Komputery poleasingowe – które są najwydajniejsze?

Share

2102611

Wśród wszystkich modeli komputerów poleasingowych wyróżniamy jednostki mniej i bardziej wydajne. Te najwydajniejsze komputery poleasingowe cechują się doskonałymi parametrami i pozwalają bardzo szybko wykonać nawet najbardziej zaawansowane działania.

Komputery poleasingowe z mocnymi procesorami

Sercem każdego komputera jest procesor. To on w największej mierze warunkuje wydajność konkretnego urządzenia. Im lepszy i nowszy jest procesor, tym lepiej działa komputer. Wydajność procesora zależy od technologii, w jakiej został on wykonany. Im nowocześniejsza jest technologia, tym procesor może działać wydajniej i jednocześnie, tym mniej prądu będzie pobierał. Na wydajność procesora wpływa liczba rdzeni i wątków, jakie mogą być obsługiwane. Im więcej rdzeni ma procesor i im więcej ma wątków, tym jest wydajniejszy. Wydajność zawsze będzie jednak mierzona stopniem zaawansowania operacji, które są wykonywane w danym momencie przez procesor. Jedne komputery polesingowe najnowszej generacji mogą wykonywać obliczenia znacznie szybciej, niż inne, ale to zawsze będzie uzależnione od rodzaju operacji. Obecnie jednymi z najwydajniejszych komputerów na rynku są komputery poleasingowe Dell, w tym te z serii Latitude. Ofertę takich komputerów znajdziesz na stronie www.mdmkomputery.pl.

Dedykowane karty graficzne w komputerach poleasingowych

Na wydajność w grach oraz we wszystkich zadaniach obejmujących wykorzystanie aspektu graficznego – np. obróbki grafiki i wideo oraz podczas streamowania, ogromny wpływ mają karty graficzne. Komputery poleasingowe Dell oraz komputery innych marek mogą mieć zintegrowane karty graficzne (układy zintegrowane z płytami głównymi) lub dedykowane karty graficzne – osobne karty, które można wpinać i wypinać. Każdy komputer do działania potrzebuje zintegrowanej grafiki, ale tylko w części modeli są dedykowane karty graficzne. Obecność dedykowanej karty graficznej zwiększa cenę komputera, ale jednocześnie rozszerza jego możliwości. Komputery poleasingowe z dedykowanymi kartami graficznymi są zdecydowanie wydajniejsze w grach. Takie karty warunkują także możliwość sprawnej obsługi aplikacji do projektowania graficznego, w tym do projektowania 3D.

Ilość pamięci RAM w komputerach po leasingowych

RAM, czyli pamięć operacyjna odpowiada za przechowywanie danych systemu oraz danych aplikacji, które w danej chwili działają na komputerze. Im więcej jest takiej pamięci i im jest ona nowocześniejsza, tym więcej danych może przechowywać konkretny komputer. W komputerach poleasingowych mogą być zastosowane różne pamięci RAM. Jeszcze do niedawna rynek obfitował w urządzenia z 1 lub 2 GB pamięci RAM DDR2 lub DDR3. Obecnie najsłabsze modele komputerów mają 2-4 GB pamięci RAM DDR3, mocniejsze modele 8-16 GB pamięci RAM DDR3 bądź DDR4, a najlepsze jednostki nawet 64 GB pamięci RAM DDR4.

Dyski SSD w komputerach po leasingowych

W nowoczesnych komputerach znajdują się sloty na dyski SSD, czyli bardzo szybkie dyski przypominające swoją budową i działaniem pendrivy. Takie dyski wyparły standardowe dyski HDD (SATA 2,5’), ale w wielu modelach komputerów stosuje się nadal dwa różne dyski – bardzo szybki SSD przeznaczony na system operacyjny i wolniejszy, ale bardzo pojemny dysk talerzowy na dane aplikacji oraz pliki użytkowników. Obecność dysku SSD pozwala bardzo szybko zapisywać i odczytywać dane. Czas wywołania danych jest znacznie krótszy niż na starszych typach dysków, więc komputery poleasingowe z takimi dyskami działają szybciej, a ich użytkownicy oszczędzają czas.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie