iPhone czy smartfon – jaki telefon wybrać?

Share

 iphoneczysmartfon31

iPhony otoczone są czymś w rodzaju kultu. Zdaniem jednych marce Apple najlepiej udaje się reklama i marketing. Inni twierdzą, że telefon taki jak iPhone 8 Plus czy iPhone X warto kupić, bo naprawdę pozostawia konkurencję w tyle.

Nie dla każdego będzie to jednak idealne rozwiązanie. Telefony iPhone, w tym nawet najnowsze modele, jak iPhone 8 Plus, nie mają wyjścia USB. Przeznaczona jest do nich specjalna ładowarka i inne akcesoria. W dużej rodzinie, w której nie wszyscy mają iPhone'a, raczej nie będzie to praktyczne, bo zamiast jednej, trzeba będzie korzystać z kilku ładowarek. Również osoby, które często podłączają do telefonu inne gadżety na USB, po kupnie iPhona będą musiały dobrać do niego osobny dysk zewnętrzny czy inne akcesoria.

Z uwagi na cenę nie będzie to też idealny telefon dla nastolatka, bo jeśli go zgubi lub zniszczy, wymiana będzie bardzo kosztowna. Szczególnie dotyczy to iPhone 8 Plus, który ma szklaną tylną obudowę. Ma ona umożliwiać ładowanie bezprzewodowe, ale zwiększa też ryzyko stłuczenia. Dlatego dla dzieci czy członków dużych rodzin raczej sprawdzą się smartfony. Ich ceny są bardzo zróżnicowane, więc można łatwo wybrać coś dla każdego członka rodziny niezależnie od wieku.

iphoneczysmartfon22

Dla kogo iPhone 8 Plus i inne nowe modele?

Są jednak i osoby, którym spodoba się telefon Apple. Należą do nich ci, którzy lubią solidne sprzęty, które dobrze leżą w ręku. Iphone 8 Plus jest jednym z najcięższych i największych z tej rodziny, więc będzie w tym wypadku idealny. Zobacz pozostałe parametry nowego iPhone'a:

https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/apple-iphone-8-plus-64gb-gwiezdna-szarosc.bhtml

Wśród nietypowych funkcji warto wymienić szczególnie solidne głośniki, które umożliwią komfortowe rozmowy głosowe czy słuchanie muzyki. Poza tym wspomniane już bezprzewodowe ładowanie, które spodoba się fanom gadżetów. Przyjęło się, że produkty Apple są chętnie wybierane przez przedstawicieli branży kreatywnych. Nie tylko dlatego, że są po prostu dobrze zaprojektowane. Liczą się też liczne unikalne aplikacje do tworzenia muzyki czy rysowania, które trudno znaleźć w innych telefonach. Przykładowo Apple ma własną aplikację, która pozwala zamienić jego sprzęty w tablet graficzny. Takie rozwiązania na Android są bardziej zawodne.

iphoneczysmartfon13

Dla biznesmena i miłośnika filmów

To też coś dla fanów fotografii czy choćby mediów społecznościowych. IPhone 8 Plus czy nawet starsze modele są znane z wyjątkowo ostrych fotografii o doskonałych kolorach. Wystarczy chyba powiedzieć, że kilka lat temu na festiwalu w Sundance pokazywany był pierwszy film nakręcony w całości iPhonem. Widzowie nie zauważyli różnicy pomiędzy nim a dziełami stworzonymi na profesjonalnym sprzęcie.

Nie można też zlekceważyć aspektu wizerunkowego. Dla prawnika czy marketingowca może on odgrywać niebagatelną rolę w znalezieniu klientów czy zbudowaniu swojego prestiżu. Iphone'y dobrze się prezentują i pomagają stworzyć wizerunek profesjonalisty. Dlatego wielu przedsiębiorców wybiera właśnie iPhony w rodzaju nowego iPhone 8 Plus.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie