CAE- czym jest i czy warto robić?

Share

pen-writing-notes-studying 1

Język angielski bez wątpienia jest w dzisiejszych czasach niezbędny. Niezależnie od tego czy uwielbiamy zagraniczne podróże, czy pracujemy w międzynarodowej firmie powinniśmy go znać. Dobrze jest także potwierdzić te wiedzę odpowiednimi certyfikatami.

Certificate in Advanced English

Wiele osób decyduje się na Cambridge English Advanced, czyli egzamin certyfikujący, który potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Jest on znany na całym świecie, głównie dlatego, że jego zdanie jest uznawane w wielu instytucjach. W Polsce możemy go wykorzystać miedzy innymi w pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ma on również liczne zalety dla studentów. Ci, którym udało się go zaliczyć są zwolnieni z zajęć z języka angielskiego i łatwiej jest im wziąć udział w międzynarodowych wymianach. Co ważne, egzamin jest ważny przez całe życie, nie będziemy więc musieli go powtarzać.

Części egzaminu

CAE jest złożony z 4 części. Pierwsza, czyli czytanie, trwa półtorej godziny. Będziemy poproszeni o wypełnienie luk w tekście, przekształcanie zdań oraz wybór odpowiedniej odpowiedzi. Czekają na nas także zadania ze słowotwórstwa i dopasowanie pytań do tekstu. Łącznie część ta składa się z ośmiu elementów. Następnie przechodzimy do pisania. Tutaj czekają na nas tylko dwa polecenia i obydwa dotyczą stworzenia tekstu. Każdy z nich musi mieć co najmniej 220 słów. Słuchanie trwa krócej niż poprzednie etapy, bo jedynie 40 minut. Polega między innymi na uzupełnieniu luk oraz wskazaniu prawidłowej odpowiedzi do tekstu słuchanego. W przeciwieństwie do pozostałych części, do których podchodzimy indywidualne, egzamin z mówienia odbywa się w parach. Na początku rozmawia się z egzaminatorem, następnie osoby podchodzące do CAE prowadzą dyskusję między sobą. Jedno z zadań dotyczy także rozmowy o zaprezentowanych zdjęciach.

Egzaminy odbywają się kilka razy do roku, zaś daty ustala Cambridge English. Możemy do niego podejść w kilkunastu miastach w całej Polsce. Niezależnie od tego, czy wybierzemy CAE w Warszawie, Lublinie, Krakowie powinniśmy dobrze przygotować się do testu. Jest on dość skomplikowany, ale zdobyty certyfikat będzie miał ogromne znaczenie szczególnie dla naszej kariery zawodowej.


mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie