Czy inwestowanie w krótkim terminie jest opłacalne?

Share

lokata na 3 miesiace inwestowanie w krotkim terminie

Eksperci rynku finansowego wskazują, że najlepsze są inwestycje długoterminowe. Okazuje się jednak, że opłacalne mogą być także te instrumenty, w które inwestuje się w krótkim terminie. Wiele zależy od oczekiwań, ale również od możliwości inwestora. Poznaj sposoby na skuteczne pomnażanie pieniędzy w krótkim czasie.

Lokata 3 miesięczna – sposób na bezpieczne inwestycje
Najbardziej opłacalnymi inwestycjami, które trwają przez krótki okres, są lokaty terminowe. Finansiści potwierdzają, że to lokata 1 miesięczna oraz lokata 3-miesięczna. To zresztą najczęściej wybierane produkty inwestycyjne banku. Na duży zysk mogą liczyć ci inwestorzy, którzy w tym przypadku zdecydują się na lokowanie pokaźnych sum pieniędzy.

Wszystko dlatego, że takie inwestycje nie są ryzykowne. Inwestor nie naraża się na utratę nawet części lokowanego kapitału. Wybieramy mniejszy zarobek, ale za to w 100% gwarantowany. To ważne w przypadku depozytów o dużej wartości. Nie możemy sobie przecież pozwolić na utratę naszych oszczędności.

Kiedy inwestycje w krótkim terminie są opłacalne?
Banki dają im możliwość krótkoterminowych inwestycji, które dla wielu mogą być skuteczną drogą do pomnażania oszczędności. Ciekawostką jest to, że lokata 3-miesięczna może przynieść większy zysk aniżeli instrument, który wymaga lokowania pieniędzy w długim okresie. Dzieje się tak wtedy, gdy inwestor spełnia stawiane warunki banku.

Inwestycje w krótkim terminie opłacają się najbardziej nowym klientom banku albo tym, którzy lokują rzeczywiście duże kwoty kapitału. W ten sposób bank wynagradza swoich klientów. Pamiętajmy również, że krótkoterminowe inwestycje są świetnym sposobem na to, by móc inwestować w różne instrumenty. Tylko wtedy inwestor ma szansę korzystać z bardziej atrakcyjnych ofert konkurencji. „Zamrażając” oszczędności na długo, niestety ma „związane ręce”.

Dla kogo krótkoterminowe inwestycje są najlepszym rozwiązaniem?
Polacy boją się „zamrażać” swoje oszczędności na długi czas. Właśnie dlatego te w krótkim terminie wydają się dla większości jedyną opcją, by pieniądze w ogóle pomnażać. Lokata 3-miesięczna czy maksymalnie 6 miesięczna będzie idealna dla tych inwestorów, którzy nie chcą lokować oszczędności na długi czas, za to chcą mieć możliwość swobodnego dysponowania zgromadzonym kapitałem.

Inwestycje krótkoterminowe będą też świetną opcją na generowanie nadwyżek pieniędzy dla tych, którzy dysponują większą sumą kapitału w krótkim czasie. Wiedzą na przykład, że już za kilka miesięcy nabędą nieruchomość, czeka ich zakup samochodu czy generalny remont mieszkania. Nie mają więc możliwości, by „zamrozić” środki na długi czas.

Inwestycje krótkoterminowe dla początkujących
Inwestycje, które trwają krótko są też doskonałą opcją na pomnażanie pieniędzy dla początkujących inwestorów. Dzięki nim można sprawdzić mechanizmy działania poszczególnych instrumentów bez straty czasu i wybrać te, które spełniają nasze potrzeby i są dogodną odpowiedzią na nasze finansowe możliwości. To dobry sposób na eliminowanie pomyłek i błędów inwestycyjnych.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie