magazine top

work-space-232985 960 7201

W dzisiejszych czasach większość dzieci oraz nastolatków spędza dużą część dnia w pozycji siedzącej. Najpierw wynika to z kilkugodzinnego siedzenia na lekcjach, a następnie na odrabianiu lekcji oraz nauce. W dodatku swój wolny czas młodzież coraz częściej poświęca na graniu w gry komputerowe oraz surfowaniu w Internecie, co również odbywa się pozycji siedzącej lub półleżącej. Jak widać, alarmujący stan kręgosłupów młodych osób nie jest wcale przesadzony. Dlatego oprócz zachęcania ich do większej aktywności, warto zakupić profesjonalne obrotowe krzesła.

Jaki powinien być idealny fotel do nauki?

W trakcie uczenia się bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na takie kwestie jak wygoda oraz wsparcie młodego kręgosłupa, tak bardzo narażonego na różne dolegliwości. Jeśli chodzi o komfort, to siedzisko powinno być miękkie, jednak nie może powodować uczucia zapadania. Poza tym koniecznie trzeba zatem zwrócić uwagę na to, aby krzesło posiadało kilka istotnych funkcji. W ofercie sklepu internetowego https://www.ergoexpert.pl/biuro/krzesla-biurowe-obrotowe można znaleźć wysokiej jakości modele, dopasowane także dla młodzieży.

Regulacja wysokości siedziska

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego krzesło powinno rosnąć razem z nimi. Nie oznacza to, że trzeba kupować co po chwilę nowy mebel. Wręcz przeciwnie, wystarczy zainwestować w lepszej jakości model, który bez problemu będzie mógł być wykorzystywany przez wiele lat. Wtedy też wystarczy regulować wysokością krzesła w zależności od aktualnego wzrostu osoby, która będzie na nim siedzieć. Obecnie najczęściej wykorzystuje się w tym celu regulację pneumatyczną. Z kolei stopy powinny być swobodnie postawione, a nogi tworzyć kąt prosty.

Regulacja podłokietników

Bardzo przydatny element, także dla dzieci. Zawsze należy ustawić podłokietniki w taki sposób, aby ramię oraz przedramię tworzyły kąt prosty.

Regulacja oparcia

W przypadku regulowania oparcia należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak wysokość, głębokość oraz kąt nachylenia. Istotne jest dążenie do tego, aby kręgosłup tworzył z siedziskiem kąt równy 90 stopni. Niektóre modele mają funkcje umożliwiające odchylenie się do tyłu o kilkadziesiąt stopni i kilka do przodu. Większość parametrów w tym przypadku musi być dostosowana bezpośrednio do wzrostu dziecka.

Dopasowanie zagłówka

Ból szyi i tyłu głowy może dotknąć także osoby bardzo młode, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Warto zatem zadbać, co najmniej o zakupienie fotela, który został wyposażony w zagłówek. Zresztą równie ważne jest to, aby można było dopasować jego kąt nachylenia oraz wysokość, w taki sposób, aby dziecko zyskało jak największą wygodę, a kręgi szyjne zostały możliwie jak najbardziej odciążone.

Wyposażenie w kółka

Podczas dokonywania zakupu dobrą wskazówką będzie również to, aby krzesło posiadało kółka. W dodatku nie bez znaczenia jest ich jakość oraz wytrzymałość, dlatego powinny być one wykonane z gumy oraz kauczuku.

fb button