Czy trzeba się koniecznie decydować na własne biuro?

Share

workplace-1245776 960 7201

Kupno własnej przestrzeni biurowej lub jej wynajem może być naprawdę bardzo sporym wydatkiem. Uwzględniając duże miasta i koszty biurowców, to są to finanse możliwe jedynie do udźwignięcia przez bardzo duże korporacje oraz podmioty dysponujące bardzo sporymi funduszami. Czy jednak rozwijanie swojego biznesu od podstaw nie może być związane z dysponowaniem profesjonalnym biurem, nawet w centrum dużego polskiego miasta? Coraz częściej powierzchnie biurowe mogą być wynajmowane czasowo bądź jedynie pod dysponowanie ich adresem i tamtejszą obsługę nieruchomości. Przekonajmy się, jak w prosty sposób uzyskać dostęp do biura w centrum dużego polskiego miasta.

Wynajem powierzchni biurowej w mieście

Duże powierzchnie biurowe są z reguły przejmowane przez firmy o dużych rozmiarach, które dysponują środkami, aby np. uruchomić w centrum miasta open space lub inną przestrzeń służącą do pracy.

Wiele firm jednak rezygnuje z pewnych utartych miejsc w miastach i szuka kolejnych lokalizacji do alokacji ich biura. Tak choćby jest w kontekście warszawskiej ulicy Domaniewskiej, nazywanej też prześmiewczo Mordorem i przenosin w nieco tańsze i lepiej ulokowane okolice, jak choćby zabudowa w pobliżu Ronda Daszyńskiego na Woli.

Wiele firm, którym udało się wybudować biurowce np. w centrum miasta ma do dyspozycji bardzo często biura, które to nie są wynajmowane na stałe przez dużych graczy rynkowych – tutaj z reguły pojawia się kwestia dotycząca konieczności zarabiania na siebie biura. Powierzchnie biurowe w tej konkretnie sytuacji stają się tzw. biurami serwisowanymi – z możliwością albo wynajmu czasowego albo rejestracji firmy pod wskazanym adresem i na przykład obsługą korespondencji.

Jakie atuty ma wynajem powierzchni biurowych?

Przede wszystkim daje prestiżowy adres. Oprócz tego, prowadząc np. jednoosobową działalność gospodarczą i pozostając tzw. wolnym strzelcem istnieje możliwość bezproblemowego obsługiwania spotkań biznesowych. Wystarczy wynająć na np. godzinę biuro po preferencyjnych warunkach i zaprosić tam klienta. Podobnie działa to w przypadku wszelkich start-up’ów, które często potrzebują wspólnej przestrzeni do spotkań i pracy nad jakimiś rozwiązaniami. Jest to rozwiązanie cechujące się niskim kosztem, wygodą i możliwością uzyskania dostępu do biura, drukarek, sprzętu komputerowego i innego wyposażenia w razie potrzeby.

W celu zapoznania się z ofertami biur na sprzedaż, pod wynajem, czy też biur rejestrowanych zapoznać się trzeba z ofertami konkretnych firm. Jedną z nich jest atlasestates.pl, oferująca sprzedaż nieruchomości, wynajem powierzchni oraz pomoc przy wyborze i dostosowaniu biura do potrzeb przedsiębiorcy.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie