Znawcy sklepów od podszewki

Share

ABM1

Dobry Początek 6 to idealny adres dla siedziby firmy, która rozpoczyna swoją działalność. Chociaż przedsiębiorstwo ABM S.A. i jego pracownicy swoje pierwsze kroki w biznesie stawiali dawno temu, to ta nazwa ulicy w Krakowie nie jest przypadkowa.

Pod tym adresem została zlokalizowana nowoczesna siedziba firmy, otwarta w ramach obchodów 25-lecia istnienia ABM S.A. Spółka jest wiodącym i uznanym producentem oraz dostawcą rozwiązań z branży wyposażenia sklepów i biur. Ich katalog klientów zawiera zarówno kontrahentów indywidualnych, jak i sieci handlowe. Należy wspomnieć, że w ofercie ABM można znaleźć usługi i produkty do każdego profilu działalności sklepu, a ponadto realizowane są także wyspecjalizowane, indywidualne zlecenia.

Ciągła ekspansja
Szybki rozwój od samego początku był wpisany w tą firmę, ponieważ już po dwóch latach od rozpoczęcia działalności, tzn. w 1993 r. uruchomiono własną produkcję mebli i innych elementów wyposażenia sklepów. Okres prosperity i odpowiedniego zarządzania spowodował, że w 1995 r. ABM eksportowało swoje wyroby, by w kolejnym roku zawrzeć pierwsze umowy franchisingowe. Nie można również nie wspomnieć o roku 1998, kiedy miało miejsce przekształcenie firmy w spółkę akcyjną. Na kartach historii firmy zapisane jest również kluczowe wydarzenie, tj. budowa i przeprowadzka do własnej siedziby przy ulicy Dobry Początek 6 w Krakowie. Warto wspomnieć, że zarządzający przedsiębiorstwem zadbali o każdy szczegół, ponieważ efektem ich półtorarocznych starań jest własna nazwa ulicy – Dobry Początek. Pracownicy i kontrahenci od lipca 2017 roku mogą korzystać z nowoczesnego budynku o powierzchni użytkowej 4 400 mkw. Na trzech kondygnacjach znalazły się m.in.: przestrzeń ekspozycyjna z meblami, market z wyposażeniem do sklepów, magazyn, pracownia architektoniczna, pomieszczenia biurowe i socjalne. Dodatkowo trwają prace nad wdrożeniem WMS w magazynie oraz cyklicznie modernizowany jest park maszynowy zakładu produkcyjnego. Tak szerokie spektrum działania nie jest możliwe bez wykwalifikowanej i zgranej grupy pracowników, która obecnie liczy 170 osób. Wielu z nich swoją karierę zawodową rozpoczęło zaraz po studiach i nadal pracuje w opisywanej firmie, co sprawia, że zespół jest bardzo zgrany, lojalny i stabilny. ABM SA posiada również 6 salonów w: Katowicach, Krakowie, Lublinie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnowie.

Jedna marka, wiele możliwości
Wyposażenie sklepu to podstawa dla nowej placówki handlowej i klucz do zbudowania pozytywnego, tak ważnego pierwszego wrażenia u potencjalnych kupujących. Przez okres 25 lat ABM S.A. wprowadziła na rynek kilkanaście autorskich kolekcji mebli oraz kilka tysięcy prototypów. W skład tego zestawienia weszły również autorskie projekty klientów, które dzięki pracownikom stały się rzeczywiste. Działalność produkcyjna jest wspierana przez profesjonalny zespół projektantów i konstruktorów, co zapewnia długoletnią niezawodność i trwałość oferowanych sprzętów. Firma może pochwalić się łączeniem różnorodnych materiałów wytwórczych, do tych najpowszechniejszych zaliczymy metal i płyty meblowe. W nowoczesnej „fabryce” nie może zabraknąć parku maszynowego wyposażonego w systemy informatyczne, które znacznie usprawniają proces produkcyjny. Takie rozwiązania są zainstalowane także w krakowskiej siedzibie ABM S.A. Swoje osiągnięcia, a także nowe sposoby ekspozycji towarów przedsiębiorstwo z dumą prezentuje na największych, branżowych targach Euroshop w Düsseldorfie oraz podczas krajowych targów m.in. Retail Show w Warszawie. Należy zaznaczyć, że ABM S.A. to nie tylko producent mebli sklepowych, ale w swoim zakresie usług mają również szeroką ofertę obejmującą: inwentaryzację zasobów, projekt, wizualizację, doradztwo pracowników ze wszystkich działów, własny transport oraz montaż, a nawet serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kadra kierownicza ABM S.A. wśród wielu swoich klientów szczególnie ceni współpracę z kontrahentami przestrzegającymi standardów etycznych, kierujących się zasadami fair play w biznesie oraz wywiązujących się z zapisów zawartych umów. Dobre i długotrwałe relacje wiążą firmę m.in. z producentami urządzeń chłodniczych: RAPA, IGLOO, JBG oraz firmą DAMIX i AKADEMIK.

