Dlaczego warto rozliczyć pit 28 przez Internet?

Share

calculator-1044172 1920

Termin rozliczenia pit 28 zbliża się w szybkim tempie - tylko do 31 stycznia 2018 roku osoby rozliczające się z podatku ryczałtowego mogą złożyć deklaracje w urzędach skarbowych. Dlaczego warto wybrać elektroniczną formę rozliczenia?

Pit 28 do kiedy można go złożyć, czyli im szybciej, tym lepiej
Czas na złożenie pit 28 2017 mija 31 stycznia 2018 roku. Czasu na złożenie deklaracji pozostało więc niewiele. Kolejki w urzędach skarbowych są dłuższe, a przedsiębiorcy i inne osoby mogące korzystać z rozliczania podatku ryczałtem śpieszą się z wypełnieniem deklaracji. Jeżeli ma się niewiele wolnego czasu, najlepszym rozwiązaniem jest złożenie pit 28 online. Formularz wysyłany przez Internet dotrze do urzędu skarbowego na czas, nawet gdy wyśle się go 31 stycznia po zamknięciu urzędu skarbowego. Systemy informatyczne fiskusa rejestrują przychodzące deklaracje podatkowe także wtedy, gdy miną godziny otwarcia urzędu dla interesantów.

Ze względu na zbliżający się termin rozliczenia deklaracji podatkowych z ryczałtu, warto pośpieszyć się ze złożeniem pit, nawet jeśli wybiera się elektroniczne rozliczenie. Pit 28 2017 można wypełnić za pomocą programu online, dostępnego na https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-28/. Program automatycznie obliczy wszystkie kwoty, jakie powinny znaleźć się w formularzu, dzięki czemu podatnik poświęci na wypełnianie deklaracji jedynie kilka minut. Dodatkowo program obliczy, jaka jest wysokość ewentualnego zwrotu podatku i pomoże w wypełnieniu pit-O i pit-D, służących do wykazywania ulg i odliczeń podatkowych, które przysługują podatnikom. Oba dokumenty wysyła się wraz z pit 28 online jako załączniki.

Szybki zwrot podatku
Rozliczenie pit 28 dzięki iwop.pl jest nie tylko szybkie, ale i korzystne pod innymi względami. Dla podatników ważny jest szybszy zwrot podatku niż w przypadku rozliczenia w sposób tradycyjny. Jeżeli deklaracja dostarczona online jest wypełniona prawidłowo, nadpłacony podatek pojawia się na koncie nawet w ciągu dwóch tygodni od złożenia pit 28. W przypadku rozliczenia się w sposób tradycyjny, na zwrot podatku najczęściej trzeba poczekać przez prawie 3 miesiące.

Bezpieczne składanie deklaracji
Warto zaznaczyć, że złożenie deklaracji pit 28 online jest w pełni bezpieczne. Dokument dociera do urzędu skarbowego po wcześniejszym zaszyfrowaniu, dzięki czemu dane podatnika są niedostępne dla niepowołanych osób. Ponadto podatnik otrzymuje potwierdzenie, że elektroniczny formularz dotarł do właściwego organu w terminie. Powiadomienie jest wysyłane na adres e-mail podatnika.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie