz powszechnie stosowane w budownictwie elementy stolarki budowlanej. Dbamy o formę i każdy detal. Nasi specjaliści już na etapie projektowym służą swoją wiedzą i współtworzą najlepsze rozwiązania zgodne z oczekiwaniami Klienta — rozwija Edward Ziębicki.

Lubią wyzwania
Spółka Excellent Usługi wywodzi się z Krakowa. Nie brak tu cennych zabytków architektury, z których wiele renowacji wymaga albo renowację właśnie przechodzi. Prace tego typu wymagają nie lada precyzji, nie zatrudnia się też przy nich byle kogo – o wszystkim decydujje tutaj konserwator zabytków. Wśród wykonawców tego typu usług jest także Excellent. — Rekonstrukcja zabytkowej stolarki, z jej misternymi detalami jest dla nas zawsze niezwykłym i ciekawym wyzwaniem — rozwija Edward Ziębicki —Zależy nam bardzo, by przywrócić jej dawną świetność i blask. Niekiedy bywa to trudne i wymaga wielu kompromisów. Warto jednak próbować, bo ostateczny efekt przechodzi często oczekiwania naszych Klientów, nam zaś wynagradza wszystkie poniesione trudy. Na swoim koncie mamy realizację stolarki do wielu secesyjnych obiektów — dodaje. Wiele z tych obiektów znajduje się w rejestrze zabytków, dość wspomnieć budynki przy ul. Łobzowskiej lub Hotel Royal w Krakowie czy kamienice przy ul. Foksal w Warszawie.

Dlaczego drewno
Wielu producentów stolarki okiennej postawiło dziś na tanią technologię PCV. W Excellent Usługi podstawowym surowcem pozostaje jednak drewno. Dlaczego właśnie drewno? Bo to czysta natura i sama estetyka. Drewno ma miłą temperaturę powierzchni i jest przyjemne w dotyku.. Jest również bardzo odporne na zmiany temperatury i kształtu - przy odpowiedniej pielęgnacji okna drewniane służyć mogą przez lata. W razie uszkodzeń łatwo je naprawić oraz wyposażyć w dodatkowe akcesoria i okucia. Ze względu na niski współczynnik przenikania ciepła – poleca się je zwłaszcza dla domów o niskim zużyciu energii. Drewniane ramy okienne można malować na dowolny kolor, czy to farbami kryjącymi czy też lazurami. Wreszcie poprzez różne formy okien drewnianych można dowolnie kształtować fasady budynków. Okna firmowane logo Excellent wytwarzane są z drewna sosnowego i mahoniowego (meranti) klejonego trójwarstwowo. Słoje poszczególnych warstw złożone są w taki sposób, że zapobiega to wypaczaniu się okien. Wykonana w systemie DJ 68, stolarka Excellent dostępna jest w dwóch profilach: KLASYCZNYM I SOFTLINE.

Tanio i ekologicznie
Excellent Usługi udowadnia zarazem, że stolarka drewniana może być ekologiczna. — Surowce, z których produkujemy stolarkę są pozyskiwane z plantacji drewna red meranti, a nie poprzez rabunkową gospodarkę na terenach uznawanych za zielone płuca naszej planety — podkreśła Edward Ziębicki. W produkcji firma stosuje niegroźne dla środowiska lakiery wodorozcieńczalne – to powoduje, że do atmosfery nie ulatniają się szkodliwe substancje lotne, a i sam proces produkcji jest bezpieczniejszy dla środowiska. Spółka promuje także idee pasywności energetycznej. Co to takiego wyjaśnia jej Prezes: — To działanie proekologiczne, które oznacza oszczędność energii. Dom pasywny i zastosowane w nim rozwiązania to jedyna droga dla budownictwa, bo kurczą się i drożeją konwencjonalne źródła energii takie jak ropa, gaz ziemny czy węgiel kamienny. Dom pasywny sprawia, że potrzeba mniej energii, a tym samym mniej zanieczyszczeń dostaje się do atmosfery.


Innowacyjne rozwiązania
Czas teraz na kilka szczegółów dotyczących samej oferty spółki. Excellent Usługi produkuje okna standardowe i stylizowane, parapety, drzwi i bramy zewnętrzne, panele do segmentowych bram garażowych oraz drzwi wewnętrzne. Stolarka ta wyposażona jest w markowe i atestowane zamki, okucia, szyby i mechanizmy od sprawdzonych dostawców. Ofertę spółki wyróżniają także innowacyjne rozwiązania, a najważniejszy z nich to profil drewniany z nakładką aluminiową. Spółka technologię tę wykorzystuje już od kilku lat. — Rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem Klientów, którzy oczekują niekonwencjonalnych propozycji — podkreśla Edward Ziębicki — Taki rodzaj stolarki łączy wysokie walory estetyczne z najlepszym stopniem zabezpieczenia drewna przed wpływem czynników zewnętrznych. Ponadto pozwala połączyć ciepło – to daje drewno – z nowoczesnością – to z kolei zasługa aluminium. Taka kombinacja przynosi pożądane rezultaty w postaci podwyższonej izolacyjności termicznej — uzupełnia. Dodać jeszcze wypada, że wszystkie elementy systemu zostały przebadane w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast” Poznań i posiadają Aprobatę Techniczną. Instytut Rosenheim wydał dlań atest potwierdzający najwyższe parametry okien konstrukcyjnych zbudowanych w oparciu o system ALURON GEMINI. Okna przebadano również z pozytywnym skutkiem w Instytucie Techniki Budowlanej.

Widoki na przyszłość
Jeszcze w tym roku spółka planuje uruchomić super nowoczesną linię do produkcji drzwi wewnętrznych, a także usprawnić produkcję stolarki zewnętrznej. Inwestycje te podyktowane są tym, że produkty sygnowane logo Excellent cieszą się coraz większą popularnością na rynkach zagranicznych. — Trzeba kuć żelazo póki gorące, dlatego będziemy rozwijać eksport. Jednak największe wyzwania czekają na nas wciąż na rynku krajowym W najbliższych latach planujemy rozwinąć naszą sieć sprzedaży o własne biura handlowe w największych miastach Polski oraz oparte o franczyzę w mniejszych miejscowościach — rozwija Edward Ziębicki. Działania te są niezbędne, bo jak dalej zauważa Prezes spółki, na rynku stolarki każdy walczy o swoje, a rozdrobnieni producenci o regionalnym zasięgu wciąż potrafią skutecznie konkurować z dużymi firmami nastawionymi na produkcję masową. Zmieniają się także klienci – nikt nie kupi tu kota w worku. Usprawnienia, jakie wprowadza w tej chwili Excellent, mają sprawić, by wybór przysłowiowego kota w worku więcej im nie groził. 