Wirtualny sklep - realne profity
Po tym ćwierćwieczu funkcjonowania w zmieniającym się obszarze rynkowym zarządzający przedsiębiorstwem za ważne osiągnięcia uznają własne zaplecze produkcyjne oraz umiejętność elastycznego podejścia do klienta i branży handlowej. Własna sieć franchisingowa ABM S.A. również wsparła osiąganie wysokich wyników finansowych. Powodzenie w biznesie nie może się dokonać bez profesjonalnej i doświadczonej załogi osób, które swoim zaangażowaniem budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Umiejscowienie sześciu oddziałów w południowo-wschodniej Polsce to właściwy krok, aby stać się wiodącym dostawcą rozwiązań sklepowych na wspomnianym obszarze. Wśród strategicznych działań spółki można wymienić: obsługę sieci handlowych, sprzedaż eksportową oraz uruchomienie i rozwój sklepu internetowego: www.wyposazamysklepy.pl. W wirtualnym sklepie znajdziemy wszystkie standy i akcesoria potrzebne dla stacjonarnej placówki handlowej. Główne kategorie sklepu to: regały, wyspy i systemy sklepowe, stojaki, manekiny, lady i witryny sklepowe, wyposażenia dla biur, asortyment dodatkowy wspomagający prowadzenie działalności handlowej. Szeroka oferta pozwala na odpowiednią ekspozycję towarów z wielu branż, np.: spożywczej, odzieżowej, drogeryjnej.

Sukces ma wielu twórców
Taki model zarządzania przedsiębiorstwem spowodował, że kierujący ABM S.A. mogą z pełnym przekonaniem mówić o sukcesie, który odnieśli tworząc swoją markę. Na to powodzenie złożyło się wiele czynników, uwzględniając: długoletnią obecność na rynku gospodarczym, doświadczenie i szeroką specjalistyczną wiedzę pracowników, opracowane standardy jakości i obsługi klientów, wiele kanałów sprzedaży. Dodatkowo stosowanie zasady fair play w relacjach z zatrudnionymi i kontrahentami jest doceniane przez zewnętrznych audytorów, którzy weryfikują politykę firmy przed przyznaniem nagrody Fair Play. ABM S.A. zostaje jej laureatem corocznie. Rozwój jest na stałe wpisany w każdy dobry biznes, dlatego zarządzający przedsiębiorstwem z Krakowa mają już listę planów na przyszłość. Wśród nich można wymienić poszerzenie działalności produkcyjnej oraz wdrożenie do sprzedaży włoskich systemów konfekcyjnych klasy premium. Od września w salonie ekspozycyjnym prezentowane są możliwości aranżacyjne tych systemów.

Nagrody to nie wszystko…
Gremia ekspertów również dostrzegają doskonałe efekty pracy całego zespołu ABM S.A., co przekłada się na bardzo szeroki wachlarz przyznanych nagród i tytułów. Warto zaznaczyć, że część z tych wyróżnień corocznie trafia na półki w siedzibie firmy. Wśród wielu dla przykładu można wymienić: Gepardy Biznesu (2006-2007, 2009-2011, 2016-2017), Gazele Biznesu (2004-2005, 2008-2009, 2015), Brylant Polskiej Gospodarki (2017), Diament Forbes (2012), Przedsiębiorstwo Fair Play (2006-2017, w roku 2015 – nominacja do nagrody głównej, w roku 2017 tytuł Ambasador Fair Play w biznesie). Natomiast produkty ABM zostały dostrzeżone i nagrodzone tytułami: Perły Rynku (2011-14) oraz Best Shop Concept (2016). Kadra kierownicza chętnie wspiera wiele inicjatyw społecznych, sportowych oraz osoby potrzebujące. Ta działalność charytatywna prowadzona jest na wielu płaszczyznach. Spółka od 15 lat organizuje własną akcję „Orszak Św. Mikołaja” skierowaną do najuboższych dzieci i osób niepełnosprawnych. Od 6 lat ABM S.A. pomaga polskim rodzinom z miejscowości Medenice na Ukrainie. Przedsiębiorstwo udziela wsparcia harcerzom ze szczepu Preria w Krakowie, przekazując im środki finansowe oraz udostępniając im własne obiekty i tereny na zloty. Ponadto ABM S.A. od dwóch lat jest partnerem Fundacji Poland Business Run. Co roku w Business Run wystawiają co najmniej cztery sztafety biegowe. Zarządzającym nie jest obojętne najbliższe otoczenie i dlatego aktywnie w działają w XIII dzielnicy Krakowa, wspierając inicjatywy lokalne oraz pobliską Szkołę Podstawową. Pracownicy są bardzo aktywni na polu sportowym – utworzyli własny TEAM ABM oraz drużynę piłkarską. Specjalnością sportowców są głównie biegi uliczne, triatlony oraz zawody rowerowe. Trenują we własnej siłowni, znajdującej się w siedzibie firmy.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie