FSS_V_160
osg160x600
Belka_160
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Nieskomplikowana budowa przekaźników napięciowych sprawia, że konstruktorzy sprzętów elektronicznych często lekceważą ich ważną funkcję. Większa uwaga przykładana jest do aspektów związanych ze sterowaniem, podczas gdy sam element wykonawczy nierzadko dobierany jest przypadkowo. Odpowiedni zestaw parametrów przekaźnika ma jednak bardzo duże znaczenie.
 
Wiele osób sądzi, że odpady trafiające do ciężarówek i tak są mieszane i spalane, a to błąd. Każda ciężarówka przyjeżdżająca do zakładu selekcji i utylizacji odpadów jest ważona, a następnie odpady są transportowane do sortowni, gdzie na specjalnych taśmach dokonywana jest selekcja, zarówno ręczna, jak i mechaniczna.
 
Elektrometal SA to dominujące na rynku polskim przedsiębiorstwo w konstrukcji i produkcji urządzeń przeznaczonych do pracy w trudnych i niebezpiecznych dla ludzi warunkach środowiskowych, Oferuje kompleksowe rozwiązania dla górnictwa, gazownictwa i innych gałęzi przemysłu. W tym roku spółka obchodzi 70-lecie istnienia. O historii firmy, obecnej działalności Grupy opowiada Pan Andrzej Wojtyła – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny.
 

W dzisiejszych czasach trudno nam obejść się bez energii elektrycznej. Dostęp do prądu jest dla nas zupełnie niezbędny by móc sprawować codzienne obowiązki domowe i zawodowe.
 
Kotły 5 klasy są bardzo nowoczesne, przez co posiadają wiele istotnych zalet. W porównaniu z modelami klasy 4, emitują nawet 20 - 50% mniej zanieczyszczeń odpowiedzialnych za powstawanie smogu. Niskie wartości emisji wynikają z zastosowania dość drogich rozwiązań technologicznych, które pozostają nie bez wpływu także na sprawność urządzenia. Kotły 5 klasy wyposażane są w systemy sterowane elektronicznie, które pozwalają na bardzo precyzyjne dozowanie paliwa oraz powietrza do paleniska.
 

Można już od jakiegoś czasu zauważyć, że polscy przedsiębiorcy podchodzą rzetelnie do tematu zarządzania energią. Co więcej, zwiększyła się również świadomość Polaków co do tego, aby oszczędzać energię domową. Rozsądne podejście do tematu wydatkowania energii jest korzystne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym.
 
Dzięki nim spać spokojnie mogą pracownicy utrzymania ruchu elektrowni, ropociągów, gazociągów i szpitali. Mowa o systemach zasilania gwarantowanego, które działają wtedy, kiedy zawodzi sieć energetyczna i zapewniają ciągłość w dostawie prądu nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
 

Niemcy zapłacą za odpady

Niemieckie koncerny energetyczne będą musiały utworzyć fundusz przeznaczony na składowanie radioaktywnych odpadów, które pochodzą z ich elektrowni atomowych.
 
Butle z gazem wykorzystujemy płynnym do wielu różnych celów - do gotowania, ogrzewania, jako paliwo do wózków widłowych czy też w przemyśle i rolnictwie. Jakim gazem nabijana powinna być butla gazowa?
 
Czarną ropę pomogą Ci zamienić w złoto. Korporacja Fluor, bo o niej tu mowa, zatrudnia ponad 42.000 pracowników i obsługuje przemysł rafineryjny i petrochemiczny aż na 6 kontynentach. Firma nie stroni od największych wyzwań w dziedzinie projektowania, realizacji dostaw, prowadzenia budów i utrzymania ruchu. Trudno też o lepszą wizytówkę dla rodzimego przemysłu chemicznego. Polska filia koncernu, Fluor S.A., to ponad 65 lat tradycji i jedna z największych firm inżynieryjnych w Polsce. Specjalnie dla Businesspl o spółce opowiada Wiceprezes Zarządu, p. Grzegorz Czul.
 

Z energią w przyszłość

Będąc jedną z największych firm w Polsce, Grupa TAURON jest także największym dystrybutorem energii elektrycznej oraz drugim co do wielkości producentem energii w kraju. Sieć dystrybucyjna holdingu zajmuje obszar niemal jednej piątej powierzchni całej Polski, a poprzez swoje spółki
 
Elektrociepłownia „Będzin” S.A. ma podpisane umowy na sprzedaż energii elektrycznej do RWE Polska S.A. oraz TAURON POLSKA ENERGIA S.A., głównym odbiorcą wody
 
Przemysł ciężki przez lata zajmował szczególną pozycję w, nastawionych wyłącznie na działalność produkcyjną, gospodarkach krajów znajdujących się w orbicie wpływów Związku Radzieckiego.
 
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. istnieje od 2007 r. Zaledwie trzy lata działalności wystarczyły, by wyrosła na największego producenta i dostawcę energii elektrycznej w Polsce.
 
Przemysł ciężki przez lata stanowił podstawę działalności produkcyjnej krajów socjalistycznych. Po upadku „żelaznej kurtyny”, zacofane technologicznie, niespełniające norm obowiązujących na
 
Powstanie ELESTER-PKP jest rezultatem porozumienia, które teraz, z perspektywy czasu możemy bez wahania określić jako bardzo udane i korzystne. Firma powstała i oficjalnie
 
BELOS-PLP to największy polski producent osprzętu sieciowego dla linii wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Firma działa w branży elektroenergetycznej od ponad sześćdziesięciu lat.
 
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe EKO-ENERGIA Sp. z o.o. powstało w 2000 roku w wyniku restrukturyzacji oraz w oparciu o majątek byłych Wydziałów Remontowych Huty im. Tadeusza Sendzimira S.A. 
 
Grupa Noratel to producent różnego typu transformatorów z ponad osiemdziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Choć swoją działalność rozpoczęła jako
 
ELSTA to polska firma obecna na rynku od ponad 20 lat, która działa w trzech branżach: elektroenergetycznej, elektroniki górniczej i automatyki przemysłowej.
 
pozyczka prywatna kontakt
szybka pożyczka bez biku chwilówki pożyczki zaświadczeń kredyt dla zadłużonych
pozabankowo-i-prywatnie.pl
pożyczki od prywatnych inwestorów
potrzebną pożyczka od osoby prywatnej oprocentowanie bartaz pozyczki prywatne pod zastaw nieruchomosci bezposrednio
udziele-pozyczki-prywatnie.pl