magazine top

Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic istnieje na polskim rynku podzespołów elektronicznych od 1988 roku. W ubiegłym roku firma obchodziła 30-lecie działalności. Spółka zajmuje się dystrybucją komponentów elektronicznych do produkcji i serwisu, zarówno na terenie Polski, jak i za granicę.

Siedziba firmy znajduje się w Krakowie, we własnym kompleksie biurowo-magazynowym o powierzchni 2400 m2. Od ponad trzech dekad Micros z powodzeniem integruje dystrybucję części elektronicznych wprost z magazynu, z rozwiązaniami dostaw bezpośrednich. Obecnie Micros zaopatruje tylko firmy, ale jest w trakcie wdrażania internetowego systemu sprzedaży, który otworzy drzwi na klienta detalicznego.

Profesjonalna i kompleksowa obsługa klienta
Kluczem do sukcesu firmy stała się niewątpliwie bardzo dobra znajomość rynku elementów elektronicznych oraz bogata, różnorodna oferta magazynowa. Doświadczenie, które firma zdobywała stopniowo, wraz z upływem czasu, a także aktywna obecność na rynku sprawiły, że spółka zyskała reputację firmy dynamicznej, mierzącej się z najwyższymi standardami jakości, zorientowanej na klienta i jego potrzeby. Wszystkie produkty, które znajdują się w ofercie, pochodzą od znanych i cenionych na świecie producentów oraz dostawców, z którymi Micros współpracuje od wielu lat. Dzięki wysokiej jakości produktom od renomowanych producentów, w konkurencyjnych cenach, a także dzięki uproszczonemu procesowi komunikacji z klientem - Micros zdobył opinię firmy rzetelnej i godnej zaufania. Kolejnym atutem firmy są szybkie terminy realizacji zamówień oraz kompletacja dostaw. Spółka posiada spore grono wiernych klientów, którzy od wielu lat cenią w firmie solidność i fachową obsługę. Micros zapewnia również doradztwo techniczne, udostępnia materiały techniczne od producenta, katalogi tematyczne.

Najwyższe standardy jakości oraz produkty tylko od renomowanych producentów
Oferta asortymentowa hurtowni Micros jest bardzo obszerna, ponieważ firma stara się ciągle wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. Każdy odbiorca znajdzie tu wszystkie potrzebne mu podzespoły elektroniczne wraz z fachową poradą i pomocą w doborze odpowiednich elementów. Nad jakością produktów, które firma ma w swojej ofercie, czuwa dział kontroli jakości. W ostatnich latach firma wyposażyła dział kontroli jakości w nowoczesne urządzenia oraz oprogramowanie. Firma oparła system składowania towarów na nowoczesnym systemie kodów kreskowych. Oferta firmy obejmuje m.in. takie grupy produktów, jak: układy scalone i półprzewodniki, technologia bezprzewodowa, kondensatory, rezystory, termistory, warystory, indukcyjności, kwarce, złącza i elementy mechaniczne, przekaźniki, optoelektronika, wyświetlacze, wentylatory i radiatory, akustyka, elementy zabezpieczająca, czujniki i przetworniki, baterie, zasilacze i przetwornice, materiały lutownicze i mierniki oraz wiele, wiele innych.

Ciągły rozwój produktowy oraz kompetentna kadra
Firma nie poprzestaje na obecnej ofercie, lecz ciągle poszerza asortyment o nowe produkty. Zajmują się tym wykwalifikowani zaopatrzeniowcy, którzy stale śledzą sytuację na rynku elektronicznym i wyszukują produkty doskonałej jakości, od zaufanych dostawców. Trzeba wspomnieć w tym miejscu, że bardzo mocną stroną firmy są jej wykwalifikowani pracownicy z długoletnim stażem w firmie. Zintegrowane działania firmy w dziedzinie dystrybucji i handlu umożliwiają klientom firmy skupienie się na swojej produkcji, podczas gdy resztą zajmują się specjaliści Microsa. Spółka jest także otwarta na zatrudnianie nowych pracowników, dlatego też co roku firma bierze udział w Targach Pracy organizowanych przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. W tym miejscu są rekrutowani młodzi, uzdolnieni ludzie, którzy decydując się na pracę w Microsie - łączą pasję z pracą.

Działalność w branży oświetlenia LED
Kilka lat temu firma rozpoczęła także działalność w dziedzinie sprzedaży oświetlenia LED. Przez te lata oferowany asortyment był nieustannie rozszerzany i w efekcie firma może pochwalić się m.in. takimi grupami produktowymi: żarówki LED (różne trzonki: E27, E14, G4, G9, GU10, GX53, MR11 i MR16, AR111 i QR111, R7S, Filament, E10, E5, G23 i 24, a także akcesoria i sterownie do żarówek LED; Naświetlacze LED (12V DC, 230V, z czujnikiem ruchu PIR i bez czujnika, RGB, przenośne; Moduły LED (SMD3528 PLCC2, SMD5050 PLCC6, SMD3014/2835 miniaturowe, SMD2835, ze stabilizacją prądu, zasilane napięciem 230V, wtryskowe wysokiej mocy, ultracieńkie taśmy i paski LED); Taśmy LED; Arkusze LED oraz akcesoria do taśm; Pixele LED; Oświetlenie luminescencyjne; Świetlówki; Oświetlenie designerskie; Oświetlenie meblowe i akcesoria; Oprawy oświetleniowe; Oświetlenie LED do uprawy roślin; Oświetlenie turystyczne; Oświetlenie zewnętrzne i przemysłowe; Oświetlenie choinkowe i dekoracyjne; Latarki, lampy; Oświetlenie samochodowe. Produkty oparte na technologii LED cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na energooszczędność. Micros oferuje zarówno oświetlenie domowe, jak i profesjonalne, dekoracyjne czy specjalistyczne. Specjaliści Microsa służą pomocą w wyborze odpowiedniego oświetlenia, a także dedykowanego do niego zasilacza.

Szczegółowa oferta dostępna on-line oraz wysyłana bezpośrednio do klienta
Firma co kilka miesięcy drukuje katalogi oraz ulotki z ofertą. Dostępne są one zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, aby klient mógł dokładnie zapoznać się z ofertą produktową oraz danymi technicznymi konkretnego elementu. Katalogi w wersji PDF można pobrać ze strony internetowej, natomiast papierowe wersje prospektów pracownicy wysyłają na życzenie, po uprzednim zamówieniu ich przez stronę internetową.

Prezentacja firmy na targach branżowych
Micros prezentuje ofertę firmy kilka razy w ciągu roku na targach branżowych w Polsce i za granicą. Firma jest dumna z osiągnięć, dlatego też aktywnie uczestniczy w najważniejszych branżowych wydarzeniach, znanych każdemu inżynierowi elektroniki w Europie. Microsa można spotkać m.in. na targach: AUTOMATICON – Warszawa; ŚWIATŁO - Warszawa; ELCOM - Kijów, Ukraina; AISS AUTOMATICA – Kijów Ukraina; AMPER – Praga, Brno, Czechy; Expopower – Poznań; ELECTRONICS IT COMMUNICATIONS – Charków, Ukraina; ELECTRONICA – Monachium, Niemcy; EVERTIQ EXPO – Warszawa, Kraków; DOM OGRÓD I TY – Kielce.

Rozwój branży elektronicznej idzie w parze z rozwojem całej gospodarki więc firma Micros ma nadzieję, że przyszłość przyniesie dalsze sukcesy na rynku elektroniki.

fb button

grab my essay banner

logo jooble