Pierwsza pożyczka – jak nie dać się oszukać?

Share

kasa3

Pierwsza pożyczka to niewątpliwie trudny i stresujący moment dla pożyczkobiorcy. Na taki krok najczęściej decydują się osoby, które wpadły w nagłe kłopoty finansowe i potrzebują szybkiego i racjonalnego wyjścia na prostą.

Podreperowanie budżetu zależy od kilku czynników, a jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniej marki udzielającej tego typu pożyczek. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru i która z propozycji jest godna uwagi? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czyhające niebezpieczeństwa.
Pożyczki na mniejsze sumy są potocznie zwane chwilówkami. Na pozór ich atrakcyjność polega na błyskawicznym tempie przyznania niewygórowanej kwoty i krótkim okresie spłaty w niskim oprocentowaniu. Atutem na który nader często powołują się przedsiębiorstwa udzielające chwilówek jest minimum formalności, które towarzyszą transakcji. Niestety niesprecyzowane i mało jasne umowy o charakterze cywilno-prawnym kryją w sobie wiele kruczków, które mogą wprowadzić pożyczkobiorcę w jeszcze większe tarapaty finansowe. Do dodatkowych kosztów związanych z transakcją z parabankami należą m.in. ustawowe odsetki karne, opłaty związane z powiadomieniami o konieczności regulacji zadłużenia, koszta związane z przedłużeniem okresu spłaty, opłaty za wszczęcie procedury windykacyjnej oraz ewentualne koszta komornicze i sądowe. Owe aspekty trudno jednoznacznie określić oszustwem, ponieważ stanowią one część wspólną większości marek funkcjonujących na rynku. W tej sytuacji rodzi się zasadnicze pytanie – jak uniknąć tego typu problemów?

Dobry wybór to podstawa.
Rozsądnym wyborem zdaje się być skorzystanie z oferty przedsiębiorstwa, które jest sprawdzone przez setki, a nawet tysiące usatysfakcjonowanych klientów. Przejrzysta umowa, rozmowa z profesjonalnym konsultantem oraz propozycja dostosowana do indywidualnych potrzeb – to kryteria jakimi niewątpliwie warto się kierować podczas wyboru oferty. Doskonałym przykładem powyższych kryteriów jest firma - https://kredytok.pl/. Najlepiej poznać szczegóły przez wizytę na stronie internetowej, tudzież rozmowę z konsultantem.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie