Kupujesz meble biurowe? Na to zwróć uwagę!

Share

kupujesz-meble-biurowe1

Bez względu na to, czy szukamy mebli do pracy dla siebie, czy swoich pracowników, czy nasz gabinet mieści się w domu, czy chodzi o biuro w dużej firmie, to zawsze powinniśmy skrupulatnie podejść do tematu. Meble biurowe przede wszystkim muszą być wygodne, ale także praktyczne i eleganckie. Biuro jest wizytówką naszej firmy. Chcemy być postrzegani, jako właściciele rzetelnej firmy z doświadczeniem, która dba o klientów i pracowników, a stylowe biuro może nam ułatwić stworzenie takiego wizerunku.

Meble dopasowane do profilu prowadzonej działalności

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mebli do naszego biura, przeanalizujmy do czego będziemy wykorzystywać naszą przestrzeń biurową. Czy będzie ono służyć wyłącznie do pracy przy komputerze, czy będą odbywały się tam także spotkania z klientami. Inaczej umeblujemy gabinet lekarski, a inaczej biuro w firmie handlowej. Nawet jeśli klienci nie będą odwiedzać naszego biura, to i tak jego umeblowanie będzie stanowić istotną kwestię. Wygodne i funkcjonalne meble wpłyną pozytywnie na produktywną pracę w biurze.

Styl naszego biura

Zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć, gdy myślimy o aranżacji pomieszczenia biurowego. Czy szukamy nowoczesnych rozwiązań, czy raczej wolimy tradycyjne meble, które stworzą klasyczne i uniwersalne wnętrze. Przemyślmy wystrój biura, żeby nie wyglądało ono na zlepek przypadkowo zakupionych mebli. Wszystko powinno do siebie pasować i tworzyć elegancką przestrzeń. Jeśli stawiamy na klasyczne, prostokątne biurko z surowego drewna, to nowoczesny regał z frontami na wysoki połysk, w kontrastowych kolorach, da wrażenie chaosu.

Funkcjonalność i pojemność mebli biurowych

Tu również, branża ma ogromny wpływ, na wybór odpowiednich mebli. Jeśli cała nasza praca skupia się w komputerze i nie potrzebujemy miejsca na sterty dokumentów upchanych w potężne segregatory, to nie warto zagracać niepotrzebnie pomieszczenia. Biurko, wygodne fotele, krzesła dla klientów i niewielka szafa zdecydowanie wystarczą. Jeśli jednak, potrzebujemy dużo miejsca, to musimy znaleźć odpowiednio pojemne regały i funkcjonalne szafy. Meble mają ułatwiać nam pracę, a nie stanowić dodatkową przeszkodę.

Przede wszystkim biurko

Każdy pracownik biurowy to powie, że w jego pracy najważniejsze są wygodny fotel i biurko. Tu nie warto oszczędzać. Muszą być to meble bardzo komfortowe, ponieważ praca w pozycji siedzącej ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Powinniśmy dopasować kształt i wysokość blatu biurka do wzrostu naszych pracowników. Sprawdźmy, czy będą mogli wygodnie oprzeć dłonie na blacie przy klawiaturze komputera. Przemyślmy, jaka powierzchnia blatu będzie potrzebna. Teraz już nie wybieramy tylko wielkości biurka, ale także mamy możliwość wyboru oryginalnego kształtu. Możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań biurek w kształcie sześcianu czy litery L. Ważne jest także to, z czego zostały wykonane. Powinny być to najwyżej jakości, atestowane materiały. Nie oszczędzajmy przy zakupie biurka. Warto sprawdzić oferty producentów mebli biurowych z długoletnim doświadczeniem, jak np.https://wuteh.com.pl/. Tu wybór jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie i będziemy mieć pewność, że zadbaliśmy o komfortowe warunki pracy osób zatrudnionych w naszym biurze.

Fotel czy krzesło?

Ogromny wybór mebli biurowych powoduje czasem zamęt w naszej głowie. Sami już nie wiemy na co się zdecydować. Co będzie lepsze do naszego biura, klasyczne krzesło czy elegancki fotel? Dla osób, które ponad osiem godzin dziennie spędzają przy komputerze, fotel z wysokim oparciem, z podłokietnikami, z możliwością zmiany jego ułożenia, będzie lepszym rozwiązaniem. Oparcie fotela musi stanowić komfortowe podparcie dla naszych pleców. Jeśli biuro jest małe i nie chcemy go zagracić, to dla klientów możemy zakupić wygodne krzesła, zajmą mniej miejsca. Zapomnijmy o skórze, może i prezentuje się elegancko, ale nie jest praktyczna, szczególnie podczas upałów. Wybierajmy naturalne, przewiewne tkaniny, one sprawdzą się najlepiej, jako obicia foteli i krzeseł biurowych.

Jeśli skupimy się na najważniejszych aspektach przy wyborze mebli biurowych, jak wygoda, funkcjonalność, pojemność i elegancja, to będziemy mieć pewność, że sprawdzą się w 100% w przestrzeni biurowej. Takie meble spełnią oczekiwania naszych pracowników i stworzą wizerunek nowoczesnej i solidnej firmy.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie