Przedsiębiorco, czy wiesz co może pomóc Ci w biznesie?

Share

mezczyzna za kasa

Co roku pojawiają się programy oraz fundacje, które wspierają mikro i małym przedsiębiorców. Dowiedz się więcej m.in. na temat Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowe i dostosuj się do wymogów rynkowych.

Płatności bezgotówkowe w Polsce (płatności badanie)
Na zlecenie eService zostało przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinie badanie pod tytułem „Postawy Polaków wobec form płatności”, które jednoznacznie pokazuje zmieniającą się tendencję. Jednym z głównych i jednocześnie najciekawszych wyników był fakt, że 56% respondentów jako preferowaną metodę płatności wybrało płatności bezgotówkowe (przy 31% gotówkowych). Podczas badania wykreowało się także sześć grup (które pokazują psychograficzne zróżnicowanie do preferowanych form płatności bezgotówkowe oraz gotówkowe) – Zamożni, Optymalni, Gospodarni, Marzyciele, Sceptycy, Królowie Życia (od najbardziej bezgotówkowych do najmniej bezgotówkowych). Badanie pokazało również, że postawa do pieniędzy wiąże się z preferowaną metodą płatności, ale i jej postrzeganiem. Sam widzisz, że jako przedsiębiorca (m.in. właściciel punktu handlowo-usługowego) powinieneś „udostępnić” swoim klientom coraz bardziej popularną, a wręcz dominująca metodę płatności (transakcja bezgotówkowa). Co ogranicza Polaków do korzystania z preferowanej formy płatności? Przede wszystkim brak dostępu do terminali płatniczych w mniejszych miejscowościach. Na szczęście pojawiło się rozwiązanie!

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”- wspierający przedsiębiorców (płatności bezgotówkowe)
Jeśli chciałeś zamontować terminal płatniczy w swoim punkcie, ale boisz się kosztów – dowiedz się więcej na temat Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, realizowanego przez Fundację „Polska Bezgotówkowa” (powstałą w lipcu 2017 roku z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju, ZBP, Mastercard oraz Visa). Celem programu jest zwiększenie dostępności do terminali płatniczych oraz popularyzacja bezgotówkowej formy płatności. Dzięki temu fundacja ureguluje koszty związane z terminalem płatniczym, ale i koszt „abonamentu” za obsługę płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Sam widzisz, że rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce trwa, sporo informacji na jego temat znajdziesz na stornie Bezgotowki.pl https://bezgotowki.pl/. Dlatego skorzystaj z programu – wprowadź innowację do swojego biznesu, ułatw płatności swoim aktualnym klientom, ale i pozyskaj nowych!

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie