Światowy lider w dziedzinie przemysłowych systemów zmywania

Share

11

Niezawodność i technologia
Zmywarki Winterhalter to sprzęt najwyższej jakości, który od dziesięcioleci z powodzeniem funkcjonuje w profesjonalnych lokalach gastronomicznych na całym świecie.

Rodzinna firma założona przez Karla Winterhaltera w latach 40. ubiegłego wieku bardzo szybko, dzięki swojej niezawodności podbiła lokalny, niemiecki rynek, a następnie kolejne kraje. W chwili obecnej sprzęt oferowany przez Winterhalter to urządzenia w pełni dostosowane do profesjonalnego biznesu gastronomicznego. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że z każdym kolejnym modelem nasze zmywarki były dostosowywane do potrzeb Klientów, w których głosy wsłuchujemy się bardzo sumiennie i reagujemy na zmieniające się potrzeby. Naszą bardzo mocną stroną jest innowacyjność i umiejętność podążania za trendami gastronomicznymi oraz szybkość reakcji w tym zakresie. Jako pierwsza firma wprowadziliśmy odzysk ciepła z procesu zmywania – system Energy. Byliśmy pionierem wprowadzania i promowania oszczędności wody i energii, aby sam proces był jeszcze bardziej ekologiczny, ale i oszczędny. Obecnie, podążając za galopującą cyfryzacją wyznaczyliśmy pewien trend w gastronomii i podłączyliśmy nasz sprzęt do Internetu, dając Klientom jeszcze większą wiedzę i możliwość wpływania na proces zmywania. Nie spoczywamy jednak na laurach. U nas zmiana i rozwój to chleb powszedni.

Sukcesu nie odnosi się samemu
Hasłem przewodnim w naszej firmie jest motto założyciela, Karla Winterhaltera, które mówi, że „sukcesu nie odnosi się samemu”. Winterhalter to nie tylko najwyższej jakości sprzęt, ale pewna idea, którą promujemy. Prawdę mówiąc de facto nie sprzedajemy zmywarek. My oferujemy naszym Klientom pewną ideę, w ramach której idealna czystość w gastronomii staje się standardem, a Winterhalter jest szarą eminencją całego procesu i nieskazitelnego, końcowego efektu. Nasz sukces to również cała, ogólnopolska sieć Autoryzowanych Partnerów, z którymi pracujemy od wielu lat. To właśnie ta sieć wspiera nas w kontakcie z Klientem końcowym zapewniając nie tylko profesjonalne doradztwo, ale także na każdym kroku wspiera serwisowo wszystkich, którzy decydują się na nasz sprzęt. To pełne zaufanie i partnerstwo, które po latach współpracy sprawia, że łączy nas z naszymi partnerami coś więcej niż tylko biznes. To inny wymiar relacji, dzięki któremu możemy z pełną świadomością gwarantować najwyższą możliwą jakość współpracy na każdym etapie – od pierwszego kontaktu, przez instalację zmywarek, po bieżącą, partnerską obsługę codzienną.

Najwyższe standardy
Bez wątpienia kluczowym czynnikiem sukcesu naszej firmy to ludzie, którzy stworzyli i wciąż tworzą pozycję Winterhalter na polskim rynku. Począwszy od naszego polskiego „ojca założyciela”, czyli wspomnianego wcześniej Prezesa Wojciecha Chojnickiego, przez kolejne osoby, które wspierały go w walce o promowanie idei czystości na przestrzeni lat, aż po bieżących specjalistów, którzy wciąż wpływają na rozwój firmy. Z drugiej strony ogromną wagę przykładamy do zapewnienia pełnego wsparcia naszym Klientom. Na każdym etapie kontaktu jesteśmy ekspertem w swojej dziedzinie, który z powodzeniem doradza i pomaga wprowadzać najwyższe standardy czystości, ale z drugiej strony zawsze robimy to w klimacie partnerstwa i wspólnego realizowania zakładanych celów. Wciąż rozwijamy nasz serwis, który w mariażu z naszymi Autoryzowanymi Partnerami sprawia, że każdy Klient bez względu na lokalizacje może czuć się bezpiecznie. Musi mieć świadomość, że w razie awarii nie pozostaje sam, bo ma partnera, który błyskawicznie zareaguje na jego potrzeby.

Profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem
Nasz zespół to przede wszystkim profesjonaliści i eksperci, którzy od wielu lat są związani z polską gastronomią. Rodzinna atmosfera sprawia, że wieloletnia współpraca buduje pewien monolit wpływający nie tylko na atmosferę pracy, ale także osiągane wyniki. Nie bez znaczenia jest również najwyższej klasy produkt, który pozwala wszystkim wierzyć w jego niezawodność i koncentrować uwagę całego zespołu na realizacji strategii zarówno tej krótko, jak i długofalowej. Współpracując z naszą firmą Klient musi mieć poczucie, że bez znaczenia czy nawiązuje z nami kontakt handlowy, czy potrzebuje wsparcia serwisowego za każdym razem uzyska usługę na najwyższym możliwym poziomie. Oczywiście mamy świadomość, że jeszcze wiele przed nami. Wciąż szkolimy się i podnosimy nasze kwalifikacje. Rozwija się nasza marka, rozwija się nasz innowacyjny sprzęt, w związku z czym ludzie tworzący firmę muszą na bieżąco uczestniczyć w tym procesie rozwijając swoje kompetencje.

Jakość to priorytet
Jakość to dla nas bezwzględny priorytet, który na stałe wiąże się z marką Winterhalter jako produktem premium. Mając na uwadze bezkompromisowość w tym zakresie współpracujemy wyłącznie z najlepszymi firmami, które nie tylko wspomagają od wielu lat polską gastronomię, ale przede wszystkim ją kreują wdrażając profesjonalne projekty. Już ponad 50. najlepszych firm na polskim rynku tworzy rozległą sieć Autoryzowanych Partnerów Winterhalter, których zasięg z powodzeniem dociera do każdego zakątka naszego kraju. Każda z firm wchodzących w skład tego wyjątkowego grona to przede wszystkim gwarancja profesjonalizmu w zakresie sprzedaży, instalacji, czy wsparcia posprzedażowego oraz serwisu. Mamy pełne zaufanie do naszych Partnerów gdyż, wracając do słów Karla Winterhaltera wiemy, że „sukcesu nie odnosi się samemu”. Z pełną odpowiedzialnością mogę zagwarantować, że jeśli widzicie Państwo logo Autoryzowanego Partnera Winterhalter to proszę mieć przekonanie, że macie do czynienia z profesjonalistami w dziedzinie gastronomii i rozwiązań dla hoteli. Nie współpracujemy z firmami, co do których mamy choć cień zastrzeżeń lub niepewności – nie możemy sobie pozwolić, aby marka Winterhalter była kojarzona z bylejakością lub niewystarczającą jakością.

Inwestycje wczoraj i dziś
Winterhalter Polska rozwija się nieprzerwanie od ponad 20. lat. Z roku na rok wprowadzamy nowości do naszej oferty zarówno produktów, jak i usług. Nasze innowacyjne zmywarki co chwila zawyżają standard i podnoszą poprzeczkę konkurencji. Robimy bardzo wiele, aby wprowadzane nowości nie były zaskoczeniem dla naszych Klientów, ale realnie odpowiadały na ich potrzeby i każdego dnia wspierały ich biznes oraz były gwarancją czystości, jaką oferują swoim gościom. Ostatnie lata to nasza mocna inwestycja w rozwój wewnętrznego serwisu, który przy nieodzownym wsparciu naszych Autoryzowanych Partnerów pozwoli nam reagować jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej. Bezpieczeństwo naszych Klientów oraz szybkość reakcji to obszary, w które mocno inwestujemy. Szybki rozwój firmy sprawił również, że rok 2019 to również zmiana lokalizacji naszego biura i magazynu. Zespół profesjonalistów rozrasta się zgodnie z potrzebami naszych Klientów, coraz więcej zmywarek sprzedajemy oraz wypożyczamy w ramach popularnego systemu wynajmu długoterminowego, w związku z czym potrzebujemy większych powierzchni magazynowych.

Nieprzerwany rozwój
Branża gastronomiczna już od kilku lat jest w rozkwicie i rośnie w siłę. Polacy mają coraz więcej pieniędzy, które chętniej wydają w restauracjach co sprawia, że wzrost na rynku HoReCa jest nie tylko zauważalny, ale wręcz znaczący. Powstaje wiele nowych punktów gastronomicznych o bardzo zróżnicowanym standardzie, jest wiele inwestycji hotelowych, zagraniczne sieci otwierają nowe lokale, a rodzimi przedsiębiorcy coraz śmielej wchodzą we franczyzę tworząc bardzo konkurencyjne przedsięwzięcia z powodzeniem konkurujące z największymi graczami na rynku. Zwiększenie konkurencyjności jest również bardzo ważnym i idealnym sygnałem dla dostawców sprzętu i usług, gdyż mocno zauważalny jest trend podnoszenia jakości zarówno produktów, jak i usług oferowanych Klientom. Oczywiście Klient również jest coraz bardziej świadomy i wymagający. Polacy bardzo chętnie eksperymentują i testują nowe smaki co sprawia, że otwiera się bardzo duże pole dla niszowych dotychczas kuchni z różnych zakątków świata. To, co cieszy nas najbardziej, to coraz większa świadomość restauratorów oraz inwestorów, że niezawodność i profesjonalność sprzętu na zapleczu kuchennym jest często jednym z podstawowych czynników sukcesu biznesu gastronomicznego. Inwestycja w sprzęt klasy premium staje się już nie tyle kaprysem, a naturalnym kierunkiem, który jest obierany przez profesjonalnych szefów kuchni oraz właścicieli. Podjęcie decyzji o inwestycji jest obecnie rozpatrywane w kategorii dużej wygody z uwagi na, jak w przypadku marki Winterhalter, błyskawicznie działający i niezawodny serwis, co w wielu przypadkach ma znaczny wpływ na prawidłowe działanie restauracji.

Powody do dumy
Zdecydowanie najbardziej jesteśmy dumni z naszych Klientów i Partnerów, dzięki którym wciąż chcemy być jeszcze lepsi, jeszcze bardziej konkurencyjni. To oni są naszym ciągłym motywatorem do rozwoju zarówno produktów, jak i usług. Jesteśmy dumni również z tego, że nie braknie nam w tym ciągłym wyścigu tchu i wywiązujemy się nie tylko z naszych obietnic, ale także nadziei pokładanych w naszej marce oraz wymagań, które stawiają przed nami Klienci, którzy również są w fazie ciągłego rozwoju. Zapewne pamiętają Państwo słynną scenę z kultowej komedii „Miś”, w której w barze mlecznym „Apis” kasza gryczana jest jedzona jedną łyżką na łańcuchu z przykręconej do stołu miski. Oczywiście, mocno koloryzowany nawet jak na tamte czasy obraz „czystości”, nie mieści się w naszej bieżącej konsumenckiej świadomości. Patrząc jednak na bieżące czasy, czy wyobrażają sobie Państwo powrót do restauracji, w której posiłek został podany na brudnym talerzu, a wino czy inny napój w brudnym kieliszku? Jesteśmy dumni z tego, że postrzega się nas jako swoistego szeryfa gwarantującego czystość w gastronomii – zarówno dla Klientów korzystających z naszego sprzętu na swoim zapleczu, a także ich gości, którzy liczą na perfekcyjne doznania smakowe, niezburzone innymi negatywnymi czynnikami.

Działania społeczne i charytatywne
Winterhalter Polska jest firmą o bardzo dużej odpowiedzialności społecznej. Na tym etapie warto wspomnieć, że od wielu lat prowadzimy naszą fundację „Dajmy Nadzieję” imienia Karla Winterhaltera. Tutaj zaznaczę, że hojnie wspierają nas i współpracują z nami w tym zakresie nasi Autoryzowani Partnerzy, którzy z ogromną przyjemnością włączają się w prowadzone w ramach fundacji akcje charytatywne, skierowane głównie na wsparcie hospicjów dla dzieci. Oprócz działalności fundacji angażujemy się również we wsparcie wielu projektów sportowych. Jesteśmy sponsorem sekcji szermierczej MUKS Victor w Starej Miłośnie, która odnosi znaczące sukcesy wśród młodzieży, jak i seniorów. Z powodzeniem wspieramy koszykarzy z UKS Trójeczka z Olsztyna oraz inne inicjatywy sportowe i rozwojowe. Z ogromną przyjemnością wspieramy również prawdziwych gladiatorów z Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach „Four Kings” propagującego aktywizację osób z niepełnosprawnościami, którzy na co dzień udowadniają, że ograniczenia nie istnieją.

Nagrody i wyróżnienia
Chcąc opisać wszystkie nagrody i wyróżnienia, które otrzymaliśmy, musielibyśmy napisać oddzielny artykuł poświęcony wyłącznie tej materii. Mówiąc jednak o tych najbardziej prestiżowych warto wspomnieć o nagrodach przyznawanych przez Ministra Gospodarki, które otrzymywaliśmy już kilkukrotnie. Otrzymaliśmy dziesiątki nagród branżowych oraz środowiskowych związanych z naszym wkładem w rozwój branży, stowarzyszeń, ale również polskiej gastronomii.

www.wintrhalter.com

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie