Planujesz robić interesy z zagranicznymi firmami? Dowiedz się, jak korzystnie wymieniać walutę

Share

kantor 115460256

Zakładasz działalność gospodarczą i przewidujesz, że będziesz współpracować nie tylko z podmiotami z kraju, lecz także z zagranicy? W takim razie musisz wiedzieć, jak korzystnie nabyć waluty. Nieprzemyślane decyzje w tym zakresie mogą cię kosztować naprawdę sporo.

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością pozyskiwania klientów i kontrahentów. Jako przedsiębiorca, z pewnością masz biznesplan i wiesz, jak będziesz pozyskiwał kolejne zamówienia. Jeżeli zamierzasz współpracować z podmiotami zagranicznymi, musisz mieć na uwadze, że będziesz potrzebował dostępu do różnych walut. Gdzie je zakupić?

Zakup walut – jakie masz możliwości?
Z pewnością masz świadomość tego, że na rynku działają kantory stacjonarne. Korzystanie z nich jest dobrym rozwiązaniem, ale nie wówczas, gdy będziesz wymieniać walutę cyklicznie. Dlaczego? Bo wtedy będziesz kłopotał się z przewożeniem gotówki do banku. Alternatywą jest skorzystanie z usług banku, bo odpada konieczność transportowania gotówki. Problem jednak w tym, że zarówno kantory stacjonarne, jak i banki nie oferują atrakcyjnych kursów walut. Wysoki spread to z punktu widzenia ciebie – jako przedsiębiorcy – utrata nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku. Czy jest inne rozwiązanie? Okazuje się, że tak.

W ostatnich latach szczególnie dynamicznie rozwijają się kantory internetowe. Korzystanie z nich ma wiele zalet. Poza szybkością, z jaką są wymieniane waluty, nie można zapomnieć o znacznie niższym spreadzie. W efekcie każda firma może zaoszczędzić. Aby jednak wybrać mądrze kantor internetowy, pod uwagę powinieneś wziąć kilka kwestii.

Jak wybrać dobry kantor internetowy?
Z uwagi na zainteresowanie klientów, kantory internetowe powstają niczym grzyby po deszczu. Wybór wcale nie jest łatwy – poza atrakcyjną ceną, musisz pamiętać również o bezpieczeństwie. Aby twoje pieniądze były bezpieczne, kantor powinien korzystać z takich zabezpieczeń, jak banki. To jednak nie wszystko. Przykładowo kantor internetowy Fritz Exchange (https://fritzexchange.pl) przygotował specjalne rozwiązanie dedykowane przedsiębiorcom. Na co dzień mogą oni korzystać z wiedzy dealerów walutowych/treaderów, którzy opracowują merytoryczne artykuły na temat m.in. walut i komentarze walutowe. W razie pytań dotyczących działania serwisu, z pomocą przychodzą specjaliści z biura obsługi klienta. Ci klienci, którzy korzystają z usług kantoru regularnie lub nabywają walutę za kwotę ponad 10 tys. euro, mogą liczyć, że będą negocjować kurs z doradcami ds. rynków finansowych.

– Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy przedsiębiorcom jest bezkonkurencyjne – dziś Fritz Exchange jest liderem rynku wymiany walut online. Ponieważ należy on do Fritz Group, czyli spółki z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży finansowej, klienci nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo powierzonych środków. Transakcje są przy tym przeprowadzane niezwykle sprawnie – ok. 90% zostaje zakończona w ciągu 15 minut – mówi Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange.

Dopiero rozpoczynasz działalność? Możesz skorzystać również z innowacyjnego rozwiązania
Rozpoczynając działalność gospodarczą, nie masz od razu potrzeby nabywać sporych kwot walut. Jeżeli prowadzisz również działalność stacjonarną, to być może – poza kantorem online – zainteresuje cię również inna możliwość pozyskania walut. O czym mowa? Fritz Group stworzył nie tylko internetowy kantor Fritz Exchange, lecz także kantor automatyczny „Fritz Exchanger”. To urządzenie wyglądem przypomina bankomat i pozwala zakupić 5 dowolnych walut przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Skorzystanie z kantoru automatycznego jest alternatywą dla kantoru stacjonarnego i sprawdza się wówczas, gdy potrzebujesz gotówki. Dodatkowo możesz sporo zaoszczędzić, bo wysokość spreadu jest niższa niż w kantorze stacjonarnym. Może zatem warto zmienić dotychczasowe nawyki, a zaoszczędzone środki zainwestować w rozwój firmy?