Na jaki okres można wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Share

beach-coast-dad-383021

Chociaż na terenie Unii Europejskiej i kilku innych państw obowiązuje karta EKUZ, wielu Polaków zdaje sobie sprawę z ograniczeń i decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Podróżując poza wspólnotę nie mamy zresztą innego wyjścia. Niekiedy nasze podróże trwają nawet wiele miesięcy. Na jaki okres można wykupić ubezpieczenie turystyczne, by uniknąć stresu podczas całego wyjazdu? Gdzie szukać odpowiedniej oferty?

Polacy bardzo chętnie korzystają z ubezpieczeń turystycznych

Już prawie połowa Polaków jeździ na wakacje zagranicę. Nawet jeśli podróżujemy po terenie Unii Europejskiej, popularna karta EKUZ to podstawowa opieka i nie zawsze w pełni refunduje leczenie. Dlatego w trakcie obecnych wakacji aż 70% podróżnych zdecydowało się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu możemy nie tylko zabezpieczyć koszty leczenia, ale także ratownictwa medycznego, ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków i skorzystać z dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie na wypadek aktów terroryzmu. Przydatne może okazać się także ubezpieczenie OC.

Jak długo obowiązuje ubezpieczenie turystyczne?

Standardowy wyjazdy wakacyjny zagranicę trwa zazwyczaj od 1 do 3 tygodni. Jednak wiele osób decyduje się także na dłuższe, nawet kilkumiesięczne podróże. Dobrym tego przykładem są podróże poślubne, jak również planowane przerwy w karierze zawodowej. Wówczas konieczna okazuje się dłuższa polisa turystyczna. Na jaki okres można ją wykupić? Niektóre towarzystwa oferują ubezpieczenia całoroczne w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak ich jakość bywa wątpliwa. Jeśli zaś chodzi o standardowe polisy turystyczne, ich długość zależy od polityki konkretnego towarzystwa. Niekiedy chodzi o maksymalnie 30 dni, w innych przypadkach nawet 60 dni.

Ważne: zwróć uwagę na okres karencji przy wydłużonym pobycie

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wydłużyć ubezpieczenie wykupując po prostu kolejną polisę. Wówczas należy jednak zwrócić uwagę na kolejną kwestię, która może prezentować się odmiennie u różnych ubezpieczycieli. Chodzi o okres karencji, czyli czasu, w którym ubezpieczyciel jest wyłączony z odpowiedzialności, jeśli przebywamy zagranicą. Zwykle wynosi on kilka dni. Dlatego zanim wykupimy kolejną polisę turystyczną, należy z wyprzedzeniem zapoznać się z polityką towarzystwa ubezpieczeniowego w tym zakresie, a następnie wykupić ubezpieczenie turystyczne odpowiednio wcześniej. W ten sposób zachowamy ciągłość i przez cały czas będziemy zagranicą bezpieczni, nawet w trakcie dłuższej podróży.

Znajdź optymalną polisę online i kup ją bez wychodzenia z domu

W jaki sposób znaleźć optymalną polisę na nietypowe dłuższe wyjazdy? Na polskim rynku nie brakuje ofert ubezpieczeń turystycznych, dlatego najlepiej zapoznać się z jak największą liczbą z nich. Wygodnym narzędziem jest sprawdzony kalkulator ubezpieczeń dostępny pod adresem: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/

Znajdują się tam oferty wiodących działających w Polsce towarzystw oferujących ubezpieczenia turystyczne. Można je porównać w bardzo czytelny sposób i sprawdzić między innymi maksymalną długość trwania polisy, a także wspomniany okres karencji. Porównywarka to również optymalne narzędzie, aby znaleźć idealnie dostosowaną do potrzeb polisę w jak najniższej cenie!

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie